Produkty značky WEST LAKE

Značka Westlake spadá pod společnost Hangzhou Zhongce Rubber Co. Ltd. Společnost byla založena roku 1958 a je jednou z největších a nejrychleji rostoucích výrobců osobních pneumatik, nákladních pneumatik a pneumatik pro SUV, autobusy a průmyslové stroje v Číně. Hangzhou Zhongce Rubber je v současnosti hodnocen jako 10. výrobce pneumatik na světě podle magazínu Tyre & Accessories na základě obratu přes 3,4 miliardy dolarů. Se svými více jak 50 letými zkušenostmi a moderními průmyslovými technologiemi rozšířila svou distribuční síť do celého světa a poskytuje svým zákazníkům plnou škálu špičkových pneumatik. Společnost zaměstnává přes 20000 lidí a produkuje přes 100 miliónů pneumatik pro různé typy dopravních prostředků.

Jsou pneumatiky Westlake dobré?

Pneumatiky Westlake mohou být pro mnoho uživatelů neznámou značkou. Pokud však sledujete levné modely pneumatik, můžete se s jejich výrobky alespoň jednou setkat. Společnost Westlake směřovala vývoj spíše na low-endové než high-endové produkty. Vyrábí tedy cenově výhodné modely s minimalistickým designem.

Místo toho, aby se tyto modely používaly jako hlavní pneumatika, je většina odborníků považuje za dočasné náhrady kvůli jejich nízké stabilitě. Tato levná pneumatika má přesto některé výhody, které stojí za pozornost. Jaké jsou tedy výjimečné vlastnosti pneumatik Westlake?

Není těžké najít a vlastnit výrobky Westlake Tires, proto jsem si koupil desítky různých modelů pneumatik k otestování. Pojďme se podívat na to, co jsem shromáždil.

Úspora paliva

Úspora energie je jednou z mimořádných výhod modelů Westlake. Při hlubším zkoumání jsem si uvědomil, že průměrný valivý odpor výrobků je poměrně nízký. To může přispět ke zvýšení úspory paliva u pneumatik. Při nízkém valivém odporu se však opět obávám o její přilnavost. Zkrátka jsem s její úsporností spokojen. Samozřejmě, že kompromis v podobě výkonu je pro mě přijatelný.

Ovladatelnost

Ovladatelnost, kterou modely Westlake poskytují uživatelům, je trvale dobrá. Jízdní vlastnosti jsou vedle úspory paliva jednou z vynikajících předností této levné pneumatiky. Díky příčníkům a robustním ramenním blokům tyto verze často reagují rychleji a mají lepší stabilitu. Díky tomu snadno ovládám vozidlo v různých podmínkách.

Dojezd

Přestože se vyrábí mnoho modelů, ve skutečnosti se pneumatiky Westlake obvykle zaměřují na určité řady pneumatik. Většina výrobků je vhodná pro pohyb v mnoha různých druzích počasí. Mezitím se v nabídce značky pravidelně objevují i cestovní modely. Hlavními řadami pneumatik Westlake pro vozidla jsou lehké nákladní vozy, SUV a Crossovery. Pneumatiky pro jiné řady vozidel společnost téměř neposkytuje.

Odolnost

Charakteristickým rysem modelů pneumatik Westlake je, že se u nich nevyskytují žádné charakteristické ořezané rohy. Zmizení těchto detailů má především zvýšit její odolnost. Tyto výrobky tedy disponují mnohem větší odolností než mnohé jiné levné pneumatiky. Na oplátku se částečně sníží výkon a přilnavost.

Kvalita

Kvalita konstrukce pneumatik Westlake není příliš špatná. Můj dojem z této značky je snaha o použití složek, které vyvažují náklady a přínosy pro uživatele. Detaily a uspořádání pneumatiky jsou také u mnoha modelů mimořádně zjednodušené a přímočaré.

Proč si vybrat pneumatiky Westlake?

O levných výrobcích, jako jsou pneumatiky Westlake, se vedou velké spory. Většina argumentů zní, že levným pneumatikám se nevyplatí věřit. Přesto jsem díky mnoha testům našel některé jejich výhody. Zde je několik důvodů, proč byste měli zvážit výrobky Westlake.

Nízká cena

Můj první dojem spočívá v její nízké prodejní ceně. I za stejnou částku dostanete od společnosti Westlake dvakrát tolik pneumatik. Cenový rozdíl až 40-50 % je úspora, která stojí za zvážení! Westlake je nejperspektivnější možností pro uživatele, kteří si nemohou dovolit dobře zaplatit, aby ušetřili svůj rozpočet. Během rozsáhlých výprodejů v průběhu roku si ji můžete odnést z obchodu ještě levněji.

Dostatečně bezpečná jízda

Přestože se jedná o levný výrobek, kvalita provedení těchto modelů není na nízké úrovni. Některé pneumatiky dokonce předčí i dražší varianty. Konstrukce pneumatik jsou také poměrně rozmanité, aby zajistily stabilní výkon. Díky výše uvedené konstrukci a vlastnostem Vám tyto modely přinesou bezpečnost. Samozřejmě je třeba věnovat pozornost manipulaci a pohybu opatrněji než u jiných modelů pneumatik. Díky základní konstrukci a nízké ceně si myslím, že tato řada pneumatik stojí za to, abyste začali testovat jízdu v méně náročném terénu.

Pohybujte se pohodlně

Pokud máte rádi hladce se pohybující pneumatiky s nízkou hlučností, budete mít o důvod víc, proč si vybrat výrobky Westlake. V tomto ohledu si výrobce s univerzálními konstrukcemi poradil poměrně dobře. Provedl mnoho vylepšení, aby pneumatiky neprodukovaly příliš velký zvuk ani odezvu. Mám pocit, že tuto pneumatiku mohu pohodlně používat po dlouhou dobu. Přestože nemůže vynahradit body za přilnavost a brzdný výkon, komfort je stále vynikající výhodou, kterou byste měli zvážit.

Kdo vyrábí pneumatiky Westlake?

Na rozdíl od většiny známých značek pneumatik není Westlake ze západní země. Místo toho název pochází z asijské země, konkrétně z Číny. Westlake Tires také není nezávislou značkou, ale dceřinou společností Zhongce Rubber Company. Společnost Zhongce je v Číně známým výrobcem levných, ale vysoce výkonných pneumatik, proto mají modely pneumatik Westlake také většinu těchto vlastností, odtud název Zhongce.

Společnost Westlake je na trhu mnohem déle, než si možná dokážete představit. Již v roce 1995 byl dodán první výrobek s touto značkou. Od té doby společnost Westlake pravidelně uvádí na trh řadu levných pneumatik.

Kde se pneumatiky Westlake vyrábějí?

Ačkoli jsou tyto modely na celém území Spojených států a Kanady, žádná z továren společnosti Westlake se nenachází v těchto zemích. Hlavní továrna Zhongce působí v Číně. Všechny výrobky dílčích značek společnosti Zhongce pocházejí rovněž z továren v Šanghaji a Jiangsu v Číně.

Nejčastější dotazy

Je Westlake čínská pneumatika?

Pneumatiky Westlake jsou čínským modelem pneumatik, protože vlastníkem je společnost z Číny. Samotné výrobky Westlake pocházejí rovněž od zemědělců z této země.

Jsou pneumatiky Goodride a Westlake stejné?

Je skutečností, že pneumatiky Westlake a Goodride pocházejí od stejného výrobce s podobnými řadami. Proto je pochopitelné, že modely pneumatik těchto dvou značek mají mnoho podobností.

Mají pneumatiky Westlake záruku?

Na vady vlastností, součástí nebo komponentů se vztahuje podpora po dobu 6 let od data výroby uvedeného na obalu pneumatiky. Tuto politiku přejímá i mnoho výrobců levných pneumatik.

Jak dlouho vydrží pneumatiky Westlake?

Podle mnoha studií je průměrná životnost pneumatik Westlake přibližně 40 000 km. Po překročení tohoto počtu bude pneumatika vykazovat známky opotřebení, až přestane být provozuschopná.

Kolik stojí pneumatiky Westlake?

Ceny modelů pneumatik Westlake se pohybují od 60 do 200 dolarů v závislosti na zvoleném rozměru a stylu.

Závěr

Pneumatiky Westlake jsou kontroverzní značkou s mnoha klady i zápory. Myslím, že modely Westlake jsou vhodné jako dočasná alternativa pro dlouhodobé ježdění, ale s omezeným rozpočtem můžete stále jezdit se specifickou bezpečností a hladkostí!

V této recenzi pneumatik Westlake jsem Vám pomohl pochopit některé klady a zápory této produktové řady. Rozhodnutí o výběru bude záviset na Vašich potřebách.

Doufám, že Vám tento článek pomůže s tím správným výběrem pneumatik.


Omluvám se za nepříjemnost.

Vyhledejte znovu, co hledáte