Jak čistit a pečovat o ALU kola?

Jak čistit a pečovat o ALU kola?

Mít na autě čistá kola je stejně důležité pro vzhled automobilu, jako např. čistá a udržovaná karoserie. Udržet hliníkové disky kol čisté a lesklé může být náročné. Netrvá dlouho, než se na nich nahromadí špína a nečistoty. Váš vůz zachytí mnoho nečistot a špíny z dálnic a brzdových destiček Vašeho vozu. Pokud se o ně budete řádně starat, vydrží Vám jako nové dlouhou dobu.

Jistě, můžete s ním projet myčkou a nechat ráfky vyčistit, ale věděli jste, že většina čisticích prostředků na ráfky kol může Vaše ráfky poškodit? Proto je důležité, abyste si ráfky kol čistili sami. Vlastním čištěním ráfků ušetříte peníze a Vaše ráfky budou čistší.

3 tipy pro čištění hliníkových ráfků kol:

1. Příprava hliníkových ráfků kol na čištění

Počkejte, až Vaše auto vychladne. Teplo z auta nasaje vodu, jakmile se dostane na ráfky. Pokud je horký den, můžete také auto na chvíli zaparkovat ve stínu a pokud je tam místo, vyčistěte ráfky kol ve stínu.

2. Vyberte si čisticí prostředek, leštěnku a kartáč

Na výběr je mnoho čisticích prostředků, leštěnek a kartáčů. Než si zboží zakoupíte, nezapomeňte si udělat průzkum a poptat se. Pokud čistíte ráfky poprvé, nezapomeňte si předtím, než se pustíte do práce, přečíst návod k použití výrobků. Vždy se řiďte pokyny, aby byl výsledek co nejlepší.

3. Čištění hliníkových ráfků kol

Nejprve opláchněte ráfky kol studenou vodou. To pomůže odstranit část nečistot a špíny. Poté pomocí vhodného kartáče (nikdy nepoužívejte ocelovou vlnu nebo abrazivní kartáč, protože by mohl zničit Vaše ráfky) a podle pokynů s vybraným čisticím prostředkem vydrhněte přebytečnou špínu a nečistoty. Nechte zaschnout. Pokud jsou kola více znečištěná, použijte štěteček na kola, kterým jednoduše odstraníte zbylé nečistoty.

Nakonec ráfky vyleštěte. Pokud chcete, aby lesk vydržel déle a vypadal ještě lépe, počkejte, až první vrstva leštidla zaschne a pak naneste druhou vrstvu. Leštidlo může také pomoci odstranit některé nečistoty a špínu, které jste nasbírali během jízdy.

Samotné čištění je rychlé, nikterak pracné a opravdu se vyplatí věnovat mu čas. Odměnou Vám pak budou krásně čistá a lesklá ALU kola, které Vám při pravidelném čištění budou sloužit ještě hodně dlouho.