Jak opravit poškození na hliníkovém ráfku kola?

Jak opravit poškození na hliníkovém ráfku kola?

Kola automobilů jsou na silnici vystavena největšímu zatížení než téměř jakákoli jiná část automobilu. Nárazy do výmolů, obrubníků, při parkování a jiných předmětů mohou způsobit poškození hliníkových kol, rezavění kol, které nakonec sníží pevnost a celistvost ráfku. Poškození byste se měli snažit opravit vždy, jakmile k němu dojde, abyste snížili riziko vzniku rzi. Při opravě hliníkových kol postupujte podle následujících jednoduchých kroků.

Co budete potřebovat?

  • tekuté mýdlo
  • maskovací pásku
  • houbu
  • barvu na hliník, která odpovídá barvě Vašeho kola
  • bezbarvý lak s vysokým leskem
  • brusný papír zrnitosti 400, 600 a 1200
  • leštidlo na hliník
  • starý ručník

Návod:

Poškozené kolo důkladně očistěte tekutým mýdlem a teplou vodou. Před pokračováním nechte kolo zcela vyschnout. Namočte starý ručník do ředidla a potřete jím poškozené místo kola. To pomůže odstranit starý vosk a silniční špínu. Kolo dvakrát omyjte mýdlovým roztokem, abyste odstranili přebytečné ředidlo a nechte kolo uschnout.

Maskovací páskou zakryjte nepoškozené části ráfku. Pomocí brusného papíru zrnitosti 400 jemně obrousíte poškozené místo kola. Všechny poškrábané plochy zakryjte tmelem a nechte místo pět minut zaschnout. Tmel jemně přebruste smirkovým papírem zrnitosti 600, dokud nebude hladký.

Zbytek kola a pneumatiky zakryjte maskovací páskou, abyste zabránili přestříkání při nanášení barvy a/nebo laku. Nanášejte tenké vrstvy barvy, dokud není tmel zcela pokryt, a nechte jej zcela zaschnout. Po zaschnutí barvy vyhlaďte povrch opravované plochy smirkovým papírem zrnitosti 1200.

Natřenou plochu omyjte vodou a mýdlem a nechte zcela zaschnout. Nastříkejte bezbarvý lak na natřenou plochu kola a nechte lak přes noc zaschnout. Odstraňte maskovací pásku a celé kolo umyjte. Měkkým suchým hadříkem naneste na celé kolo leštěnku na hliník, aby se lesk smísil.

Správná péče o hliníkové disky kol je nezbytnou součástí udržování nejlepšího vzhledu Vašeho vozu. Pokud hledáte hliníková kola, obraťte se na www.transa-pneu.cz.