Proč jsou hliníkové disky kol nejoblíbenější volbou?

Proč jsou hliníkové disky kol nejoblíbenější volbou?

Rozhlédněte se po kterémkoli autosalonu a zjistíte, že většina prodávaných vozů nabízí kola z hliníkové slitiny nebo "disky", jak se jim někdy říká. Kdysi poměrně neobvyklá volba, kola z lehkých slitin vytlačila své ocelové protějšky jako povinná volba pro kupující automobilů. Kola z lehkých slitin také dominují trhu s koly na trhu s náhradními díly.

Proč jsou tedy tato kola mezi dnešními majiteli automobilů tak oblíbená?

Čtěte dále a dozvíte se to.

Jednoduše vypadají lépe

Pokud jde o celkovou atraktivitu, kola z hliníkové slitiny obvykle jednoznačně vítězí. Jasný, lesklý vzhled typických kol z lehkých slitin jim dodává nezaměnitelnou vizuální přitažlivost pro nespočet majitelů automobilů. I s přibývajícím věkem si kola z lehkých slitin dokážou více než dobře udržet svůj vzhled, pokud je o ně řádně pečováno.

Oproti tomu ocelová kola mají tendenci vypadat matně a naprostá většina z nich musí být skryta za kryty nábojů a kol, aby vypadala atraktivně.

Vyrábějí se ve více variantách

Dalším důvodem, proč jsou kola z hliníkové slitiny mezi dnešními majiteli automobilů tak oblíbená, je to, že se dodávají v úžasné škále designů a povrchových úprav. Ať už dáváte přednost lakovaným, obráběným, leštěným nebo chromovaným kolům, určitě najdete kola ve stylu, který si vyberete. Ocelová kola mohou být lakovaná nebo dokonce chromovaná, ale obvykle se dodávají v menším počtu stylů.

Nejnovější kola z lehkých slitin, která nabízejí výrobci automobilů, mají stále složitější vícepaprskové vzory, což pomáhá odlišit je i vozidla, na která jsou namontována, od všeho ostatního na silnicích.

Jsou lehká, ale pevná

Hliník je mimořádně lehký kov ve srovnání s ocelí, která má 2,5 krát větší hustotu než hliník. Díky tomu je kolo z hliníkové slitiny ve srovnání s tradičním ocelovým kolem velmi lehké. Tato konkrétní výhoda se hodí poměrně překvapivým způsobem - nižší hmotnost umožňuje lepší úsporu paliva a lepší ovladatelnost.

Pokud se rozhodnete pro hliníkové disky kol, určitě uděláte dobře. Vašemu autu dodají originální vzhled, eleganci a styl.