Proč na zimu volit raději plechová kola?

Proč na zimu volit raději plechová kola?

Spousta řidičů si pořizuje pro své auto hliníková kola. Ty jsou oproti těm plechovým pěknější, vypadají designově mnohem lépe a autu přidají na atraktivitě. Rozdílů mezi nimi je samozřejmě více a každé z nich mají jak své výhody, tak nevýhody.

V zimě a celkově v zimním období je dobré zvážit, zda zvolit kola hliníková nebo raději ty plechová. Co se týče odolnosti, tak se doporučují na zimu volit raději plechová kola.

Proč dát na zimu přednost plechovým kolům na automobil před těmi hliníkovými?

  • jsou odolnější
  • bezpečnější
  • levnější
  • snadnější na údržbu

Plechová kola lépe snášejí v zimě chemické posypy, především sůl, díky konstrukci a poklicím se do brzdového systému nedostanou kamínky, které by mohly způsobit při brzdění problémy. Jsou více odolné proti mechanickému poškození, např. pokud narazíte na obrubník nebo dojde k nečekanému nárazu.

Plechové disky oproti těm hliníkovým mají vyšší hmotnost, počítat musíte také s pomalejším rozjezdem. Budeme-li se bavit o bezpečnosti, tak jsou plechová kola bezpečnější. Je-li pro Vás důležitá také finanční stránka a nechcete investovat moc peněz, tak jsou pro Vás plechová kola jasnou volbou. Oproti těm hliníkovým ušetříte dost peněz.

Pozornost věnujte také jejich údržbě, kdy po skončení zimního období mohou vykazovat známky rzi, proto je dobré rez oškrábat, přetřít a nastříkat barvou. Pokud se budete o svá plechová kola řádně starat, vydrží Vám a službu udělají po dlouhou dobu.