Pneumatiky pro dodávky

Pneumatiky pro dodávky

Tento článek se zabývá konkrétně jedním klíčovým aspektem: pneumatikami pro dodávky. Proč? Protože výběr správných pneumatik pro Vaši dodávku nebo vozový park dodávek může nejen zvýšit produktivitu, ale také časem snížit prostoje a náklady.

Montáž kvalitních pneumatik pro dodávky má obrovský význam

Pokud Vaše firma provozuje jednu nebo více dodávek, jistě víte, jak důležitá tato vozidla mohou být. Jistě také víte, jak důležité je udržovat je v dobrém stavu, protože jakýkoli výpadek má přímý vliv na produktivitu a spokojenost zákazníků. Vlastně i na Vaše finanční výsledky.

Dodávky potřebují specializované pneumatiky

Dodávky, které jsou formálně klasifikovány jako "lehká užitková vozidla", jsou nejvšestrannějším obchodním nástrojem. Standardní dodávky, které vyjíždějí z továrních hal, jsou nejen schopné převážet nepohodlné a těžké náklady, ale také je možné je přizpůsobit nekonečnému množství variant a možností přestaveb, speciálně pro potřeby každé firmy. Přestože je škála typů dodávek různorodá, všechny je spojuje to, že netráví čas nečinně na příjezdových cestách nebo na parkovišti a nevypadají hezky. Jsou na cestách a tvrdě pracují celý den, každý (pracovní) den v týdnu.

Jak je to tedy s pneumatikami vhodnými pro dodávky?

Společnost BestDrive by Continental ve spolupráci s Continental Tyres - předním světovým výrobcem prémiových pneumatik pro dodávky - připravila pět důležitých informací o pneumatikách pro dodávky, které Vám pomohou při příštím nákupu.

Těžká, nerovnoměrná břemena mohou být nebezpečná

Montáž přepážek a upevňovacích prvků pomáhá zajistit, aby se minimalizoval pohyb nákladu po zadní části dodávky, a je nezbytná pro bezpečnost řidiče. Pokud však Vy nebo Váš řidič přepravujete opravdu mnoho nákladu, může se stát, že bude nerovnoměrně rozložený nebo prostě jen těžký. Ať už je situace jakákoli, hmotnost a její rozložení přímo ovlivňuje jízdní vlastnosti vozidla. I když má zkušený řidič dodávky pro tyto okolnosti cit a dokáže je kompenzovat, v konečném důsledku jsou to pneumatiky, které udrží vozidlo na silnici.

Proto je pevnost konstrukce bezesporu důležitá. Zvolte si radiální pneumatiky, protože ty jsou vyztuženy "pláty" neboli pásovými vrstvami polyesteru a oceli. V závislosti na vozidle a předpokládaném maximálním užitečném zatížení, které převážíte, byste měli zvolit buď 6, nebo 8vrstvé radiální pneumatiky.

Bezpečnost řidiče a nákladu je prvořadá

Ať už řídíte jakékoliv vozidlo, někdy je třeba sešlápnout brzdu a bezpečně a rychle zastavit. To obvykle není problém, pokud je silnice suchá, ale pokud je mokrá, mohou pneumatiky Vaší dodávky vše rozhodnout. Dobře navržené pneumatiky vyrobené z vysoce kvalitní pryžové směsi mají lepší přilnavost na mokré vozovce, což znamená kratší brzdnou dráhu a menší riziko aquaplaningu, ať už jedete kamkoli.

Pokud však vezmete v úvahu těžké, často nerovnoměrné zatížení, je jasné, proč by montáž kvalitních pneumatik na Vaši dodávku nebo dodávky mohla v takové situaci znamenat zásadní rozdíl a pomoci ochránit Vaše zaměstnance i ostatní účastníky silničního provozu.

Úspora paliva ovlivní Vaše hospodářské výsledky

I když provozujete jen jednu dodávku, je celý den venku a má vysoký kilometrový nájezd. Vybrané pneumatiky hrají významnou roli při určování spotřeby paliva. Zatímco pro příležitostné řidiče osobních automobilů to nemusí být tak důležité, pro malé a střední podniky a větší společnosti provozující celý vozový park dodávek se úspory nebo výdaje rychle sčítají. V úvahu je třeba vzít také emise CO2. Hledejte pneumatiky s nízkým valivým odporem, jako jsou například vysoce ceněné pneumatiky ContiVanContact™ 200 od společnosti Continental.

Opotřebení je důležitým faktorem

Je lákavé přistoupit na krátkodobý pohled a nasadit levnější pneumatiky, ale má to háček. Levnější pneumatiky vzhledem k nízké kvalitě pryžových směsí použitých v jejich konstrukcích nemají tak dlouhou životnost a při vysokém počtu kilometrů, které Vaše dodávky ročně najedou, je to dvojnásobná škoda. Je lepší investovat trochu více předem do kvalitních a odolných prémiových pneumatik. Nejenže vydrží déle, ale budou také lépe fungovat a zajistí Vám větší bezpečnost na silnici.

Zima se blíží

Jedním z důvodů je, že se mylně domníváme, že zimní pneumatiky jsou pneumatiky na sníh. To je mýtus. Ve skutečnosti jsou zimní pneumatiky určeny pro použití při nízkých teplotách - 7 °C a méně. Zjednodušeně řečeno, směsi, ze kterých jsou zimní pneumatiky vyrobeny, jsou pružnější a poddajnější a díky tomu mají ve srovnání s letními pneumatikami za stejných podmínek mnohem lepší přilnavost na studené a mokré vozovce.

Letní nebo celoroční pneumatiky, které většina lidí montuje na svá vozidla, včetně dodávek to prostě nezvládnou. Zimní pneumatiky Vám umožní bezpečně pokračovat v jízdě, nebo pokud je sněhu opravdu mnoho, Vás alespoň dostanou do bezpečí.

Tlak v pneumatikách

Mají-li pneumatiky, které si pořídíte pro svou dodávku, splňovat požadavky na bezpečnost, dlouhou životnost a úsporu paliva, je nezbytné pravidelně kontrolovat a upravovat jejich tlak. Pokud je tlak v pneumatikách příliš nízký, opotřebovávají se mnohem rychleji a Vy budete muset spotřebovat mnohem více paliva. Rovněž destabilizujete vozidlo, což ztěžuje jeho ovládání při brzdění a v zatáčkách. Vždy udržujte správný tlak v pneumatikách a nezapomeňte jej upravit, pokud převážíte těžší náklad.

Prémiové pneumatiky pro dodávky se vyplatí o něco víc

Přední výrobce prémiových pneumatik, společnost Continental, nabízí širokou škálu vysoce kvalitních pneumatik pro všechny typy lehkých užitkových vozidel. Díky obrovským a trvalým investicím do výzkumu a vývoje, které jsou stejně přísné jako u pneumatik pro osobní automobily, víte, že když si koupíte pneumatiky Continental pro dodávky, kupujete také kvalitní výrobek, který je navržen tak, aby vydržel, šetřil palivo a především, abyste byli Vy i Vaši blízcí na silnici v bezpečí.