Výběr zimních pneumatik pro Vaši dodávku

Výběr zimních pneumatik pro Vaši dodávku

Vybíráte ideální zimní pneumatiky pro vaši dodávku? Zde jsou Vaše možnosti.

1. Kupte si celoroční pneumatiky

Tuto variantu volí mnoho lidí. Získají tak sadu pneumatik, které mohou mít na své dodávce po celý rok. Existuje mnoho skvělých vlastností celoročních pneumatik. To, co nakonec získáte, je kompromis. Celoroční pneumatika si ve většině podmínek vede dobře. V žádných podmínkách není ale skvělá. Jarní kempování se může zvrtnout a Vy budete litovat, že jste si nevybrali lepší pneumatiky do mokrého počasí. Prosincový výlet do hor Vás zase může přimět litovat, že jste si nekoupili zimní pneumatiky s hroty.

2. Kupte si pneumatiky s označením Snow Rated

Na trhu je nepřeberné množství pneumatik vhodných do zimních podmínek. Jedná se o pneumatiky, které můžete v případě potřeby nechat nasazené po celý rok a mít tak nejlepší pneumatiky pro zimní jízdní podmínky vždy po ruce. Na co jsou tyto pneumatiky nejlepší, je jízda po zasněžených silnicích. Mají běhounovou směs určenou pro chladné počasí a výstupky navržené tak, aby udržely Vaši dodávku na silnici. Pokud se Vám stane, že budete jezdit na ledu, nemusí to být ta nejlepší volba. Mnohé pneumatiky určené pro jízdu na sněhu nelze opatřit hroty.

3. Kupte si zimní pneumatiky pro náročné podmínky

Existuje hodnocení pneumatik označené sněhovou vločkou uvnitř členité hory, které označuje pneumatiku určenou do náročných zimních podmínek. Na trhu zatím není těchto pneumatik mnoho, ale můžete je najít. Tyto pneumatiky se často dají dovybavit hroty. Jsou určeny pro jízdu na sypkém sněhu, uježděném sněhu, ledu, břečce a jejich libovolné kombinaci. Pokud si zakoupíte sadu zimních pneumatik pro náročné podmínky, neměli byste je na dodávce nechávat po celý rok. Zvyšuje to počáteční náklady na nákup pneumatik, protože nyní musíte zakoupit, udržovat a skladovat dvě sady.

Závěrečné poznámky

Věnujte pozornost hodnotám nosnosti. Dodávky jsou těžké. Ujistěte se, že pneumatiky, které kupujete, jsou navrženy tak, aby unesly hmotnost Vaší dodávky. U těžkého vozidla, které dlouho stojí, vznikají defekty. Pokud se objeví hrubé vibrace, zahřejte je, než je odvezete na kontrolu. Vibrace často zmizí po 5 minutách jízdy.

VŽDY vyměňte všechny čtyři pneumatiky. To je důležité zejména v případě, že na dodávku nasadíte zimní pneumatiky. Pokud je vyměníte pouze na zadní části dodávky, budou mít jinou trakci na sněhu než přední pneumatiky. To by mohlo mít za následek nekontrolovatelné vybočení. Udržujte stejnou trakci všech pneumatik.