Typy motocyklových pneumatik, které prodáváme

Typy motocyklových pneumatik, které prodáváme

Abychom uspokojili i náročné klienty, nabízíme Vám spoustu druhů motocyklových pneumatik. Na své si přijdou majitelé motocyklů, skútrů, motokrosových motorek atd. V nabídce najdete pneumatiky sportovní, cestovní, pneumatiky závodní, zkrátka si vybere úplně každý.

Představme si tedy jednotlivé druhy motocyklových pneumatik

Sportovní: Pokud patříte mezi ty řidiče, kteří mají rádi rychlou, dravou jízdu a rádi proháníte svůj motocykl, potřebujete také kvalitní sportovní pneumatiky. Ty by měly mít skvělou stabilitu, vysokou přilnavost k vozovce a to i v případě, že je vozovka mokrá. Sportovní motocyklové pneumatiky Vám umožňují akčnější jízdu s nízko klopenými zatáčkami. Podívejte se na naši nabídku a vyzkoušejte některé z námi nabízených značek.

Cestovní: Tyto pneumatiky nabízejí dobré jízdní vlastnosti, dlouhou dobu jízdy a vysokou úroveň jízdního komfortu. Jsou bezpečné i na mokré vozovce. V porovnání s ostatními typy motocyklových pneumatik mají cestovní motocyklové pneumatiky pravděpodobně nejširší možnosti použití.

Sportovně-cestovní: jsou vhodné pro ty řidiče, kteří najezdí mnoho kilometrů. Tvrdší vnitřek pneumatiky brání nadměrnému opotřebení, měkčí boky gumy zlepšují přilnavost. Výraznější drážkování přispívá k bezpečnější jízdě na mokré vozovce. Sportovně-cestovní pneumatiky přináší dobrý kompromis pro ty řidiče, kteří překonávající delší vzdálenosti, ale zároveň si chtějí naplno vychutnat každou zatáčku.

Závodní: jsou určeny pro závodníky profesionální i amatérské. Pro závody na okruhu, track days i na silnici. Musí být schopny rychlého nahřátí, perfektní přilnavosti a odolávat opotřebení při jízdě v řízeném smyku. Měli by mít skvělou přilnavost a stabilitu. Na silnici a běžnou jízdu se tyto gumy nehodí. Výběrem dobrých a kvalitních závodních pneumatik dojedete do cíle jako vítěz!

Cross: Krosové motocyklové pneumatiky se dělí do 4 základních tříd a to podle jejich použitelnosti povrchu na – tvrdý, střední, bahnitý a písčitý. Jsou určeny především ke sportovnímu vyžití. Buď na nezpevněných lesních cestách, nebo na motokrosovém závodišti.

Enduro: endurové pneumatiky jsou určeny pro jízdu po všech druzích povrchů a terénů. Je to taková kombinace crossových a silničních pneumatik. Endurové pneumatiky si bez problémů poradí s mírným terénem, asfaltem, ale také štěrkem, pískem, blátem, šotolinou i kameny. Vybírat můžete z nabídky předních světových výrobců, jako jsou např. Mitas, Bridgestone, Goodyear, Continental.

Skútr: pneumatiky pro skútry mohou vypadat stejně jako menší verze pneumatik pro motocykly. Skútry se nejčastěji vyskytují a používají v městském provozu, poradí si s asfaltem, zámkovou dlažbou i s dlažebními kostkami a hned tak se neopotřebují. Někteří výrobci počítají i s provozem skútrů v zimním období. Výběr pneumatik pro skútr pak závisí i na období, v němž je chcete využívat. Vybírat můžete z nabídky pneumatik předních značek, jako jsou Mitas, Goodyear, Continental či Bridgestone.

Buggy: pneumatiky s výrazným vzorkem, který je určen především do terénu. Jsou odolné proti průrazům, ale také těžší a dražší.

Motokros: motokrosové pneumatiky se dělí na měkké, středně měkké, středně tvrdé a tvrdé. Většina výrobců má ve své nabídce několik variant pneumatik, které se liší použitím  na různém povrchu. Správný výběr pneumatiky může ovlivnit nejen výkon, ale také bezpečnost.

Moped: mopedové pneumatiky mají vysoký kilometrový nájezd. Vyrábějí se ve dvou provedeních dezénu, hladký nebo hrubší. Zajímavostí je, že některé pláště pro mopedy lze úspěšně použít také na ručně tažených vozících.

Crossover: crossoverové motocyklové pneumatiky jsou určeny nejen pro dálkové jízdy po silnici, ale také pro jízdu v poměrně náročném terénu. Vyznačují se skvělou ovladatelností, přilnavostí na mokrém povrchu silnice a poměrně vysokou výdrží, co s nájezdu týká. Výborně se hodí pro ty jezdce, kteří si chtějí užívat jízdu na plno a to na všech silnicích.

Na zakázku: Custom motocyklové pneumatiky jsou zde pro všechny, kteří rádi jezdí po svém bez kompromisů. Custom obutí dokonale doplní váš motocykl. Základem je stabilita a vynikající výkonnost. Tyto gumy jsou vhodné zejména pro těžké silniční motocykly a cruisery, mají úctyhodný kilometrový nájezd, jsou poměrně tiché. Vhodné na dlouhé motocyklové výlety.

Hypersport: pneumatiky pro hypersport využívají maximální výkonový potenciál nejmodernějších motocyklů této kategorie a poskytují jezdci radost z jízdy v jakýchkoli podmínkách. Jedná se o velmi výkonné silniční gumy. V tomto obutí lze agresivně klopit zatáčky nebo se vydat i na závodní dráhu. Samozřejmě ne jako profesionální závodní jezdec, ale jen tak, pro zábavu. Pneumatiky pro hypersport umožňují pořádný náklon a mají také velmi dobrou přilnavost.

Motokara: jste Vášnivými fanoušky motokár nebo provozujete půjčovnu motokár? Pneumatiky jsou součástí bezpečnosti při řízení. Na to, kolik by mněl mít závodník sad pneumatik neexistuje žádná konkrétní odpověď, ale je pravidlo, které je třeba dodržovat a to:

  • jedna sada na motokárách
  • čtyři sady náhradní (slickové pneumatiky)
  • dvě sady náhradní (mokré)

Plochá dráha: plochodrážní jezdci závodí na mnoha různých typech povrchů, jako je štěrk a písek. V zimním období to může být led a sníh. Tomu musí být přizpůsobeny také plochodrážní motocyklové pneumatiky. Na každý typ povrchu je zpravidla potřeba speciální obutí. Kvalitní pneumatiky jsou důležitým předpokladem bezpečné jízdy, proto vždy vybírejte pečlivě a s rozvahou.

Rallye: tyto motocyklové pneumatiky jsou navrženy pro opravdovou jízdu v terénu a těžké rallyové závody. Musí zvládnou střídání různých typů terénů (asfalt, štěrk, písek, šotolina, ...), agresivní styl závodní jízdy i střídaní teplot a počasí. To vše v extrémním závodním tempu. Pro toto obutí je tedy zásadní výborná trakce, flexibilita a výdrž.

Silnice: jsou nejpoužívanějším typem pneumatik pro motocykly. Nabízejí obvykle lepší výkon,to platí zejména při jízdě vysokou rychlostí, jsou odolné proti opotřebení na tvrdých površích, jako je např. asfalt. Na těchto gumách je možné docílit relativně velkých kilometrových nájezdů, jsou také o něco tišší a je na nich bezpečné jezdit i na mokré vozovce. Pokud jezdíte převážně po asfaltových silnicích, tak mohou být tyto pneumatiky pro Vás dobrou volbou.

Supersport: pneumatiky pro supersport vycházejí ze závodních pneumatik. Kombinují ty nejlepší z vlastnosti pneumatik závodních a gum pro každodenní použití. Vyznačují se výborným přilnutím a stabilitou ve vysokých rychlostech a také odolností. Víceúčelové směsi zvládají jízdu jak na suchém tak mokrém povrchu bez omezení. Tyto výkonné pneumatiky pro supersportovní stroje poskytující jezdci maximální zábavu při sportovním stylu jízdy.

Trail: tyto motocyklové pneumatiky jsou navrženy tak, aby obstály i v náročném terénu. Poskytují přilnavost skoro na všech druzích povrchu s jedinou výjimkou a tou je asfalt. Na silnici toto obutí v žádném případě nepatří. Tyto gumy mají velmi ostré a vysoké hroty a tedy nedostatek plochy pro přilnavost k vozovce. Tyto gumy Vám zaručeně začnou klouzat i na sebesušší silnici. V některých zemích je jízda na trailových pneumatikách na vyasfaltované cestě dokonce nelegální. V terénu je však toto pneu k nezaplacení.