Pneumatiky pro autobusovou dopravu

Pneumatiky pro autobusovou dopravu

Autobus je motorové vozidlo určené pro přepravu většího počtu osob po silnici. Abyste svým cestujícím poskytli co nejlepší jízdu plynulou a tichou, potřebujete kvalitní, bezpečné a spolehlivé pneumatiky. Při výběru pneumatik pro autobusy je třeba mít na paměti mnoho věcí. Je třeba brát v úvahu, kde bude autobus jezdit, kolik cestujících bude přepravovat a jaké jsou jízdní podmínky. Vždy je třeba mít na paměti bezpečnost řidiče a všech cestujících v autobuse.

Autobusy můžeme rozdělit na:

  • autobusy pro městskou dopravu
  • autobusy pro regionální provoz
  • autobusy pro dálkovou dopravu

Podle toho, kde budou autobusy jezdit a do jaké vzdálenosti, byste také měli vybírat vhodné pneumatiky.

Jaké pneumatiky se hodí pro různé typy autobusů?

Rozdělení pneumatik podle typů autobusů:

Pneumatiky pro autobusy pro městskou dopravu: tyto pneumatiky musí být přizpůsobeny tak, aby byly velmi odolné a připravené na neustálé zastavení a rozjíždění se. Musí odolat různým nárazům, výmolům, kontaktům s obrubníky, kdy často dochází i na jeho najetí. Počítat je třeba také se stále měnícím se zatížením autobusu, kdy obsazenost cestujícími se neustále mění. Pneumatiky by proto měly být odolné, méně hlučné, kvalitní a bezpečné.

Pneumatiky pro autobusy pro regionální provoz: takové pneumatiky by měly být spolehlivé a bezpečné při přejíždění z jednoho regionu do druhého a to při různých rychlostech jízdy. Je třeba počítat s delším kilometrovým nájezdem, jízdou po suchých i mokrých silnicích, kopcovitým terénem i s ostrými zatáčkami. Takovéto pneumatiky by se měly vyznačovat dobrou přilnavostí, stabilitou v zatáčkách a dobrou trakcí.

Pneumatiky pro autobusy pro dálkovou dopravu: jsou charakteristické nízkou mírou hlučnosti a nízkým valivým odporem. To vše pro vysoký komfort jízdy řidiče i cestujících. Gumy překvapí také značným kilometrovým nájezdem a ekonomikou provozu. Důležitá je také životnost a spolehlivost.

Ať budete pořizovat jakékoliv pneumatiky pro různé typy autobusů, vždy mějte na paměti bezpečnost. Na trhu se dnes můžete setkat s mnoha druhy, od různých výrobců a také v odlišných cenových relacích. Vyberte takové, které poskytnou bezpečí, spolehlivost a komfort jak cestujícím, tak řidiči.