Hankook Dynapro AT2 RF11

Hankook Dynapro AT2 RF11

Hankook Dynapro AT2 RF11 recenze

Není pro nás těžké si uvědomit, že modely schopné překonávat mnoho typů terénu si postupně získávají pozornost mnoha skupin zákazníků s různými potřebami, protože tyto výrobky se objevují stále častěji a zaujímají velkou část tržního podílu na současném trhu s pneumatikami.

Na rozdíl od ostatních jsou terénní pneumatiky vhodné pro jízdu na různých površích, od rovných až po typické nestabilní podmínky, jako jsou zasněžené silnice. Kromě toho je tato jedna řada proslulá také svou působivou odolností a prodlouženou zárukou od výrobců.

Mezi nejznámějšími terénními produkty je vždy jednou z perfektních voleb kvalitní korejský model Hankook Dynapro AT2 RF11. Existuje mnoho důvodů, proč tomuto výrobku věnovat pozornost. Tím nejvýznamnějším je jeho působivá schopnost překonávat suché oblasti a stabilní výkon na sněhu.

Navíc výška a vyvážení, které výrobek nabízí i na nerovných cestách, jsou dalšími výhodami, kvůli kterým se vyplatí AT2 RF11 používat. Recenze Hankook Dynapro AT2 RF11 Vám poskytne kompletní a objektivní informace o tomto výrobku.

Vyberte si Hankook Dynapro AT2 RF11 v našem e-shopu

Hankook Dynapro AT2 RF11 vlastnosti

Může se stát, že pneumatika Hankook Dynapro AT2 RF11 má všechny prvky k tomu, aby se stala výrobkem s vynikajícími vlastnostmi v mnoha typech terénu. Nejvýraznějším faktorem je dokonalá rovnováha mezi schopností přilnavosti k vozovce za jakýchkoli podmínek a podporou jízdy po silnicích. Pro dosažení vysokého výkonu na různých površích použila značka Hankook speciálně vyvinutou směs založenou na pokročilých výrobních technologiích pro vytvoření běhounu a svršku.

Pryž v pneumatice má přiměřenou strukturu, která snižuje odpor, a tím zvyšuje úsporu paliva. Nejen to, také odolnost proti proříznutí a poškození při pohybu mimo povrch je poměrně působivá. Běhoun je do symetrického hrotu s tuhými ramenními výztuhami. Tato konstrukce stabilizuje stopu a poskytuje pneumatikám lepší jízdní komfort a zároveň lepší ovladatelnost.

Nelze také opomenout část vícesměrných drážek a vlnovitých drážek, což jsou detaily, které zásadně přispívají ke zlepšení a stabilizaci přilnavosti pneumatiky na povrchu s nízkým třením. Od té doby se také poměrně výrazně zvýšila schopnost výrobku přilnout k vozovce na mokrém nebo zasněženém povrchu.

Aby se uživatelé mohli cítit jistě, pokud jde o stabilitu a bezpečnost na silnicích, vybavil výrobce pneumatiku Dynapro AT2 RF11 nezávislými bloky běhounu, které pomáhají zvyšovat trakci, zejména za hustého sněžení.

To je také důvod, proč testovací komise udělila této pneumatice emblém 3PMSF (Triple Peak Mountain Snowflake). Toto hodnocení ukazuje, že si tato pneumatika vede na ledu lépe než celoroční verze s označením M+S.

Testovací jízda

Tyto pneumatiky hrají významnou roli při provozu vozidla, zejména při jízdě nestabilním terénem, proto potřebujeme znát informace o výkonnosti pneumatiky v mnoha různých podmínkách, abychom si mohli udělat přesný úsudek o tomto výrobku. Kromě toho je třeba vzít v úvahu i některé další, ale stejně důležité faktory, jako je hladkost, hlučnost a životnost výrobku.

Ukazatele údržby

U odolného výrobku, jako je Hankook Dynapro AT2 RF11 , jsou ukazatele údržby jednou z nejkritičtějších otázek, které musíme při zvažování tohoto modelu zvážit. Stejně jako u mnoha kvalitních výrobků jiných značek použil Hankook u modelu AT2 RF11 indikátory průměrného opotřebení (TWI), které uživatele informují o stavu a poškození pneumatiky během přepravy.

TWI jsou úzké gumové proužky vložené do drážek pneumatiky. Když je pneumatika nová, jsou tyto čárky konkávní a s opotřebením pneumatiky se stávají viditelnějšími. I když se jedná o důležitý znak a není příliš snadné jej rozpoznat, přesto nám TWI poskytuje přehled o stavu výrobku. Zajišťuje, že bezpečnost uživatele a výkonnost vozidla jsou vždy zajištěny na nejvyšší úrovni.

Suchý asfalt

Pneumatika Hankook Dynapro AT2 RF11 může dobře fungovat v mnoha různých terénech. Pokročilé funkce a moderní technologie, které výrobce do tohoto výrobku integroval, pomáhají zvýšit výkonnost pneumatiky v tomto typu terénu na novou úroveň. Ať už jsou tedy cesty rovné jako městské silnice, nebo drsné jako silnice na předměstí, nebo dokonce písečné cesty nemohou zabránit pohybu této terénní pneumatiky.

Aby bylo možné dosáhnout tak vynikajícího výkonu v takových suchých podmínkách, použil výrobce moderní materiál s kvalitní pryžovou složkou jako hlavní složku výrobku. Výrazně se tak zvýší odolnost proti proříznutí a propíchnutí ostrými kameny, což je druh nehody, se kterým se často setkáváme při cestování po suchých oblastech.

Díky této vlastnosti se již nebudete muset obávat prasknutí nebo propíchnutí pneumatiky uprostřed cesty. Je však třeba počítat s tím, že příliš ostré kusy kamení mohou pneumatiku stále proříznout. Kromě toho se v porovnání s mnoha jinými výrobky v této cenové kategorii výrazně zlepšila také přilnavost pneumatiky na suchém povrchu.

Směs, ze které je pneumatika Dynapro AT2 RF11 vyrobena, má mizivý valivý odpor. Není příliš těžké pochopit, že i na písčitém terénu se pneumatika dokáže normálně pohybovat. Další výhodou nízkého valivého odporu je vynikající úspora paliva. Vynikající přilnavost na mnoha různých terénech navíc umožňuje tomuto výrobku dobře fungovat i v místech s nestabilní půdou nebo na strmých svazích s omezenou styčnou plochou.

Kluzké silnice

Celkově lze říci, že pneumatika Dynapro AT2 RF11 stále poskytuje uživatelům působivý výkon na mokré vozovce. Díky pozoruhodným vlastnostem ve své konstrukci tento model zajišťuje, že můžeme bezpečně cestovat na lehkých mokrých cestách až po zaplavené silnice. Pro lepší výkon na mokré vozovce přidává Hankook do pryže běhounu vysoce rozptýlený oxid křemičitý, který zvyšuje přilnavost a stabilitu v dešti. Pryž je navíc podpořena otevřenými rameny a širokými drážkami, které pomáhají snižovat odpor vody a zvyšují trakci při překonávání velkých kaluží.

Zrychlení při použití tohoto modelu za mokra je však výzvou i pro zkušené řidiče automobilů. V takové situaci je třeba umět se ovládat, abyste neztratili kontrolu nad vozidlem uprostřed a právě tato slabina způsobuje, že výkonnost tohoto modelu na mokré vozovce je horší než u jiných výrobků ve stejném segmentu.

Zasněžené silnice

Díky konstrukci terénního modelu dokáže Dynapro AT2 RF11 snadno překonat zasněžený terén, což většina čtyřsezónních pneumatik nedokáže. Přesněji řečeno, tento výrobek poskytuje stabilitu a bezpečnost i při průjezdu intenzivním sněžením.

Kromě jedinečných prvků, jako je směs běhounu a konstrukce povrchu, je tento výrobek vybaven také vícesměrnými drážkami a vahadlovými drážkami, které zvyšují záběr pneumatiky.

Díky tomuto prvku se výrazně zvyšuje schopnost pneumatiky přilnout k vozovce na sněhu. Nezávislé bloky běhounu navíc pomáhají zvýšit trakci na tomto typu terénu. Kromě toho jsou dalšími působivými faktory dobrá ovladatelnost a nízká brzdná dráha.

Jízda v terénu

Hankook Dynapro AT2 RF11 má oproti běžným terénním pneumatikám se třemi oddělenými vrstvami tužší vnější plášť. Je to jedna z hlavních vlastností, které přispívají k terénním vlastnostem tohoto výrobku. Tato struktura umožňuje pneumatice odolávat nebezpečným průrazům způsobeným zeminou a kamením. Výrobek dále podporují dva pásy z vysokopevnostní oceli a dvě nylonové krytky pro zvýšení stability v podmínkách s vysokým zatížením.

Působivá trakce, kterou tento výrobek disponuje, se stane velmi vzácnou, když potřebujete manévrovat s vozidlem v blátě nebo ve strmých oblastech, protože povrch těchto poloh není nikdy stabilní a má tendenci kolo táhnout, místo aby ho unášel jako běžný písek nebo voda. Aby výrobce tyto faktory vyřešil, doplnil prvky svých výrobků, jako je působivá směs pneumatik s nízkým odporem a širokými drážkami.

Pohodlné

Samozřejmě, že terénní pneumatika, jako je Hankook Dynapro AT2 RF11, nebude hladká jako mnoho pneumatik jiných známých značek. Výrobce totiž musí obětovat hladkost na úkor dalších podstatných faktorů, aby zachoval výkon a stabilitu výrobku při přejezdu mnoha složitých terénů. To však neznamená, že Vám výrobky značky Hankook nemohou přinést pohodlí. V porovnání s mnoha jinými terénními pneumatikami je tento model mnohem tišší.

Stojí za Vaše peníze?

Díky působivým výkonnostním vlastnostem, jako je dobrá trakce, vysoká stabilita a schopnost překonávat mnoho terénů, například písčité nebo zasněžené oblasti, se vyplatí utratit peníze za pneumatiky Hankook Dynapro AT2 RF11.

Kromě toho komfort, vysoká odolnost a dlouhodobý záruční program od výrobce činí tento produkt v očích našich uživatelů také cennějším. Pokud však hodláte tento výrobek používat ve vlhkých místech, možná budete muset před výběrem zvážit několik dalších otázek.

Závěr

Výše jsou uvedeny informace, které považujeme za nezbytné k tomu, abyste získali objektivnější a jasnější pohled na pneumatiku Dynapro AT2 RF11 od značky Hankook.

Věříme, že Vám dnešní článek přinesl užitečné poznatky a usnadnil Vám tak výběr správného produktu pro Vaše potřeby.

Vyberte z naší nabídky pneu Dynapro AT2