Hankook Dynapro MT2

Hankook Dynapro MT2

Hankook Dynapro MT2 recenze

Vytvořit terénní pneumatiku není snadné a obtížnost je několikanásobná, když představuje pro pneumatikářskou společnost výzvu, aby mohla konkurovat extrémním požadavkům trhu. Na co se tedy při výběru pneumatik zaměřit?

Překonání všech překážek, náročnost ve všech typech terénu nebo výdrž při používání by měla být kritéria, kterým musíte věnovat pozornost. Naštěstí je to všechno nutné, a to se sbíhá u pneumatiky s názvem Hankook Dynapro MT2.

Jedná se o pneumatiku z nejnovějšího segmentu značky Hankook, která byla uvedena na trh právě nedlouho po vypuknutí pandemie Covid-19. Předností produktu je jeho vysoký výkon v terénu na všech typech terénu, dokonce i na blátivých cestách. To je také jedinečná vlastnost, která dělá značku Hankook Dynapro MT2 jedinečnou.

Přečtěte si náš článek Hankook Dynapro MT2 recenze a získejte co nejvíce objektivních informací!

Vyberte si Hankook Dynapro MT2 v našem e-shopu

Nejdůležitější vlastnosti

Níže budou uvedeny jedny z nejvýznamnějších vlastností pneumatiky Hankook Dynapro MT2, aby uživatelé mohli lépe porozumět výrobku. Nejprve si povíme něco o designu, který má zdánlivě velký tvar, mnoho velikostí, z nichž si můžete vybrat u každého typu vozidla, abyste se při používání cítili bezpečně.

Běhoun má větší tloušťku, šířka se zvětšuje o několik palců a design běhounu na pneumatice je také složitý, aby pomohl výrobku jít dobře s mnoha různými povrchy. Navíc nestejně řešené ramenní bloky ovlivňují značnou část pohybu automobilu.

Dále je to vnitřní struktura, výrobek se třemi překrývajícími se vrstvami, přičemž hlavní konstrukční podobu přebírají běhouny Terrain Strike, které zvyšují schopnost přilnavosti k povrchu vozovky a zlepšují výkon při minimalizaci hluku při provozu.

Čtyři řady střídavých medvědích ramenních drážek výrazně odstraňují štěrk na povrchu vozovky z pneumatiky.

To vše díky správné kombinaci nylonového materiálu s ocelovým pásem, kostrou. Aby navíc nedošlo k oddělení ráfku a pneumatiky, je k dispozici speciální bezsemenný spoj.

Pro obecnější pochopení pneumatiky Hankook Dynapro MT2 je nutné věnovat pozornost následujícím výhodám či nevýhodám.

Výhody

  • Vynikající přilnavost v hlubokém blátě
  • Má dobrou trakci na suché vozovce
  • Vynikající trakce
  • Dlouhá doba používání
  • Přednostní záruka
  • Plášť pneumatiky je robustní a odolný

Specifikace

Průměr se pohybuje v rozmezí 15-18 palců. Pneumatiky se standardními rozměry od 35, 36, 37 palců jsou vhodné pro různá vozidla, jako jsou SUV nebo pickupy. Ukazatele hloubky dezénu jsou podobné jako u mnoha jiných značek. Jedná se o minimální číslo, kdy dochází k opotřebení pneumatik.

Při překročení přípustné hranice došlo k opotřebení pneumatiky, cirkulace nemůže způsobit únik vody z pneumatiky, zejména při dešti. To způsobí nebezpečnou situaci pro řidiče vozidla. Přestože je tloušťka pneumatiky Hankook Dynapro MT2 intenzivní, není imunní vůči opotřebení v průběhu času. Proto je nezbytné měnit pneumatiky ve správný čas.

Stojí za zmínku, že společnost Hankook neposkytuje uživatelům záruku. Přesto je podle závazku výrobce s touto pneumatikou zcela možný nájezd 30 000 - 40 000 km.

Testovací jízda

Po přesných testech automobilů Vám přinášíme několik objektivních recenzí z mnoha kategorií.

Terénní

Hankook Dynapro je nejextrémnější terénní pneumatika, která si dobře poradí i s blátivými cestami. Díky dezénu ve stylu Terrain Strike a čtyřřadé ramenní linii střídající se na kolech má Dynapro MT2 extrémně vysokou přilnavost k vozovce. Pokud se podíváte pozorně, všimnete si jemnosti ve vzhledu jedinečných kamenů uprostřed ramen medvěda, které eliminují možnost překážek zvyšujících rychlost pohybu a zároveň minimalizují příčinu trakce.

Velký vnější design zvyšuje trakci na všech typech terénu. Hankook používá značkovou technologii dělených forem, včetně ovinovacích efektů. Doprovodným útvarem je štít chránící chodník před stěnami pneumatiky, který pomáhá zlepšit trakci a maximalizovat schopnost systému pronikat do členitého terénu.

Prostřednictvím průzkumu testovacích jízd se mnoho lidí vyjádřilo, že Hankook Dynapro dobře překonává všechny terény. Trakce je solidní bez ohledu na štěrk, mokrý déšť nebo zejména mokré bláto, kde u mnoha vozů dochází k chcípání motoru.

Vysoká odolnost, hustá konstrukce v nemalé míře minimalizují zbytečná rizika při dlouhých terénních jízdách. Pokud hledáte terénní pneumatiku, neváháme Vám tuto řadu pneumatik doporučit.

Přilnavost na suchu

Podle výzkumů mají skvělé pneumatiky v podobě bahenního přejezdu často defekty v pevném poli, konkrétně na suché vozovce. Hlavním důvodem je příliš malá kontaktní plocha. Pokud si vyberete pneumatiky Dynapro, nebude to problém, protože běhouny jsou rovnoměrně uspořádané a plynule se mezi sebou pohybují, čímž zvyšují efektivitu ovládání na silnici.

Protože se jedná o pneumatiku určenou do blátivého terénu, její citlivost a schopnost přilnavosti k vozovce jsou nesporné. Schopnost provozovat trakci na suché vozovce však nebude tak vynikající jako u terénních pneumatik Dynapro AT2. Pokud nepřikládáte příliš velký význam problému rychlé a stabilní jízdy ve vysokém terénu, pak Dynapro stále není špatnou volbou.

Přilnavost za mokra

Díky modernímu vnitřnímu obložení měkkému v lemech dezénu, zvýšené výšce pneumatiky a přirozeně se vyskytujícím blokům hrotů se pneumatika Hankook Dynapro MT2 snadno a rychle dostane na mokro. Když narazíte na úsek silnice se stojatou vodou, neváhejte ji přejet, případně můžete projet i mělkou řekou.

Jaké jsou tedy její nevýhody? Nejen MT2, ale pokud jde o terénní kola, budete se při provozu a jízdě stabilní rychlostí cítit zcela bezpečně. Po přidání plynu se projeví nevyváženost, zejména v zatáčkách může dojít k potížím, kdy pneumatiky nepodléhají rychlé kontrole smyku na povrchu vozovky a může chvíli trvat, než se stabilizují. Je tedy pro řidiče nebezpečný.

Sníh a led

Pneumatika Dynapro MT2 není vhodná do zasněženého terénu. Takové jsou rady odborníků. Je to docela rozumné, když se na pneumatikách Hankook MT2 nenachází standard 3 vrcholových sněhových vloček.

Abychom mluvili trochu opatrněji, navzdory dodatečnému dezénu pneumatiky zvyšují voděodolné konstrukční prvky a výstupky pneumatiky přilnavost při pohybu na sněhu, což pomáhá vozu rychle projet sněhem.

Zcela jinak je tomu však při hustém sněžení. V takovém případě brzdí schopnost pohybu mnoho faktorů, jako je hmotnost, pronikání vody, kluzká vozovka. Pokud tedy hledáte pneumatiku, která vydrží zimní teploty, měli byste zvolit pneumatiku vhodnou do tohoto terénu.

Komfort a hlučnost

Tělo pláště Dynapro je pevné, se třemi vrstvami oceli, nylonovými pásy, spolu s nespojitým kordem patky, který dělá vnější plášť robustním pro pohodlí a odolnost na cestách. To však neznamená, že vibrace zcela zmizí; stále je cítíme při pohybu se značným nárazem. Jen to bude méně než u konkurenčních výrobků.

Hlučnost není příliš dobrá ani při jízdě s pneumatikou v blátivém terénu. Dezén pneumatiky rozptyluje gravitaci a přiměřeně vysokou světlou výšku, která způsobuje vrzání při pohybu. I tato situace se stále objevuje při jízdě nízkou rychlostí. Omezte jízdu pouze při setkání se silným větrem a při jízdě po dálnicích.

MT2 naštěstí nevykazuje příliš velké vibrace, řídicí jednotka a poloha sedadla při provozu stále udržují správnou polohu.

Vyplatí se je koupit?

V závislosti na potřebách každého jednotlivce jsme analyzovali výhody a nevýhody výrobku. Abychom byli spravedliví, pneumatiky Hankook Dynapro MT2 se zrodily brzy, ale z vlastností vyplývá, že se jedná o nejlepší těžkou terénní pneumatiku na trhu.

Silný, odolný plášť, funkční struktura vhodná pro mnoho typů povrchu vozovky, trakce je dostatečně významná při účasti na náročných cestách plných štěrku a bláta.

Pokud si chcete koupit pneumatiku s mnoha schopnostmi, Hankook Dynapro MT2 bude potenciálním kandidátem. Ale pokud hledáte pouze pneumatiku, která dokáže jezdit v jednoduchém terénu bez hlasitého hluku, naopak nedoporučujeme volit výše uvedený produkt.

Závěr

Nákup pneumatik je nesmírně důležitý. Je to základní část, která určuje, zda můžete ujet vzdálenost nebo ne. Doufejme, že díky tomuto článku získáte co nejobjektivnější pohled na produkt, abyste se mohli rozhodnout co nejlépe.

Vyberte z naší nabídky pneu