Jsou větší pneumatiky a kola lepší pro jízdu v terénu?

Jsou větší pneumatiky a kola lepší pro jízdu v terénu?

Pokud trávíte v terénu stejně času jako na silnici, proč jezdíte na sériových pneumatikách? Jsou větší kola a pneumatiky pro jízdu v terénu lepší? To si pište! Dokonce se vyplatí zaplatit za sadu pro zvedání, abyste získali lepší výkon. Nejprve si vyberte pneumatiky a pak teprve kola. Zde je vysvětlení, proč jsou větší lepší.

Větší pneumatiky

Nejezděte do terénu na sériových pneumatikách. Továrna instaluje malé pneumatiky kvůli úspoře paliva. Víte, že musí splnit normy CAFE. Ale úspora paliva není u terénního vozidla tím nejdůležitějším faktorem. Tím je výkon. Vyberte si tedy správné pneumatiky pro nejlepší výkon. Pokud nasadíte větší kola, ale jen mírně zvětšíte rozměr pneumatiky, snížíte výšku bočnice. To se rovná drsnější jízdě. Pokud plánujete jezdit v terénu s nižším tlakem vzduchu, zmenšujete prostor pro chybu při poškození. Proto pro dosažení nejlepšího výkonu volte velké pneumatiky a nejprve si je vyberte.

Typ pneumatiky: Pneumatiky s velkým rozsahem, které jsou určeny k jízdě v terénu. Vyberte si terén a přizpůsobte mu pneumatiku. Pokud chcete jezdit v blátě, pořiďte si pneumatiky do bláta. Něco jako Nitto Mud Grappler by se hodilo. Pneumatiky do bláta jsou navrženy tak, aby odváděly bláto a zabránily tomu, abyste zapadli. Pokud se budete pohybovat na různých terénních površích, zvolte terénní pneumatiku, jako je Terra Grappler od společnosti Nitto. Terénní pneumatiky (AT) jsou obecně nejlepší volbou pro jízdu v terénu. Pneumatiky AT jedou tam, kam je nasměrujete, ne naopak. To je důležité při jízdě tam, kde cesta končí.

Velikost pneumatik: Dobrým pravidlem pro výběr větších pneumatik je, že nikdy nemají být kola větší než polovinu průměru pneumatiky. To znamená, že nedávejte více než 40" pneumatiku na 20" kolo nebo 35" na 17" kolo nebo 30" pneumatiky na 15" kola. Tímto způsobem se řídí výška bočnice. Vyváží se tak kroucení s pružností, takže pneumatika může v terénu pohlcovat nerovnosti. Když už máte vybrané ty větší pneumatiky, je čas pořídit větší kola.

Větší kola

Větší kola jsou rozhodně lepší. Čím širší kolo, tím širší pneumatika. Tím se zvětšuje nášlapná plocha (část pneumatiky, která se dotýká země). Získáte lepší trakci. Při jízdě v terénu je trakce základem hry. Ať už stoupáte po kamenech, jezdíte v blátě nebo po štěrku či písku, potřebujete trakci.

Při výběru většího kola mějte na paměti tyto věci:

Terén - v první řadě zvažte, v jakém terénu budete jezdit. Všechna offroadová kola jsou vyrobena tak, aby byla odolná, ale pokud se budete plahočit po skalách, potřebujete extra odolnost. Všechna kola KMC jsou odolná, ale řada XD je vyrobena tak, aby zvládla stoupání po skalách ve velkém stylu.

Hmotnost vozidla: Celková hmotnost Vašeho nákladního vozidla nebo Jeepu zahrnuje hmotnost všech jeho součástí. Se zvyšováním hmotnosti kol se snižuje zrychlení, protože se zvyšuje hmotnost. To není velký problém, pokud neplánujete závodit v terénu. Rotační hmotnost je hmotnost všech dílů, které se otáčejí. Když zvýšíte hmotnost kol, zvýšíte rotační hmotnost. To je důležité, protože k pohybu větší hmotnosti je potřeba více energie. Více energie vyžaduje více paliva. Chcete-li získat větší kola bez extrémního zvýšení hmotnosti, vyberte si litá kola a vyhněte se ocelovým kolům.

Brzdná vůle: Pokud nezvedáte zavěšení, věnujte zvláštní pozornost odsazení. Musíte se ujistit, že tato větší kola budou mít volný prostor v brzdách. Pro nejlepší ovladatelnost a řízení v terénu udržujte posun kol blízko sériovému stavu. Pokud zvětšujete kola hodně, možná budete muset kola posunout směrem ven od vozu nebo Jeepu. Tím se sníží odsazení, ale pneumatiky nebudou narážet do rámu, vnitřního panelu blatníku, zavěšení a brzd. Pokud to s jízdou v terénu myslíte vážně, nechte si nainstalovat sadu pro zvedání podvozku.

Budoucí velikost pneumatik: Pokud se v budoucnu chystáte pořídit ještě větší pneumatiky, může mít smysl pořídit si tato větší kola již nyní. Tak budete mít při koupi větších pneumatik již k dispozici ráfky. Pokud se například rozhodujete mezi 15" a 17" koly, může mít smysl pořídit si 17" kola již nyní, pokud v blízké budoucnosti plánujete mnohem větší pneumatiky.

Něco o zvedácích

Pokud to s jízdou v terénu myslíte vážně, musíte se vážně zajímat o sadu pro zvýšení odpružení. Zvednutím zavěšení získáte další prostor. Nebudete se propadat na dno, když bude jízda náročná. Když už mluvíme o nerovnostech, na nerovných cestách a stezkách se Vám skutečně pojede pohodlněji. Zvednutí zavěšení Vám také dává větší flexibilitu při pořizování větších pneumatik a kol. Pokud tedy poprvé vstupujete do světa 4×4, začněte se zdvihem a pak si vyberte pneumatiky a kola. Bavte se! Jakmile opustíte asfalt, čeká na Vás svět, který můžete prozkoumat.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec