Pneu do každého terénu

Pneu do každého terénu

Pneumatiky do každého terénu

Terénní pneumatiky jsou vyrobeny tak, aby poskytovaly řidičům nákladních vozidel a SUV (nikoliv řidičům osobních automobilů) trakci na všech površích - od dlažby přes štěrk až po bláto. Jsou navrženy jako univerzální model pro lidi, kteří poměrně pravidelně jezdí s lehkými nákladními vozidly po různých površích.

Ne každá terénní pneumatika je určena do zimních podmínek. Tato schopnost bude do značné míry záviset na hodnocení M+S nebo třívrstvém hodnocení horské sněhové pokrývky. Díky těmto vlastnostem mohou být terénní pneumatiky v zimním období dobrou volbou.

Vyberte si pneumatiky allterrain v našem eshopu

Symbol horské sněhové vločky, symbol třívrcholové horské sněhové vločky odlišuje pneumatiky se silnou úrovní trakce v zimě - z nich prošly testem "těžké sněhové služby" Asociace výrobců pryže (RMA). Zimní pneumatiky M+S, symbol M+S - označuje pneumatiky, které jsou schopné fungovat v základní úrovni na blátě a sněhu. Pneumatiky se v dnešní době mohou dodávat s oběma symboly.

Vlastnosti terénních pneumatik

Všechny terénní pneumatiky, nebo jen "AT pneumatiky", jsou konstruovány pro vynikající výkon na vozovce s mírnými schopnostmi v terénu. Tyto pneumatiky jsou často ideální pro kempinkové vozy, lovecké, pracovní a zemědělské vozy. Pneumatiky AT jsou v podstatě určeny pro každodenní řidiče, kteří občas jezdí po štěrku, drnech nebo polních cestách.

Pneumatiky AT mají užší dezén pro výkon na zpevněných cestách, ale zároveň mají jedinečný design a lamelové schopnosti pro trakci v terénu.

Kde se pneumatiky do všech terénů nejlépe osvědčí?

Vzhledem k tomu, že se jedná o typ modelu "vše v jednom", jsou terénní pneumatiky obecně vhodné pro jízdu ve více podmínkách, včetně:

  • Zpevněné cesty
  • Lehký sníh a led
  • Písek
  • Štěrkové cesty
  • Prašné cesty
  • Skalnatý terén
  • Mokré povrchy

Ale jak se říká, "kdo umí všechno, neumí nic".

Technologie v oblasti terénních pneumatik nyní urazila dlouhou cestu. Většina modelů odvede dobrou práci v každém typu terénu, ale musíte si dát pozor, abyste si vybrali terénní pneumatiku vybavenou pro jízdu v zimě, protože směsi některých terénních modelů mohou během extrémních mrazů slábnout.

Pokud plánujete v chladných zimních měsících jízdu v terénu, bude dobrou volbou model terénní pneumatiky s označením M+S nebo třívrstvou horskou sněhovou vločkou.

Vozidla, která mohou potřebovat terénní pneumatiky

Někteří výrobci vozidel doporučují terénní pneumatiky. Nejčastěji se s nimi setkáte u větších vozidel, jako jsou nákladní automobily, SUV a některá CUV - nikdy ne u malých osobních automobilů.

Ne VŠECHNA nákladní vozidla, SUV nebo CUV budou v zimě potřebovat terénní pneumatiky. Toto rozhodnutí z velké části závisí na situaci konkrétního řidiče. Pokud žijete v klimatických podmínkách, kde panují zimní podmínky a běžně jezdíte po nezpevněných cestách, bude pro Vás velmi ideální dobrá terénní pneumatika se zimními parametry.

Na druhou stranu, pokud nikdy (nebo jen velmi zřídka) nejezdíte po nezpevněných cestách, může být lepší volbou pneumatika určená pro zimní období.

Výhody a nevýhody terénních pneumatik

Terénní pneumatiky mají mnoho výhod. Ne všechny jsou však dokonale ideální pro KAŽDÉ zimní okolnosti. Pojďme si projít některé hlavní výhody a nevýhody terénních pneumatik.

Klady

Celoroční provozuschopnost - na úrovni pohodlí nebudete muset měnit terénní pneumatiky několikrát ročně - v závislosti na typu terénu, po kterém jezdíte.

Obrovský výběr cenově výhodných modelů - terénní pneumatiky jsou VELMI oblíbené. Přesto existuje spousta možností, které nemusí zruinovat Vaši peněženku!

Silné zesílené bočnice - protože bočnice AT pneumatik jsou tužší než u tradičních pneumatik, vydrží větší opotřebení a jen tak se nepoškrábou nebo nepoškodí od úlomků. Navíc se tím zvyšuje nosnost.

Nevýhody

Hlučnost - jednou z častých stížností na terénní pneumatiky je, že mohou být poněkud hlučné kvůli jejich silnější gumové konstrukci a blokům dezénu.

Nižší spotřeba paliva - agresivní konstrukce terénních pneumatik mírně snižuje spotřebu paliva, protože dochází k většímu mechanickému tření a valivému odporu. Dobrou zprávou je, že technologie u mnoha novějších modelů výrazně zlepšila palivovou účinnost.

Kratší životnost běhounu - mnoho terénních pneumatik má o něco kratší životnost běhounu než typické celoroční pneumatiky. Pneumatiky AT mohou vydržet 40 000 až 70 000 km, než je třeba je vyměnit. Při zkoumání nejlepších modelů terénních pneumatik bude životnost záviset na kvalitě a zaměření výrobce na dlouhé opotřebení.

Vyberte z naší nabídky pneu