Terénní pneu, co zaujme

Terénní pneu, co zaujme

Hankook Dynapro MT2: Nová terénní verze pro rok 2022

Pokud vybíráte nové offroad pneumatiky, překonání všech překážek, ve všech typech terénu nebo výdrž při používání – to jsou kritéria, kterým byste měli věnovat pozornost. Naštěstí se toto všechno schází u pneumatiky s názvem Hankook Dynapro MT2.

Jedná se o pneumatiku z nejnovějšího segmentu značky Hankook, která byla uvedena na trh právě nedlouho po vypuknutí pandemie Covid-19. Předností produktu je jeho vysoký výkon v terénu na všech typech cest, dokonce i v blátě. Toto dělá 4x4 pneumatiku Hankook Dynapro MT2 značkou s velkým „Z".

Nejdůležitější vlastnosti této 4x4 pneu

Běhoun má větší tloušťku, šířka se zvětšuje o několik palců a design běhounu tohoto offroad pneu je také složitý, aby výrobek dobře fungoval na mnoha různých površích. Navíc nestejně řešené ramenní bloky ovlivňují značnou část pohybu automobilu.

Dále je to vnitřní struktura, výrobek se třemi překrývajícími se vrstvami, přičemž nejdůležitější jsou běhouny Terrain Strike, které zvyšují schopnost přilnavosti k povrchu vozovky a zlepšují výkon a minimalizaci hluku při provozu.

Čtyři řady střídavých ramenních drážek se výrazně podílejí na odstranění štěrku z pneumatiky, když jedete mimo silnici. Při náhodném střetu s cizím předmětem budou stopy na povrchu kola minimální. To vše díky správné kombinaci nylonového materiálu s ocelovým pásem, kostrou.

Výhody offroad pneumatiky Hankook Dynapro MT2

  • Vynikající přilnavost v hlubokém blátě
  • Má dobrou trakci na suché vozovce
  • Vynikající trakce
  • Dlouhá doba používání
  • Plášť pneumatiky je robustní a odolný

Specifikace 4x4 pneu Hankook Dynapro MT2

Průměr se pohybuje v rozmezí 15-18 palců. Pneumatiky jsou vhodné pro různá vozidla, jako jsou SUV, offroady nebo pickupy. Ukazatele hloubky dezénu jsou podobné jako u mnoha jiných značek a činí 1,6 mm. Jedná se o minimální číslo pro opotřebení pneumatik v Evropě.

Při překročení přípustné hranice dojde k zásadnímu opotřebení offroad pneumatiky, cirkulace neumožní únik vody z pneumatiky, zejména při dešti. To může způsobit mnoho nebezpečných situací pro řidiče vozidla.

Přestože je tloušťka pneumatiky Hankook Dynapro MT2 ohromná, není imunní vůči opotřebení v průběhu času, proto je nezbytné měnit pneumatiky ve správný čas.

Výrobce udává, že s tímto 4x4 pneu je možný nájezd 30 000-40 000 km.

Vlastnosti této offroad pneumatiky v terénu

Hankook Dynapro MT2 je nejextrémnější terénní pneumatika v tom smyslu, že si dobře poradí i s blátivými cestami. Díky dezénu ve stylu Terrain Strike a čtyřřadé ramenní linii střídající se na kolech má Dynapro MT2 extrémně vysokou přilnavost k vozovce. Velký vnější dezén zvyšuje trakci na všech typech terénu. Hankook používá značkovou technologii dělených forem, včetně ovinovacích efektů.

Mnoho uživatelů se vyjádřilo, že Hankook Dynapro dobře překonává všechny terény. Trakce je solidní bez ohledu na štěrk, mokrý déšť nebo zejména mokré bláto. Vysoká odolnost, hustá konstrukce v nemalé míře minimalizují zbytečná rizika při dlouhých terénních jízdách. Pokud hledáte terénní pneumatiku, neváháme Vám tuto řadu pneumatik doporučit.

Vlastnosti této offroad pneumatiky a suchá trakce

Podle výzkumů mají mnohé skvělé offroad pneumatiky na bahenní přejezdy často defekty na pevném povrchu, konkrétně na suché vozovce. Hlavním důvodem je příliš malá kontaktní plocha.

Pokud si vyberete pneumatiku Dynapro, nebude to problém, protože běhouny jsou rovnoměrně vyrovnané, plynule se mezi sebou pohybují a zvyšují tak efektivitu ovládání na silnici.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pneumatiku určenou do blátivého terénu, její citlivost a schopnost přilnavosti k vozovce jsou nesporné.

Vlastnosti této offroad pneumatiky a přilnavost za mokra

Díky modernímu vnitřnímu obložení měkkému v lemech dezénu, zvýšené výšce pneumatiky a přirozeně se vyskytujícím blokům hrotů se pneumatika Hankook Dynapro MT2 snadno a rychle dostane na mokro. Když narazíte na úsek silnice se stojatou vodou, neváhejte ji přejet, případně můžete projet i mělkou řekou. Budete se při provozu a jízdě stabilní rychlostí cítit zcela bezpečně.

Po přidání plynu se projeví nevyváženost, zejména v zatáčkách se můžete potýkat s problémy, kdy pneumatiky nepodléhají rychlé kontrole smyku na povrchu vozovky a může chvíli trvat, než se stabilizují.

Vlastnosti této offroad pneumatiky na sněhu a ledu

Pneumatika Dynapro MT2 není vhodná do zasněženého terénu. Tak zní rada odborníků. Je to docela rozumné, když se na pneumatikách Hankook MT2 nenachází standard 3 vrcholových sněhových vloček.

A to navzdory dodatečnému dezénu pneumatiky zvyšují voděodolné konstrukční prvky a výstupky pneumatiky přilnavost při pohybu na sněhu, což pomáhá vozu rychle projet sněhem.

Pokud tedy hledáte pneumatiku, která vydrží teplé zimy, měli byste zvolit pneumatiku vhodnou do tohoto terénu.

Vlastnosti této offroad pneumatiky a komfort a hlučnost

Tělo pláště Dynapro je pevné, se třemi vrstvami oceli, nylonovými pásy, spolu s nespojitým kordem patky, který dělá vnější plášť robustním pro pohodlí a odolnost na cestách. To však neznamená, že vibrace zcela zmizí, stále je cítíme při pohybu se značným nárazem. Jen to bude méně než u konkurenčních výrobků.

Hlučnost není příliš dobrá ani při jízdě s pneumatikou v blátivém terénu. Dezén pneumatiky rozptyluje gravitaci a přiměřeně vysokou světlou výšku, která způsobuje vrzání při pohybu. I tato situace se stále objevuje při jízdě nízkou rychlostí. Omezte jízdu pouze při setkání se silným větrem a při jízdě po dálnicích.

Vyplatí se za tuto offroad pneumatiku zaplatit?

V závislosti na potřebách každého jednotlivce jsme analyzovali výhody a nevýhody výrobku. Abychom byli spravedliví, pneumatiky Hankook Dynapro MT2 jsou tady už nějaký čas s námi, ale z vlastností vyplývá, že se jedná o nejlepší těžkou terénní pneumatiku na trhu.

Silný, odolný plášť, funkční struktura vhodná pro mnoho typů povrchu vozovky, trakce je dostatečně významná při účasti na náročných cestách plných štěrku a bláta.

Pokud si chcete koupit pneumatiku s mnoha schopnostmi, Hankook Dynapro MT2 bude potenciálním kandidátem, ale pokud hledáte pouze pneumatiku, která dokáže jezdit v jednoduchém terénu bez hlasitého hluku, naopak nedoporučujeme volit výše uvedený produkt.

Závěr

Nákup pneumatik je nesmírně důležitý. Je stěžejní částí, která určuje, zda můžete ujet vzdálenost nebo ne. Doufejme, že díky tomuto článku získáte co nejobjektivnější pohled na výrobek, abyste se mohli rozhodnout co nejlépe.

Náš tip: Offroad pneu můžete objednat také online. Nakupte v našem internetovém obchodě transa-pneu.cz