Nové pneu UltraGrip Performance 3

Pro nastávající zimní sezónu nachystal Goodyear pokračovatele veleúspěšné řady zimních pneumatik UltraGrip, konkrétně dezén Performance s pořadovým číslem 3. Jedná se o další vývojový krůček kupředu, ať už v inovativnosti, užitných vlastnostech či reakci na požadavky trhu.

Zjednodušení nabídky Goodyearu pro osobní vozy

Nové pneumatiky UltraGrip Performance 3 přináší to, po čem již moho zákazníků nějaký pátek volalo, tedy zjednodušení a zpřehlednění nabídky. Tyto pneu jsou následovníky modelů UltraGrip 9+ a UltraGrip Performance+. V prodeji bude 94 typů v rozměrech od 14 do 21 palců, což by mělo pokrýt drtivou většinu osobních vozů s libovolnou motorizací, včetně čistě elektrických vozidel.

Obecné vlastnosti

Pneumatika má asymetrický dezén, který je optimalizován pro jízdu na mokru i suchu. Ve směsi běhounu má vysoký obsah siliky, která zlepšuje trakci na mokrém a kluzkém povrchu a zároveň zlepšuje ovladatelnost a brzdný výkon. Pneumatika UltraGrip Performance 3 rovněž využívá technologii 3D BIS společnosti Goodyear, která využívá vzájemně propojené blokové struktury pro zajištění lepší stability a přilnavosti na sněhu a ledu. Pneumatika má navíc dezén ve tvaru písmene V, který pomáhá odvádět vodu a břečku mimo kontaktní plochu, čímž snižuje riziko hydroplaningu.

Nové technologie

Základem inovace nových zimních pneumatik Goodyear UltraGrip Performance 3 je použití nejnovějších technologií, které její možnosti pozvedají na novou vyšší úroveň.

Technologie Snow Protect přináší vyšší hustotu příčných drážek, a tedy i záběrových hran s cílem co nejlepší trakce a přilnavosti. „Drápy na sníh" − delší dezénové drážky na hraně ramene pneumatik – zase zlepšují jejich užitné vlastnosti při jízdě v měkkém a hlubokém sněhu. 

Technologie Wet Braking+ optimalizuje jízdní stopu oválného tvaru a zajišťuje lepší rozptyl vody. Voda je díky ní vytlačována spíše do stran než v přímém směru jízdy, což snižuje riziko aquaplaningu a přispívá k vynikajícím užitným vlastnostem při jízdě za mokra.

Vhodné pro širokou škálu osobních automobilů

Pneumatiky UltraGrip Performance 3 jsou vhodné pro nejnovější a nejoblíbenější vozidla na trhu, jako jsou modely Alfa Romeo Giulia, Audi A6/S6, BMW i4 M50, BMW řady 4 Gran Coupé, Cu.

Vlastnosti

  • Výjimečná ovladatelnost na mokré vozovce
  • Velmi dobrá odolnost proti aquaplaningu
  • Krátká brzdná dráha na sněhu
  • Skvělá ovladatelnost na suché vozovce
  • Výjimečná trakce na sněhu