Pneumatika Hankook RS3

Pneumatika Hankook RS3

Hankook Winter i*cept RS3: nová edice úspěšné pneumatiky do chladného počasí

  • Nástupce oceňované pneumatiky Hankook Winter i*cept RS2
  • Nový dezén a vylepšená směs materiálů
  • Vynikající volba pro kompaktní modely a vozy střední třídy

Kratší brzdná dráha na zasněžených silnicích a lepší ovladatelnost na zledovatělých a mokrých vozovkách: Nová pneumatika Winter i*cept RS3 je vylepšeným nástupcem několikrát oceněné pneumatiky Winter i*cept RS2. Díky využití nejnovějších technologií překonávají všechny vlastnosti nového modelu jeho úspěšného předchůdce a nabízejí ještě vyšší úroveň bezpečnosti v každodenním životě. Hankook Winter i*cept RS3 je proto vynikající volbou pro všechny běžné kompaktní modely a kompaktní vozy SUV.

Pneumatika Hankook Winter i*cept RS3 je na evropském trhu k dispozici v 71 rozměrech od 14 do 17 palců, včetně čtyř variant s vlastnostmi nouzového dojezdu (HRS = Hankook Runflat System).

Zasněžené silnice mohou představovat výzvu jak pro řidiče, tak pro pneumatiky. Použitím nových mikrohran se vývojářům podařilo zvětšit ramenní plochu zimní pneumatiky i*cept RS3, čímž se zlepšila trakce i boční přilnavost při průjezdu zatáčkou na sněhu. Nový dezén ve tvaru obráceného V a nové 3D lamely také zajišťují stabilnější brzdný výkon a kratší brzdnou dráhu na zasněžených silnicích. V porovnání s předchozí pneumatikou tak zimní i*cept RS3 nabízí až o 4 % kratší brzdnou dráhu na zasněžených silnicích. Kromě toho hrála důležitou roli při zlepšování přilnavosti a brzdného výkonu také minimalizace pohybu bloků pomocí pilovitých 3D lamel.

Pro větší bezpečnost na zledovatělých silnicích vývojáři zlepšili také tuhost běhounu zimní pneumatiky i*cept RS3. Interní testy ukázaly, že bloky běhounu jsou o 1 % tužší v horizontálním směru a o 3 % tužší ve vertikálním směru ve srovnání s pneumatikou Winter i*cept RS2. Řidiči mohou těžit z výrazně lepší přilnavosti i na ledu.

Vylepšené technologie pro aquaplaning

Pneumatika Winter i*cept RS3 navíc využívá různé technologie k dosažení účinného odvodu vody z pneumatiky, což má za následek vysokou stabilitu jízdy i na mokré, blátivé nebo rozbředlé vozovce. Kromě širokých drážek běhounu ve tvaru písmene V jsou jednotlivé bloky na povrchu protkány také malými drážkami. To umožňuje rychlý odtok vody a znatelně snižuje riziko vzniku aquaplaningu. Tomu napomáhá i nový, překrytý dezén ve tvaru písmene W, který zároveň nabízí lepší kontrolu nad řízením za deště.

Díky nové generaci směsi "Aqua Pine Compound" se vývojářům podařilo zkrátit brzdnou dráhu na mokré vozovce. Tradičně je používání směsí s obsahem siliky na úkor kilometrového výkonu pneumatik. Nová směs materiálů, která je založena na přírodních pryskyřicích, však tento kompromis překonává a dosahuje snížení otěru a zvýšení brzdné účinnosti. Zimní pneumatika i*cept RS3 tak umožňuje až o 7 % kratší brzdnou dráhu na mokré vozovce a zároveň nabízí až o 10 % vyšší kilometrový výkon než její osvědčená předchůdkyně. Nová směs materiálů také zajišťuje lepší spojení pneumatiky s vozovkou, čímž snižuje prokluzování a zvyšuje kilometrový výkon.

Několikanásobné ocenění předchůdců

Nová pneumatika Winter i*cept RS3 byla vyvinuta jako vylepšená verze předchozí pneumatiky Winter i*cept RS2, která získala v testu zimních pneumatik časopisu Auto Zeitung 2020 hodnocení "velmi doporučeno". Ve stejném roce získala zimní pneumatika i*cept RS2 také nejvyšší hodnocení od Auto Expressu a ADAC za vynikající jízdní vlastnosti, silnou trakci a velmi dobré vlastnosti na suché i mokré vozovce.

"Nabídka pneumatik, které zajišťují bezpečnost řidičů na silnicích, je naší nejvyšší prioritou, proto neustále investujeme do výzkumu a vývoje, abychom mohli vždy nabízet nejnovější technologie na trhu," řekl Sanghoon Lee, prezident Hankook Tire Europe. "Proto jsme přesvědčeni, že nová zimní pneumatika i*cept RS3, splní i vysoká očekávání našich zákazníků."

Aby byla společnost Hankook Tire schopna nabízet zimní pneumatiky špičkové kvality, provozuje ve finském Ivalo zkušební zařízení Technotrac. V tomto závodě má společnost ideální podmínky pro rozsáhlé testování výsledků své výzkumné a vývojové práce v různých zimních podmínkách - což je ideální základ pro vývoj a výrobu pneumatik, které dokonale fungují na ledu a sněhu.