Pneumatiky Run Flat

Pneumatiky Run Flat

Potřebuji pneumatiky Run Flat?

Potřebuji pneumatiky run flat a co nabízejí?

Pneumatiky Run Flat (RFT) jsou relativně novým vynálezem, který si pomalu získává oblibu. Jsou navrženy tak, aby umožnily vozidlu pokračovat v jízdě i po propíchnutí pneumatik. To je možné díky tomu, že pneumatiky run-flat mají zesílené bočnice, které podporují hmotnost vozidla i v případě, že je pneumatika vypuštěná.

Odhaduje se, že s propíchnutou pneumatikou můžete ujet až 50 kilometrů, ideálně rychlostí nejvýše 50 km/h. Bezpečnější je však udržovat kratší vzdálenost a nižší rychlost, aby se minimalizovala možnost úplného propíchnutí.

Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Tyto pneumatiky jsou navíc vybaveny nouzovým snímačem tlaku, který řidiče upozorní, když pneumatika ztrácí vzduch. Ve výsledku mohou pneumatiky run-flat poskytnout bezpečnost a jistotu, které se standardní pneumatiky nemohou rovnat.

Proč si koupit pneumatiky run flat a jaká je správná velikost pneumatik?

Pokud kladete důraz na to, abyste mohli řešit rizika ohrožující Vaši bezpečnost, zabezpečení a pohodlí při jízdě, pak pro Vás může být koupě pneumatik run flat vynikající volbou. Tyto pneumatiky také nabízejí stabilitu v případě, že dojde k prasknutí pneumatiky. U běžných pneumatik by však takový scénář okamžitě znamenal problém s ovladatelností a řízením.

Pneumatiky run flat jsou k dispozici pro všechny typy vozidel, od osobních přes nákladní až po SUV a dodávají se v různých rozměrech, které se hodí pro Vaše konkrétní vozidlo. Pokud tedy hledáte další vrstvu ochrany na silnici, použijte pneumatiky run-flat. Nezapomeňte si pořídit přesný rozměr pneumatik, který máte na svém vozidle.

Náklady na pneumatiky run flat: vyplatí se to?

Pneumatiky Run Flat Vás vyjdou dráž, než kdybyste si kupovali běžné pneumatiky. Kromě toho, že jsou dražší než běžné pneumatiky, budete si při jejich propíchnutí s největší pravděpodobností muset koupit nové náhradní, protože jejich oprava není vhodná.

Vyplatí se to tedy?

Záleží na několika faktorech, které musíte zvážit, například jak často jezdíte po silnicích, kde je pravděpodobnost defektu, jak moc si ceníte klidu a kolik jste ochotni zaplatit za pohodlí pneumatik run-flat.

Nakonec je na každém řidiči, aby se rozhodl, zda se mu pneumatiky run flat vyplatí. Pokud však máte dostatečný rozpočet, určitě tento typ pneumatik zvažte. Čtěte však dále, protože si povíme více o výhodách a nevýhodách, abyste mohli mnohem lépe posoudit.

Výhody a nevýhody pneumatik RFT

Existuje několik klíčových výhod:

  • Ty Vám umožní pokračovat v jízdě, i když máte píchlou pneumatiku. Pokud je pneumatika propíchnutá, můžete pokračovat v jízdě ještě 50 kilometrů, dokud nedojedete na bezpečné a vhodné místo pro výměnu pneumatik. To může být obrovská výhoda, pokud se nacházíte uprostřed ničeho nebo na nebezpečných místech.
  • Tyto pneumatiky mají zesílené bočnice, které pomáhají předcházet propíchnutí.
  • Bývají robustnější a odolnější proti propíchnutí než běžné pneumatiky.

Existují však i některé nevýhody:

  • Jsou často dražší než běžné pneumatiky.
  • Jízda na nich může být méně pohodlná, protože díky zesíleným bočnicím mohou být tužší a jízda na nich může být tvrdší (pokud není odpružení vhodně seřízeno).
  • Nemusí dobře fungovat v určitých podmínkách, například v hlubokém blátě nebo sněhu.
  • Je důležité si uvědomit, že pneumatiky typu run flat lze používat pouze na vozidlech vybavených systémem sledování tlaku v pneumatikách (TPMS), takže jakmile je zjištěna ztráta tlaku v některé z pneumatik, dostanete upozornění TPMS.

Jak dlouho vydrží pneumatiky run flat?

Životnost těchto pneumatik RFT se liší v závislosti na faktorech, jako je značka a model pneumatiky, způsob údržby a jízdní návyky majitele.

Bridgestone Potenza S001 RFT

Bridgestone Potenza S001 RFT je vysoce výkonná letní pneumatika typu run-flat s bočnicemi, které podrží i po defektu a úplné ztrátě tlaku vzduchu. Je ideální pro vysoce výkonné sportovní vozy, sedany a kupé. Zajišťuje bezhlučnou a pohodlnou jízdu.

Vyberte si Bridgestone Potenza S001 RFT v našem eshopu

Pirelli Cinturato P7

Pneumatika Pirelli Cinturato P7 nabízí bezpečnou a zároveň pohodlnou jízdu díky inovativnímu materiálu pryže, který to umožňuje. Tato pneumatika je ideální pro výkonné vozy a je vysoce účinná na suché i mokré vozovce. Její speciálně navržené čtyři široké drážky zabraňují hydroplaningu a zajišťují dobrou trakci. Tato pneumatika Vám umožní užít si příjemnou jízdu a zároveň Vám poskytne klid, protože víte, jak je odolná.

Vyberte si Pirelli Cinturato P7 v našem eshopu

Výběr správných pneumatik

Při výběru pneumatik pro Váš vůz je třeba pamatovat na několik věcí:

Při výběru pneumatik je třeba vzít v úvahu typ jízdy, kterou nejčastěji vykonáváte. Pokud žijete v oblasti, kde se jezdí převážně po městě, budete chtít jinou sadu pneumatik než v případě, že neustále jezdíte po dálnici.

Přemýšlejte o klimatu, ve kterém žijete. Pneumatiky určené do teplého počasí nebudou mít tak dobré vlastnosti na sněhu a naopak. Vezměte v úvahu svůj rozpočet a rozhodněte se, kolik jste ochotni za pneumatiky utratit. Jakmile zvážíte všechny tyto faktory, je čas začít nakupovat.

Nejlepším místem a nejrychlejším způsobem, jak začít, je vyhledávání pneumatik run-flat na internetu. Budete moci najít vhodné pneumatiky pro Váš vůz s ohledem na Vaše jízdní potřeby. Také určitě najdete nejlepší nabídky pneumatik run flat online.

Vyplatí se tedy investice do pneumatik run flat?

Pointa je, že tyto pneumatiky nabízejí vysokou úroveň bezpečnosti při jízdě. Pokud se někdy setkáte s píchnutím nebo prasknutím, pneumatiky RFT Vám umožní pokračovat v jízdě, místo abyste museli měnit pneumatiku na kraji silnice. Přesto existují určité nevýhody - mohou být dražší než tradiční pneumatiky a RFT se ne vždy dobře opotřebovávají.

Pokud však hledáte větší klid při jízdě, pneumatiky run-flat by mohly být pro Váš vůz tou správnou volbou.

Vyberte z naší nabídky runflat pneu