Trojice pneu na zimní silnice, co vás nenechá na holičkách

Trojice pneu na zimní silnice, co vás nenechá na holičkách

Několik nezávislých testů z poslední doby ukazuje, že pneumatiky Goodyear umí opravdu hodně a ve srovnání se svou konkurencí se nemají za co stydět. Dunlop jim pak zdatně sekunduje. Ostatně posuďte sami.

Pneumatiky Goodyear jsou opravdu kvalitní

Testy německého časopisu Auto Motor und Sport odhalily, že Goodyear nic nepodcenil a s kvalitou svých pneu míří opravdu vysoko. Další nezávislé testy to jen potvrzují. Hodnotily se především délka brzdné dráhy a bezpečné chování na sněhu, spolehlivost a stabilita na mokré i přesná ovladatelnost na suché vozovce. Pneumatika UltraGrip Performance 3 se v testech zmiňovaného německého časopisu umístila na výborném druhém místě a odnesla si označení „Velmi dobré“.

Další z německých časopisů, Auto Bild, tyto pneumatiky v konkurenci 54 pneumatik označil za „Vzorné“ a udělil jim titul „Eco-meiester“ za jejich přínos pro ohleduplné chování k životnímu prostředí. Navíc v testu Auto Bild Sportscars vyšly jako nejlepší z 11 pneumatik s hodnocením „Vzorné“. Jejich koupi doporučuje také britský web Tyrereviews.

Vlastnosti pneumatiky  UltraGrip Performance 3

Goodyear UltraGrip Performance 3 je skvělou volbou pro řidiče, kteří upřednostňují zimní vlastnosti a chtějí pneumatiku, která může poskytnout jistotu v ovladatelnosti a trakci v různých chladných povětrnostních podmínkách.

Goodyear UltraGrip Performance 3 je vysoce účinná zimní pneumatika určená pro osobní vozidla a SUV. Je navržena tak, aby poskytovala vynikající trakci a ovladatelnost v zasněžených a zledovatělých podmínkách, stejně jako na mokré vozovce.

Goodyear UltraGrip 9+

Pozoruhodných výsledků v testech ADAC dosáhla také v rozměru 205/60 R16 pneumatika Goodyear UltraGrip 9+, která se umístila na velmi dobrém celkovém 3. místě s hodnocením „Dobré“.

Vlastnosti pneumatiky UltraGrip 9+

Tato zimní pneumatika Goodyear vydrží i v těch nejnáročnějších povětrnostních podmínkách. Pneumatika UltraGrip 9+ boduje díky zlepšenému kilometrovému výkonu v zimních podmínkách a rovněž lepší přilnavostí na sněhu i břečce. V testu ADAC získala pneumatika Goodyear Ultragrip 9+ MS nejlepší známku v kategorii opotřebení.

Kdo Dunlop koupí, neprohloupí

Pneumatiky Dunlop také v testech prokazují svou nesmírnou kvalitu a houževnatost. Například testy německého autoklubu ADAC zvládly na výbornou. Při srovnání pneumatik rozměru 205/60 R16 v těžké konkurenci zvítězily pneu značky  Dunlop Winter Sport 5.

Ocenění získaly zejména jejich vynikající stabilita, přesné řízení, a mají také nejdelší kilometrový výkon ze všech pneumatik. Pneumatiky Dunlop Winter Sport 5 jsou určeny především pro oblíbený segment kompaktních crossoverů (Škoda Kamiq, VW Taigo, VW T-Cross, Renault Captur, Dacia Sandero Stepway nebo Audi Q2), ale také pro vozy nižší střední třídy (Škoda Octavia, Ford Focus, Audi A4 či Mercedes-Benz C). Velmi dobrého hodnocení dosáhl Dunlop i v rozměru 225/45 R17.

Vlastnosti pneumatiky Winter Sport 5

Tato pneumatika poskytuje přilnavost potřebnou na nevyzpytatelných zimních cestách, řidiči ocení zejména výbornou příčnou přilnavost na kluzkém povrchu a vylepšený výkon na cestách pokrytých sněhem. Zanedbatelná není ani ochrana před aquaplaningem a v neposlední řadě také ekonomický provoz i úspora paliva.