Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Dezén Bridgestone Potenza RE050

Bridgestone Potenza RE050 je letní pneumatika s maximálním výkonem určená pro osobní vozy, která je originálním vybavením mnoha vysoce výkonných vozidel a byla vyrobena pro potěšení z jízdy. Tato pneumatika je vybavena technologiemi osvědčenými v závodech: UNI-T pro vynikající přilnavost na mokré i suché vozovce, dezénem, který podporuje rychlý odvod vody, proměnlivými rozměry bloků běhounu a hladším tvarem pro snížení hlučnosti vozovky.

Asymetrický dezén běhounu RE050A zvyšuje kontakt s povrchem a zlepšuje tak akceleraci a průjezd zatáčkou. Vyzkoušejte tuto Potenzu v praxi a zjistěte, co skutečně znamená mimořádně vysoký výkon.

Pneumatika Potenza RE050 od společnosti Bridgestone je navržena na základě závodní osvědčené technologie, která je vytvořena tak, aby poskytovala ultravysoký výkon pro řidiče všech typů sportovních vozů, kupé a sedanů. Tuto pneumatiku najdete také jako originální výbavu na vozidlech, jako je například Mercedes-Benz S55 AMG.

Jedinečná směs běhounu s vysokou přilnavostí, která obsahuje černou barvu L.L.Carbon pro vyšší výkon na mokrém povrchu a delší opotřebení pneumatiky, je kombinována se směrovým dezénem pro zvýšení akcelerace a výkonu v zatáčkách. Průběžné středové žebro pneumatiky a větší bloky běhounu zlepšují odezvu řízení a stabilitu pneumatiky v celém rozsahu rychlostí.

Přidané obvodové drážky spolu s bočními drážkami odvádějí vodu zpod běhounu a zvyšují tak přilnavost za mokra. Podporuje také větší odolnost proti hydroplaningu a zvyšuje jistotu při řízení. Inovativní technologie zaoblení od společnosti Bridgestone poskytuje kulatější tvar pneumatiky, který dodává pneumatice větší vyváženost a také snižuje vnější hluk na vozovce.

Uvnitř pneumatiky najdete dva ocelové pásy, které jsou vyztuženy spirálovitě ovinutým nylonem pro větší pevnost a odolnost při vyšších rychlostech. Textilní kordová vrstva karoserie dále zvyšuje jízdní komfort, zatímco výplň z tvrdé pryže v bočnicích zlepšuje ovladatelnost a přilnavost v zatáčkách.

Nechybí ani vestavěný ochranný kryt ráfku, který pomáhá chránit kola před náhodným poškozením na obrubníku. K dispozici jsou velikosti od 17 do 19 palců a rychlostní třídy W a Y.

Celkové dojmy

Pneumatika RE050 je dalším členem vysoce výkonné řady pneumatik Potenza společnosti Bridgestone, která je navržena tak, aby poskytovala vysokou úroveň výkonu. Přesto tento model nepatří mezi jejich nejvýkonnější pneumatiky. Ano, poskytuje vynikající trakci na suchu a přilnavost v zatáčkách je velmi dobrá. Řízení je citlivé a brzdění i akcelerace jsou vynikající.

Větším problémem této pneumatiky je hluk běhounu, který je s opotřebením pneumatiky stále znatelnější. Slyšeli jsme mnoho recenzí řidičů, kteří říkají totéž. Další problematickou oblastí je kratší než očekávaná životnost běhounu, na kterou si řidiči stěžují. Ačkoli hodnocení 140 UTQG vypovídá o očekávané životnosti a svou roli hrají i jízdní návyky, zdá se, že se tato pneumatika opotřebovává mnohem rychleji, než je obvyklé.

Celkově tato pneumatika funguje docela dobře pro temperamentnější řidiče, ale pokud je delší životnost běhounu a větší tichost na seznamu Vašich očekávání, možná byste se měli podívat na některé jiné pneumatiky v této třídě.

Výhody

 • Dobrý výkon na suchu.
 • Krátká brzdná dráha na mokru a dobrá doba ovladatelnosti.
 • Vynikající trakce na suchu a přilnavost v zatáčkách.
 • Nadprůměrná ovladatelnost na mokru.
 • Řízení je citlivé a poskytuje dobrý cit.
 • Brzdění a zrychlení patří mezi lepší pneumatiky v této třídě.
 • Snížená hlučnost při jízdě.
 • Výborná ovladatelnost.
 • Rychlý odvod vody.
 • Odezva řízení a ovládání ostré a spolehlivé.
 • Vynikající trakce na suchu i při jízdě na hranici možností.
 • Dobrá trakce za mokra.
 • Hladká jízda (na nízkoprofilovou pneumatiku).

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Koupeno nové auto, na kterém byly tyto Bridgestony. Přezuto na Toyo Proxes 4. Chyba. Sundal jsem Toyo a vrátil se k Bridgestone. V čem byl rozdíl? Skoro ve všem. Zastavení na mokru. Zastavení na suchu. Stabilita je skvělá. Žádné vynechávání boků v rychlosti v zatáčkách. Hladší jízda. Už nikdy nekoupím nic jiného než Bridgestony.

Petr P.

Jsem velmi spokojen s výběrem pneumatik, které se rozhodli namontovat na HSV z výroby. Výkon 307 KW a Bridgestone zvládá výkon velmi dobře a hladce na dálnicích a rychlostních silnicích. Vřele doporučuji.

Saša N.

Vynikající přilnavost za sucha i za mokra. Na svém druhém autě jsem měl pneumatiky Potenza RE030 a jejich přilnavost na mokru byla pekelná, ale RE050 jsou mnohem lepší. Jsou to OEM pneumatiky na Subaru mé ženy, které jezdí jako rodinné auto a podařilo se nám s nimi najet asi 80 000 km.

Roman K.

Letní pneumatika Bridgestone Potenza RE050

Letní pneumatika Bridgestone Potenza RE050

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Bridgestone na videu