Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Dezén Bridgestone Ecopia EP500

Bridgestone Ecopia EP500 ologic je prémiová letní pneumatika určená pro osobní vozy a byla vyvinuta s ohledem na elektrická a hybridní vozidla. Byla navržena tak, aby poskytovala výrazně sníženou úroveň valivého odporu a minimalizovala tak množství energie potřebné k odvalování. Je vybavena čtyřžebrovým asymetrickým dezénem, který zajišťuje silnou přilnavost za mokra i za sucha.

Bridgestone Ecopia EP500 je vynikající ekologická letní pneumatika s prvotřídním výkonem, která nabízí sníženou spotřebu energie. Má nízký valivý odpor a také dezén běhounu, který byl navržen tak, aby poskytoval vynikající ovladatelnost i v těch nejnáročnějších podmínkách. Tato pneumatika je ideální pro použití na mokrém i suchém povrchu vozovky a byla pečlivě zkonstruována tak, aby byla lehká a zároveň robustní.

Ecopia EP500 s technologií ologic je ekologicky orientovaná letní pneumatika Bridgestone Grand Touring, která byla původně vyvinuta pro řidiče elektromobilů BMW i3 a i8. Pneumatiky Ecopia EP500 byly navrženy tak, aby v porovnání s pneumatikami standardních rozměrů výrazně zlepšily valivý odpor pneumatiky a aerodynamiku vozidla, snížily spotřebu energie, zvýšily dojezd vozidla a pomohly řidičům zachovat sportovní vzhled a letní mobilitu jejich vozu díky trakci na suchu i mokru. Stejně jako všechny letní pneumatiky však nejsou určeny pro jízdu v teplotách blízkých bodu mrazu, na sněhu nebo na ledu.

Technologie ologic společnosti Bridgestone byla v roce 2014 zvolena "Technologií roku" v soutěži Tire Technology International Awards for Innovation and Excellence. Kombinuje pneumatiku s velkým průměrem a úzkým dezénem, čímž šetří energii, která se jinak ztrácí vnitřním třením pneumatiky nebo aerodynamickým odporem vozidla. Zatímco běhoun pneumatik s menším průměrem zaznamenává při odvalování vyšší procento průhybu, obvod běhounu pneumatik s větším průměrem může být zesílen vyšším napětím pásu a zaznamenává nižší procento průhybu, které výrazně snižuje deformaci pneumatiky a valivý odpor. Úzký běhoun také zlepšuje aerodynamiku pneumatiky a vozidla, která snižuje odpor vzduchu.

Vzhledově jedinečné pneumatiky Ecopia EP500 mají letní běhounovou směs vytvarovanou do čtyřžebrového asymetrického dezénu s dlouhou styčnou plochou (vzhledem k úzké šířce), která podporuje přilnavost za mokra i za sucha. Velké vnější ramenní bloky podpořené třemi vroubkovanými obvodovými žebry zlepšují trakci na suché vozovce a brzdnou dráhu. Dlouhá a úzká kontaktní plocha a tři obvodové drážky pomáhají pneumatice prořezávat vodu a zlepšují tak trakci na mokru.

První silniční pneumatika s technologickým řešením Bridgestone ologic, které kombinuje velký průměr pneumatiky s úzkým dezénem pro snížení tření a odporu. Pneumatika EP500 je rovněž vybavena technologií Ecopia společnosti Bridgestone pro úsporu paliva, která snižuje spotřebu energie na silnici při zachování trakce. Přináší výrazné zlepšení aerodynamiky a valivého odporu a zároveň nabízí vynikající přilnavost za mokra.

Výhody

 • Nízká hladina hluku, ideální pro elektromobily.
 • Nízký valivý odpor pro nižší spotřebu energie.
 • Vynikající ovladatelnost na mokru.
 • Montuje se na vozy BMW, například BMW i3.
 • Navrženo pro elektrická a hybridní vozidla.
 • Vylepšený valivý odpor.
 • Speciálně navržený dezén pro větší přilnavost.
 • Snížení tření a deformace díky použití technologie ologic.
 • Šetří energii a palivo snížením valivého odporu díky technologii Ecopia.
 • Velký průměr s úzkým vzorkem běhounu.
 • Dlouhá kontaktní plocha zlepšuje přilnavost.
 • Originální výbava pro BMW i3.

Zkušenosti zákazníků s dezénem

Na suchu jsou dobré, ale v chladu a na mokru se chvějí. Jsou ale poměrně úzké a nejsou určeny k rychlému průjezdu zatáčkami!

Anna K.

Dobré podle očekávání. Mám z nich mnohem lepší pocit než z předchozích pneu pro toto roční období.

Alex D.

Jsou na velmi vysoké úrovni kvality a cítím se na nich bezpečně za každého počasí kromě ledu a sněhu, na který ale není určena.

Damián S.

Letní pneumatika Bridgestone Ecopia EP500

Letní pneumatika Bridgestone Ecopia EP500

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Bridgestone na videu