Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Dezén Bridgestone Turanza T001

Bridgestone Turanza T001 je prémiová letní pneumatika určená pro osobní vozy. Byla vyvinuta s ohledem na luxusní cestovní vozy a je součástí originální výbavy prestižních vozů včetně Mercedesu třídy B a Mazdy 6. Pneumatika kombinuje jedinečný dezén s technologií redukce hluku, čímž zajišťuje vynikající výkon a jízdní komfort.

Pneumatika Bridgestone Turanza T001 Vám umožní následovat cestu za svým srdcem a znovu objevit vzrušení z jízdy. Dosažení nebývalé harmonie mezi bezpečností, komfortem, odolností a ekologickými vlastnostmi představuje tato pneumatika cestovní řady ztělesnění technologie Bridgestone. Můžete se tak uvolnit a užívat si jízdu bez ohledu na podmínky, ať už je cíl Vaší cesty jakýkoli.

Je to pneumatika, která se díky speciálně navrženému dezénu může pochlubit sníženým nepravidelným opotřebením a hlukem dezénu. Díky rozsáhlému testování si pneumatika vede výjimečně dobře za sucha i za mokra - s pozoruhodnou odolností proti hydroplaningu. Pneumatika Turanze T001, vyrobená s ohledem na bezpečnost, zajišťuje maximální přilnavost v zatáčkách a vysokou brzdnou sílu.

Když jsme naposledy testovali 16 palcové pneumatiky Bridgestone, zažila pneumatika T001 krušné chvíle a v osmičlenném poli se probojovala na sedmé místo. Výsledek byl o to horší, že test probíhal na vlastní moderní testovací trati značky v Itálii. Bridgestone si tedy z tohoto výsledku může vzít poněkud příklad, i když s pneumatikou T001 v provedení V, nikoliv H.

Nikdo nemusí společnosti říkat, že Turanza už trochu stárne, ale přinejmenším se ukázalo, že se vyrovná soupeřům od jiných prémiových značek Michelin a Continental. Na to, že se na pneumatice začíná projevovat její stáří, vypadá výsledek valivého odporu docela dobře - ve spotřebě paliva zaostala jen o pár procent za nejlepšími v poli s velkým rozsahem výsledků.

Kompromisem však často bývá brzdění na mokru, a proto se na štítcích pneumatik uvádí hodnocení pro obě kategorie. Turanza potřebovala k zastavení o více než tři metry dále než náš vítěz od Dunlopu a jela stále rychlostí 18 km/h, když tato pneumatika zastavila náš Golf. Na mokré jízdní dráze se zadní část pohybovala více než většina ostatních. Vše se dalo snadno kontrolovat, ale projevil se nedostatek přilnavosti. Tato pneumatika byla spokojenější v hlubší vodě při testech aquaplaningu, kde byla jasným vítězem v testu deformace běhounu v zatáčce a těsně třetí v přímém směru.

Bridgestone Turanza T001

Japonský výrobce pneumatik, společnost Bridgestone, je vlivnou silou v indickém pneumatikářském průmyslu, která stanovila měřítka kvality a výkonu pneumatik. Turanza je významná světová značka, která se dostala na indický trh pro nadšence pro tvrdou jízdu. Je nástupcem vynikajícího modelu ER300 a posouvá hranice všestranného cestovního komfortu.

Turanza T001 od předního světového výrobce pneumatik Bridgestone je určena uživatelům, kteří hledají pohodlnou a tichou jízdu spojenou s větší bezpečností a výkonem na dlouhých trasách. Prémiová osobní pneumatika se vyznačuje pokrokovým asymetrickým dezénem drážek a speciálně vyvinutou směsí pryže, které společně vždy působí ve prospěch optimálního výkonu. Bez ohledu na povětrnostní podmínky podává pneumatika Bridgestone Turanza T001 vynikající výkon na suchém i mokrém povrchu. Je k dispozici v široké škále rozměrů ráfků a lze ji montovat do prémiových vozů od Hondy Civic, Toyoty Corolla Altis až po luxusní vozy vyšší třídy, jako je Jaguar F Type, Lamborghini Huracan a další.

Složení pneumatiky Bridgestone Turanza T001

Turanza T001 je prémiová cestovní pneumatika, jejímž cílem je zajistit cestujícím komfortní jízdu. Pneumatika dostala optimální směs pryže v podobě směsi NanoPro-Tech, která podporuje efektivní jízdu při každém usednutí za volant. Pokroková směs vyzývá k vynikající přilnavosti za mokra, zatímco její nízký valivý odpor zajišťuje snížení spotřeby paliva. Jedinečná pryžová směs zajišťuje lepší rozptýlení částic oxidu křemičitého pro rovnoměrnější opotřebení a omezuje tvorbu tepla prostřednictvím snížení vnitřního tření pneumatiky.

Bridgestone Turanza T001 Typ konstrukce

Prémiová cestovní pneumatika musí mít robustní konstrukci, která zajistí poddajnou jízdu ve městě i na otevřených silnicích, Bridgestone Turanza T001 však nabízí mnohem víc. Vysoce výkonná pneumatika s bezdušovou radiální konstrukcí nabízí maximální bezpečnost a kontrolu. Její speciálně vyvinutý dezén a nová vnější běhounová směs ručí za nejvyšší úroveň výkonu a bezpečnosti za všech povětrnostních podmínek a na všech silnicích. Použití běhounové směsi NanoPro-Tech a profilu FCP optimalizuje strukturu pneumatiky pro lepší výkon za mokra i za sucha. Pro vynikající jízdní komfort je pneumatika Turanza T001 vybavena optimalizovaným tvarováním kostry a pevnou konstrukcí, které zajišťují nejlepší rovnováhu mezi komfortem a ovladatelností ve své třídě.

Výkonnost pneumatiky Bridgestone Turanza T001

Pneumatika Turanza T001 je určena pro výjimečný výkon, dosahuje vysokých hodnot v oblasti komfortu, trakce za mokra i sucha, zajišťuje vynikající zpětnou vazbu na vozovku, ovladatelnost a rovnoměrně se opotřebovává. Nabízí přesnou odezvu řízení a přesvědčivé brzdné schopnosti ve vysokých rychlostech. Pokud jde o nouzové brzdění, dosahuje lepších výsledků v podobě lepší kratší brzdné dráhy, čímž udržuje bezpečnost. Nově navržená drážka pro snížení hluku podporuje nižší emise hluku dezénu. Aby podpořila tichou jízdu, řídí se pneumatika Turanza T001 helmholtzovým principem, který udržuje frekvenci hluku pneumatiky pod kontrolou.

Pneumatika je schopna jet až 270 km/h bez jakéhokoli povyku a přitom být stále pod kontrolou díky vynikajícímu dezénu běhounu, který má na rameni bloky s vysokou příčnou a podélnou tuhostí pro vynikající brzdnou sílu a jízdní vlastnosti. Jeho široké drážky pro odvod vody vedou k nejvyšší úrovni bezpečnosti a zabraňují aquaplaningu za mokrého počasí. Díky pružným bočnicím pneumatika dobře zatáčí při vysokých rychlostech a vhodně tlumí zvlnění městské vozovky. Na jedné straně získává směs NanoPro-tech vynikající přilnavost za mokra, na druhé straně se technologie plochých styčných ploch promítá do zvýšené životnosti běhounu.

Bridgestone Turanza T001 - dostupné velikosti pneumatik

Pneumatika Turanza T001 je určena pro širokou škálu prémiových a luxusních vozidel a je nabízena v různých rozměrech ráfků. Nabídka radiálních pneumatik Bridgestone Turanza T001 začíná u 15 palcových ráfků a pokračuje až k 18 palcovým.

Pneumatika Bridgestone Turanza T001 - faktor palivové účinnosti

Prémiová cestovní pneumatika Bridgestone obsahuje různé prvky, které pomáhají zvyšovat spotřebu paliva vozidla. Použití běhounové směsi NanoPro-Tech a ploché styčné plochy optimalizuje jistotu pneumatiky v rozmanitých povětrnostních podmínkách. Přestože se jedná o výkonnou pneumatiku, díky menší tvorbě tepla, díky sníženému vnitřnímu tření a nízkému valivému odporu nabízí Turanza T001 slušnou úroveň úspory paliva.

Verdikt

Prémiová pneumatika pro osobní vozy od společnosti Bridgestone, Turanza T001, může být ideální volbou, pokud vedle výkonu hledáte i komfort, bezpečnost a ovladatelnost. Řada luxusních pneumatik Turanza je standardem pro mnoho vozů Mercedes-Benz, Mazda a výkonných vozů na mezinárodní úrovni, což svědčí o její výjimečné spolehlivosti a výkonu.

Pneumatika velmi dobře kombinuje pokročilý dezén běhounu s nejnovější technologií redukce hluku a slouží tak vynikajícímu výkonu a fantastickému jízdnímu komfortu na delších trasách. Díky inteligentně navrženým drážkám hraje vynikající roli v odolnosti proti aquaplaningu a nabízí přesnou odezvu řízení spolu s kratší brzdnou dráhou za mokra, všechny tyto vlastnosti z ní činí dokonalou pneumatiku ve své kategorii. Navzdory tvrdé konkurenci v segmentu Michelinů, Goodyearů a Continentalů nabízí pneumatika Bridgestone Turanza T001 lepší poměr ceny a výkonu.

Výhody

 • Vysoká odolnost proti aquaplaningu na přímém úseku.
 • Dobrá na suchu.
 • Nejlepší hlučnost.
 • Nízký valivý odpor.
 • Vynikající stabilita při rychlosti s vynikající kontrolou a odolností proti aquaplaningu na mokru.
 • Pevná konstrukce obvodových žeber běhounu snižuje nepravidelné opotřebení běhounu a snižuje hladinu hluku.
 • Optimalizované ramenní bloky zlepšují brzdění a poskytují maximální přilnavost v zatáčkách.
 • Hladká a pohodlná jízda s nízkým valivým odporem.
 • Mnoho řidičů si všimlo, že pneumatika má nízký valivý odpor.
 • Většina řidičů ocenila výkonnost pneumatiky na suchu i na mokru.
 • Jeden spokojený motorista zmínil, že se sadou pneumatik byla dobrá ovladatelnost a jeho vůz byl tišší než se sériovými pneumatikami.
 • Vynikající stabilita a výkon ve vysokých rychlostech.
 • Vynikající přilnavost pro spolehlivé brzdění na mokru.
 • Snížený valivý odpor pro lepší úsporu paliva.
 • Delší životnost.
 • ŠIROKÁ HLAVNÍ DRÁHA - minimalizuje riziko hydroplaningu.
 • SLOŽKA NANOPRO-TECH TREAD - bezkonkurenční výkon na mokru a dobrý valivý odpor.
 • PLOCHÝ PROFIL DOPADOVÉ DESKY - snížené nepravidelné opotřebení.
 • SLIM HIGH BEAD FILLER - lepší ovladatelnost a pohodlí.
 • VYSOKOÚHLÉ BLOKY - vynikající brzdění.
 • SNÍŽENÍ HLUKU O 5 STUPEŇŮ - snížení hlučnosti vozovky.

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Sadu Turanza T001 jsem koupil na začátku roku 2021 jako náhradu za značně a nerovnoměrně opotřebované OEM pneumatiky (Continental EcoContact) na 6 let starý VW Passat. Ty, které jsem dostal, byly vyrobeny v Rusku, což ve mně zpočátku vzbudilo trochu skepse, ale jezdím celé léto a podzim a nemám žádné negativní ohlasy. Pneumatiky odvádějí svou práci velmi dobře.

Jan K.

Vynikající pneumatika. Pohodlná jízda, s dlouhou životností a skvělými výkony na suchu. Opravdu doporučuji.

Jitka M.

S těmito pneumatikami jsme velmi spokojeni. Na našem voze s pohonem 4 kol jsou již 6 měsíců. Nejsou hlučné a dobře se řídí na mokru i na suchu. Pneumatiky mají stále dostatečný dezén, i když toto auto používám jako své hlavní auto každý den do práce. Kolem 90 kilometrů tam i zpět.

Manželé Navrátilovi

Letní pneumatika Bridgestone Turanza T001

Letní pneumatika Bridgestone Turanza T001

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Bridgestone na videu