Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Dezén Bridgestone Potenza S001

Bridgestone Potenza S001 je letní pneumatika Max Performance určená pro osobní vozy. Je ultimativní a navržena tak, aby zajistila lepší výkonnost nejvýkonnějších vozidel na světě. Pneumatika prokazuje vyváženost tím, že je schopna splnit požadavky jak luxusních sportovních vozů, tak i nové generace extrémních sportovních modelů.

Dosahuje optimálního kontaktu s vozovkou, maximálního vzrušení při průjezdu zatáčkou a vysoké brzdné síly. Díky tomu, že je vyladěná pro jízdu na mokru, Vám umožní zažít lepší trakci v kombinaci s vysokými rychlostmi a ve výsledku tichou, pohodlnou a bezpečnější jízdu.

Bridgestone to měl v našem testu pneumatik opět těžké a skončil na posledním místě mezi svými prémiovými konkurenty. Pneumatika Potenza S001 se umístila na 10. místě v hodnocení hlučnosti v kabině, ale v tomto testu byla těsně vyrovnaná; právě na mokru byla opravdu mimo.

Deváté místo za jízdní vlastnosti na mokru prostě není to, co byste od jednoho z největších světových výrobců pneumatik očekávali, ačkoli Bridgestone po sérii neuspokojivých výsledků v testech časopisů vyvíjí nové produkty.
Rozdíly v ovladatelnosti na mokru byly malé, ale zpoza volantu se necítil tak jistě jako ti nejlepší. Zadní část pneumatiky se častěji pohybovala a při větším přilnavosti se ztrácela. To není příliš znepokojující, protože odtržení je progresivní a snadno kontrolovatelné, ale ztěžuje to sestavení rychlého kola.

Bridgestone se také výrazně propadl ve výsledcích při brzdění na mokru, kde byl šestý - o kus za standardně nastaveným Continentalem. V testech aquaplaningu na hluboké vodě se však cítil mnohem lépe.

Velké drážky a kanálky, které jsou potřebné k potlačení aquaplaningu, mohou často ohrozit výkonnost pneumatiky na suché vozovce, ale na okruhu s ovladatelností se jí podařilo dosáhnout působivého čtvrtého místa. Měla dostatečnou boční přilnavost a ostrý pocit z řízení, přičemž při rostoucím zatížení jen málo drhla. Dobrý výkon na suchu završilo třetí místo při brzdění na suchu. Když se však spojí špatný výsledek ve spotřebě paliva s těmi na mokré trati, je S001 tentokrát omezen na celkové sedmé místo.

Bridgestone Potenza S001 je mimořádně výkonná pneumatika s asymetrickým dezénem a inovativní konstrukcí, aby splnila vysoké nároky špičkových sportovních a luxusních vozů, navrhla společnost Bridgestone pneumatiku Potenza S001 s tuhými ramenními bloky, které zajišťují fantastickou přilnavost při průjezdu zatáčkami. Tato konstrukce ramenních bloků je také důležitá pro zajištění trakce potřebné pro spolehlivé a rychlé brzdění.

Na pneumatice Potenza S001 bylo použito přímé žebro mimo střed, které poskytuje motoristům citlivé a přesné řízení a zároveň zajišťuje stabilní výkon pneumatiky při vysokých rychlostech. Aby se snížilo riziko aquaplaningu při jízdě na mokré vozovce, použil Bridgestone v běhounu vysoký úhel a široký dezén drážek. Kanálky vytvořené tímto dezénem fungují tak, že zachycují a odvádějí povrchovou vodu z kontaktní dráhy pneumatiky.

Pokud toužíte po dobrých letních pneumatikách s vysokým výkonem, které obětují některé schopnosti za mokra, pak ano, vyzkoušejte jeden pár. Pokud potřebujete maximální výkon pro použití na okruhu, mohly by být k dispozici lepší možnosti - například pneumatika Yokohama Advan Neova AD08. Pro standardní Golf GTI fungují opravdu dobře a pomáhají Vám zajistit, abyste si s vozem užili co nejvíce zábavy, aniž by Vás to dlouhodobě stálo příliš mnoho.

Vlastnosti:

 • Pokročilý asymetrický dezén pro vynikající sportovní výkon.
 • Super šikmé drážky pro rychlý odvod vody a vysokou trakci.
 • Ramenní bloky s vysokou přilnavostí pro optimální držení na silnici.
 • Skvělá odezva řízení.
 • Vynikající trakce na mokru i suchu.
 • Hladká jízda na výkonnou pneumatiku.
 • Pokročilý asymetrický dezén běhounu pro vynikající sportovní výkony za mokra i za sucha.
 • Super šikmé drážky pro rychlý odvod vody a vysokou trakční stabilitu na mokrém povrchu.
 • Ramenní bloky s vysokou přilnavostí pro optimální držení na silnici, vysokou brzdnou silou a maximální přilnavostí v zatáčkách.
 • Většina řidičů ocenila výkonnost pneumatiky na suchu i na mokru.
 • Majitelé vozů uvedli, že tyto pneumatiky mají skvělou trakci při brzdění a zatáčení.
 • Řidiči ocenili velmi dobrou kvalitu a skvělou cenu.
 • Řidiči uvedli, že tato pneumatika předčila jejich očekávání, zejména pokud jde o trakci na mokru a odolnost proti hydroplaningu.
 • Jeden řidič napsal, že byl velmi překvapen, jak je tato pneumatika tichá a měl pocit, jako by řídil jiné auto.
 • Navrženo pro kontrolu, odezvu a zatáčení.
 • Působivý výkon na mokru i suchu.
 • Přesná ovladatelnost a odezva řízení.
 • Vzrušující jízda.

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Tyto pneumatiky jsou nejlepší pneumatiky, na kterých jsem kdy jezdil, není divu, že je BMW doporučuje. Mám čtvrtou sadu a po jízdě s auty kamarádů s jinými značkami nemohu doporučit lepší pneumatiky. Jejich výkon, ať už na mokru nebo na suchu, je bezkonkurenční. Přiléhají k vozovce, jsou tiché a poskytují úžasný pocit z řízení. Tyto pneumatiky nemohu než doporučit.

Ota P.

Za mokra fantastické, za sucha fantastické, 54000 km a ještě 4000-6000 zbývá. Nízká hlučnost za všech podmínek. Velká spokojenost s těmito pneumatikami, koupím klidně znovu.

Tereza B.

Na své Octavii VRS jsem měl standardní pneumatiky Pirelli a v únoru jsem je vyměnil za Potenza S001. Neztrácím tolik trakci jako dřív a tyto pneumatiky opravdu dobře drží na silnici - nemůžu jim nic vytknout!

Jiří Š.

Letní pneumatika Bridgestone Potenza S001

Letní pneumatika Bridgestone Potenza S001

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Bridgestone na videu