Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Dezén Nokian iLine

Nokian iLine je prémiová letní cestovní pneumatika určená pro menší a středně velké rodinné osobní vozy. Určená pro středoevropské léto, zejména pro řidiče, kteří si přejí příjemný pocit z jízdy a zároveň nekompromisní bezpečnost za každého počasí. Tato lehce valivá pneumatika nabízí ekologický a ekonomický jízdní komfort.

Pneumatika Nokian iLine pro malé a středně velké vozy se příjemně a bezpečně odvaluje za každého letního počasí a nabízí prvotřídní úsporu paliva, což znamená ekologičtější jízdu. Špičkový pocit z jízdy zůstává stabilní a spolehlivý i v extrémních podmínkách. Unikátní Venturiho drážky účinně zabraňují aquaplaningu a borovicový olej přidaný do pryžové směsi maximalizuje životnost pneumatiky.

Doplňuje nabídku prémiových letních pneumatik Nokian Tyres pro stále rozmanitější středoevropské letní počasí. Široký výběr rozměrů (13-16 palců) se výborně hodí pro řidiče, kteří chtějí zůstat v bezpečí jak na deštěm zmáčeném asfaltu, tak na sluncem spálených šotolinových cestách. Nejběžnější rychlostní třídy jsou T (190 km/h) a H (210 km/h).

Střední Evropa je nejdůležitějším trhem pro nové pneumatiky z rodiny letních pneumatik Nokian Line, které se umístily na prvních místech například ve srovnávacích testech ADAC a Auto Bild. Jako několikanásobný vítěz testů nabízí vynálezce zimních pneumatik, světový rekordman a lídr v oblasti inovací finská společnost Nokian Tyres nejbezpečnější pneumatiky.

Pneumatika Nokian iLine má stabilní jízdní vlastnosti a nebojí se ani dešťových srážek z náhlých letních bouřek ani věčně zrádného aquaplaningu. Venturiho drážky na vnitřním a vnějším rameni dále zlepšují prevenci aquaplaningu.

Tvarované drážky umístěné mezi bloky běhounu na ramenní ploše urychlují proudění odváděné vody.

Pečlivě navržený asymetrický dezén běhounu vnitřní a vnější strany rovněž zlepšuje aquaplaningové vlastnosti pneumatiky Nokian iLine. Leštěné hlavní drážky usnadňují odvádění vody. Optimalizovaný, otevřený design v ústí hlavních drážek zvětšuje objem drážek, čímž zabraňuje dalšímu aquaplaningu.

Pneumatika Nokian iLine má nízký valivý odpor a dobrou odolnost proti opotřebení díky několika technologickým inovacím. Polokulovité zářezy na stěnách podélných žeber připomínající golfové míčky a pneumatiku ochlazují. Tento nový design Silent Groove snižuje odpor vzduchu a díky nižší spotřebě paliva zvyšuje dojezd vozidla.

Konstrukce boků podélných žeber rovněž reguluje vnitřní a vnější valivý hluk vozidla. Zářezy usměrňují proudění vzduchu, čímž odstraňují hlukové vlny způsobené okraji příčných drážek a zabraňují tak onomu nepříjemnému, kvílivému zvuku.

Nová běhounová směs Nokian iLine Silica je šikovnou kombinací bezpečnosti a ekologičnosti. Do plně křemičité směsi byl přidán borovicový olej, který zaručuje chvályhodnou přilnavost za mokra za všech podmínek. Borovicový olej účinně snižuje teplotu pryžové směsi tím, že snižuje tření způsobené mezimolekulárním pohybem. Pneumatika Nokian iLine vydrží déle a lehce se odvaluje, spotřebuje méně paliva a minimalizuje škodlivé emise.

Výhody

 • Téměř každý uživatel zmínil, že tyto pneumatiky mají skvělé vlastnosti v zatáčkách.
 • Většina řidičů se shodla na tom, že tyto pneumatiky mají dobrý poměr ceny a výkonu.
 • Mnoho majitelů psalo, že tyto pneumatiky zajišťují velmi dobrou trakci v dešti i na suchu.
 • Velký počet kupujících považuje pneumatiky za pohodlné a tiché.
 • Kupující oceňovali dezén pneumatiky, který vytěsňuje velké množství vody, což napomáhá odolnosti proti hydroplaningu.
 • Nekompromisní bezpečnost.
 • Stabilní a příjemně tichá.
 • Nízký valivý odpor šetří palivo a chrání životní prostředí.
 • Venturiho drážky. Účinná prevence aquaplaningu.
 • Směs pryže Nokian iLine Silica. Vynikající přilnavost za mokra a nízká spotřeba paliva.
 • Tichý design drážek. Větší jízdní komfort.

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem.

Pneumatiky jsem koupil před dvěma měsíci. Jsou úžasné. Vynikající přilnavost. Pořádně jsem to rozjel na mokru a byly úžasné. Vůbec žádné problémy. Najel jsem s nimi jen 1000 km, takže o opotřebení nemohu nic říct. Mají úžasnou technologii úspory paliva. Určitě si je koupím znovu.

Aleš D.

Výborné pneumatiky za ty peníze! Fantastická přilnavost na mokru i suchu! Právě jsem se vrátil z 1000 km dlouhého výletu po horách. Tlačil jsem na ně opravdu, opravdu tvrdě. Přilnavost je cítit, přilnavost je slyšet! Výborně brzdí! Mám bohaté zkušenosti s pneumatikami Fulda EcoControl, BF Goodrich G-force, Michelin Energy Saver a věřte mi, že tyto Nokiany jsou nejlepší!

Marián B.

Nemám je moc dlouho, ale určitě jsou skvělé. Zkoušel jsem je na mokru i na suchu a ovládají se velmi dobře. Nemůžu říct nic o spotřebě paliva, nezaznamenal jsem žádný výrazný rozdíl. Hlukově jsou docela dobré, mnohem tišší než moje předchozí pneumatiky, ale nejsem odborník na to, jak jsou dobré. Opravdu se mi líbí, jak zní pod zatížením, začnou do zatáčky dunět, než začnou řvát, takže máte opravdu dobrý pocit, kolik toho ještě zvládnou.

Damián L.

Letní pneumatika Nokian iLine

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Nokian na videu