Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Dezén Nokian PowerProof SUV

Nokian PowerProof SUV je letní pneumatika Premium Touring určená pro vozy SUV a 4x4. Jedná se o prémiovou pneumatiku UHP určenou pro výkonná vozidla SUV. Je navržena pro bezpečnou a bezstarostnou jízdu a nabízí klid při vysokorychlostních změnách jízdních pruhů i při náhlém brzdění. Pneumatika Nokian Powerproof SUV přichází se silnou a vylepšenou konstrukcí pro SUV a je vybavena jedinečnou technologií bočnic Nokian Tyres Aramid Sidewall.

Nokian Tyres umisťuje pneumatiku Powerproof do kategorie UHP. Společnost při testování produktu spolupracovala s bývalým mistrem světa F1 Mikou Häkkinenem. Dezén pneumatiky Powerproof je asymetrický a má tři široká hlavní žebra. Pneumatika využívá koncepci dvouzónové bezpečnosti, která se objevuje také u pneumatiky Wetproof; v tomto případě je její zóna stability nahrazena mužně znějící zónou Power. Podle společnosti Nokian tato vnější ramenní oblast "zajišťuje přesné řízení". Je spojena se zónou Wet Safety Zone na vnitřní straně běhounu.

Jak již název napovídá, letní pneumatiky nabízejí špičkové výkony v letních měsících, a to především díky dvěma hlavním vlastnostem: konstrukci běhounu a směsi.

Běhoun těchto pneumatik se vyznačuje speciálními drážkami, jejichž účelem je minimalizovat riziko "aquaplaningu" neboli prokluzování pneumatiky na mokrém povrchu.

Co se týče poměru, složení letních pneumatik obsahuje méně přírodního kaučuku než zimní pneumatika, což se projevuje větší tvrdostí pneumatiky, která tak může být odolnější a lépe fungovat při vystavení vyšším teplotám.

Z mnoha provedených testů vyplývá, že výhody, které tyto pneumatiky zaručují, nekončí a zahrnují také optimalizaci spotřeby paliva, nižší hlučnost a snazší brzdný prostor. Dalo by se říci, že nelze mluvit o zimních pneumatikách, aniž bychom zmínili značku Nokian. Pokud jde o zimní pneumatiky, marketingové oddělení společnosti Nokian hrdě prohlašuje, že mají veškeré potřebné "snow-how".

Nokian Renkaat, to je název akciové společnosti z finského města Nokia, kterou známe pod názvem Nokian Tires. Byla založena v roce 1988 jako samostatná divize v rámci velké korporace Nokia, známé svými gumovými botami, mobilními telefony a papírem. Drsné skandinávské zimy se ukázaly být ideálním prostředím pro společnost Nokian, jejíž jméno by se rychle stalo značkou zimních pneumatik par excellence.

Ve skutečnosti je to jediný výrobce na světě, který má vyhrazený a stálý testovací okruh zimních pneumatik. Společnost Nokian vyrábí pneumatiky pro osobní automobily, nákladní automobily, autobusy a těžkou techniku.

Akcionářem je evropská dceřiná společnost japonské společnosti Bridgestone. Společnost Nokian se zaměřuje na trh náhradních pneumatik, konkrétně na zimní pneumatiky. Nemá žádné zvláštní dohody o spolupráci s automobilovými značkami. Pneumatika Nokian si v zimě vede dobře na jakémkoli automobilu. Vyplývá to z nezávislých testů zimních pneumatik, které najdete všude.

Většina zimních pneumatik Nokian nabízí nižší spotřebu paliva a nižší emise CO2 díky nízkému valivému odporu. Nokian byl také vůbec prvním výrobcem, který vyvinul pneumatiku pro celoroční použití. 40 % prodeje společnosti Nokian se realizuje ve Finsku, Švédsku a Norsku. Celkem se Nokian prodává ve 40 zemích.

Výhody

  • Přesné a předvídatelné řízení při vysokých rychlostech na dálnici.
  • Maximální stabilita a příjemný pocit z jízdy.
  • Mimořádně odolné aramidové bočnice pro všechna životní dobrodružství.

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Kvalitní pneumatika na silnici i jakékoliv jiné (účelové) zpevněné cesty. Do nezpevněného terénu se fakt nehodí. Ale to jsem od ní ani neočekával. Rozhodně doporučuji.

Daniel K.

Velice slušná pneumatika za solidní cenu. Všem majitelům vozů SUV doporučuji přezout na tento Nokian.

Alena M.

Kvalitní pneu od kvalitního výrobce, co chtít více? Rozhodně vyzkoušejte. I cena je příznivá.

Jana H.

Letní pneumatika Nokian PowerProof SUV

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Nokian na videu