Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Dezén Pirelli CINTURATO P7

Pirelli CINTURATO P7 je prémiová letní cestovní pneumatika určená pro osobní vozy. Je novou vysoce výkonnou pneumatikou Pirelli, která byla vytvořena pro maximální potěšení z jízdy a zajišťuje bezpečnost a dobré chování na silnici. Je odpovědí společnosti Pirelli na potřeby zákazníků citlivých na životní prostředí, kteří dávají přednost výběru produktů s nízkým dopadem na svět, ve kterém žijeme.

Cinturato P7 umožňuje snížit emise CO2 díky snížení odporu pneumatiky při odvalování na silnici, snížit hlučnost, vysoký kilometrový výkon. To vše bez omezení potěšení z jízdy a bezpečnosti: Cinturato P7 pomáhá Vašemu vozu rychle brzdit na suchu i na mokru. Pneumatika Pirelli P7 Cinturato je součástí řady Pirelli Green Performance - vyvinuté s cílem zlepšit spotřebu paliva a snížit emise CO2 při jízdě.

Pirelli navrhla dezén pneumatiky P7 Cinturato s unikátním kompaktním středovým blokovým dezénem. Tento dezén působí na snížení úrovně vibrací pneumatiky při průjezdu zatáčkami, což napomáhá lepší ovladatelnosti a přesnému průjezdu zatáčkami. Díky použití čtyř širokých podélných drážek v běhounu pneumatiky zkonstruovala společnost Pirelli pneumatiku s vynikajícím rozptylem vody - odvádí povrchovou vodu z dráhy pneumatiky a snižuje pravděpodobnost vzniku aquaplaningu při jízdě na mokru.

Pneumatika P7 Cintuarto splňuje požadavky nařízení EU z roku 2012 na snížení hlučnosti - což vede k tiššímu, a tedy příjemnějšímu zážitku z jízdy pro majitele vozů. Působivé výkony pneumatiky vedly k tomu, že byla pneumatika Pirelli P7 Cinturato vybrána jako originální vybavení pro přední výrobce včetně značek Audi, BMW, Mercedes, Peugeot a Volkswagen.

Cinturato P7 je nová vysoce výkonná ekologická letní pneumatika Pirelli, vytvořená s cílem maximalizovat potěšení z jízdy, zajistit bezpečnost a dobře fungující chování na silnici a zároveň respektovat životní prostředí. S pneumatikou Cinturato P7 udělala společnost Pirelli další velký krok vpřed: žádné znečišťující přísady využívané při výrobě a rozptylované do životního prostředí během životnosti pneumatiky, snížené emise CO2 díky snížení odporu pneumatiky při odvalování po silnici, snížená hlučnost, vysoký kilometrový výkon. To vše bez omezení potěšení z jízdy a bezpečnosti: Cinturato P7 pomáhá Vašemu vozu krátce brzdit na suchu i na mokru.

Žádná firma nechce podepřít výsledky - zejména s novou pneumatikou, ale to je případ dodavatele Formule 1, společnosti Pirelli. Jak je u Pirelli zvykem, název je stejný, ale někteří ji nazývají C2, aby ji odlišili od její předchůdkyně. Stejně jako předchozí verze se již těší několikanásobnému zařazení do originální výbavy, a přestože společné deváté místo není to, co by italský výrobce chtěl vidět, jsou tu i pozitiva.

Tento test je jedním z nejtěsnějších, které jsme provedli a P7 zaostal za naším vítězem o necelá dvě procenta. Na trati se tento deficit rozdělil poměrně rovnoměrně mezi mokrou a suchou vozovku. Na první z nich se vůz cítil dobře, měl silnou přední část, ale zadní část tomu neodpovídala a bylo třeba dávat pozor, aby nevybočovala. Zdálo se také, že na hlubší vodě vynechává, ačkoli v testech aquaplaningu dosáhl slušných výsledků.

Na suché trati se pozitivní přední část vozu vytratila a zadní část byla stabilní, i když v ostřejších zatáčkách bylo potřeba hodně zámků. Na pumpách nedokázal dohnat ztrátu a spotřeboval asi o čtyři procenta více paliva než náš nejlepší model, což je u nové konstrukce a dnešního zaměření na životní prostředí překvapivé.

Výhody

 • ENERGY™ EFEKTIVNÍ: Snižuje spotřebu paliva a emise CO2.
 • ČISTÝ VZDUCH: Vyrobeno z ekologicky kompatibilních materiálů, které minimalizují dopad na životní prostředí jak ve fázi výroby, tak po celou dobu životnosti pneumatiky.
 • VYSOKÝ NÁJEZD: Pneumatika s delší životností, která si zachovává vysokou úroveň výkonu a bezpečnosti.
 • NÍZKÁ HLUČNOST: Již nyní splňuje nařízení EU z roku 2012 o snížení hlučnosti, což vede ke zvýšení jízdního komfortu.
 • Krátká brzdná dráha na suché vozovce.
 • Skvělá ovladatelnost na suchých silnicích.
 • Dobré vlastnosti na suchých silnicích.
 • Výjimečné jízdní vlastnosti na mokré vozovce.
 • Nízká hladina hluku v kabině.
 • Dobrá odezva řízení a kontrola při průjezdu zatáčkou.
 • Vynikající bezpečnost a ovladatelnost v potenciálních situacích aquaplaningu.
 • Uvolněný a pohodlný zážitek z jízdy.
 • Snížená spotřeba paliva a emise CO2.
 • Rovnoměrné opotřebení.
 • Navrženo pro nižší spotřebu paliva a emise CO2.
 • Vynikající brzdný výkon na mokré i suché vozovce.

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Moje předchozí pneumatiky byly Michelin Pilot Sport 4, takže laťka při přechodu na tyto Pirelli byla nastavena velmi vysoko. Pneumatika Cinturato P7 vypadá na vozidle opravdu pěkně a je o něco tišší než Micheliny. Zatím jsem s jejich výkonem velmi spokojen. Krásně zatáčí, nejsou záludné. Nic jiného bych od pneumatiky s tímto rodokmenem ani nečekal.

Jiří O.

Na své Toyotě Corolle jsem měl pneumatiky Dunlop SP 200 a na mokré vozovce byly nebezpečné. Pneumatiky Pirelli jsou měkčí a při zatáčení na mokré vozovce - zejména na hladkém povrchu - se chovají mnohem lépe. Pneumatiky Pirelli si určitě koupím znovu.

Eduard H.

Na svém Mercedesu V8 jsem měl buď pneumatiky Pirelli, nebo Continental. Jsou to skvělé pneumatiky na předek, přilnavé na mokru i suchu a mají přiměřeně dlouhou životnost. Právě jsem s nimi cestoval z Prahy do Ostravy a zpět, jízda je pohodlná a také tichá.

Jindřich E.

Letní pneumatika Pirelli CINTURATO P7

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Pirelli na videu