Continental ContiWinterContact TS 860
Continental WinterContact TS 860 - Špičková pneumatiky pro evropskou zimu. Stabilnější vlastnosti i za teplot hluboko pod nulou díky Cool Chilli Compound: Výborné vlastnosti na mokré vozovce přisuzuje Continental převážně moderní směsi Cool Chilli s vysokým obsahem siliky. Nová směs zajišťuje stabilní chování materiálu pneumatiky i při velice nízkých teplotách; díky čemuž je zachována skvělá přilnavost na mokrých silnicích i za teplot pod bodem mrazu.
Dezén do „V“ a technologie Liquid Layer Drainage- Oproti předchozímu modelu nebyla upravena pouze směs pneumatiky, ale také tvar dezénu. Je pokryt větším množstvím 3D lamel a poskytuje tak optimální záběr na sněhu. Liquid Layer Drainage - při jízdě na mokré či zledovatělé vozovce se při brzdění vytváří na povrchu pneumatiky tenký film vody, který snižuje tření mezi vozovkou a pneumatikou, což může mít za následek ztrátu kontroly vozu. Technologie Liquid Layer Drainage však díky velice složitému systému odvodových kanálků účinně odvádí vodu z kontaktní plochy, a zvyšuje tak bezpečnost jízdy i zkracuje brzdnou dráhu, převážně díky této technologii bylo totiž docíleno o 4% kratší brzdné dráhy na zledovatělé vozovce.
Výhody
- Velmi dobrá odolnost proti aquaplaningu
- Stabilní i za teplot pod nulou
- Skvělá přilnavost na mokru
- Zkracuje brzdnou dráhu na mokrých a zledovatělých vozovkách
- Výjimečná trakce na sněhu
Zatím skvělé, co mě mile překvapilo je opravdu nízká hlučnost i při vyšší rychlosti, od této značky kupuji zimní pneu pravidelně a vždy fungují skvěle, uvidíme jestli tyto novější budou ještě lepší, zatím není sníh :) Na suchých cestách při vyšších teplotách velmi přijatelné vlastnosti a komfort při řízení. S nájezdem cca 20-25 tis. ročně mi vydrží dvě sezony.
Zákazník
Když jsem auto kupoval, bylo obuté do pneumatik Matador. Nedrželo stopu, klouzalo, prostě katastrofa. Po přezutí na WinterContact TS 860 mám pocit, že jedu v úplně jiném voze. Podvozek se chová nesmírně stabilně, v zatáčkách drží stopu, řízení je jisté a čitelné, brzdná dráha se zkrátila. Prostě pocit bezpečí při jízdě.
Zákazník