Recenze pneumatik Pirelli

Italská společnost Pirelli je pátým největším výrobcem pneumatik na světě a její výrobky jsou dostupné ve více než 150 zemích světa díky 19 výrobním závodům rozmístěným po celém světě. Společnost Pirelli se proslavila navrhováním prémiových pneumatik vysoké kvality, které nabízejí řešení jak pro běžné zákazníky, tak pro řidičské nadšence.

Spolupráce společnosti Pirelli s řídícím orgánem Formule 1 jí umožnila stát se jediným dodavatelem pneumatik pro každý závodní tým, který se účastní této prestižní soutěže a dále tak představit společnost celosvětovému publiku.
Kromě motoristického sportu jsou pneumatiky Pirelli vyhledávány různými výrobci automobilů pro jejich špičkové a luxusní modely, kteří používají pneumatiky Pirelli jako výrobce originálního vybavení. Provedli jsme několik recenzí pneumatik Pirelli, abychom se přesvědčili o oprávněnosti tvrzení, že společnost Pirelli navrhuje jedny z nejlepších pneumatik.

Proč kupovat pneumatiky Pirelli?

Jejich cena je opodstatněná

Pirelli jako výrobce prémiových pneumatik vyniká svými konstrukcemi, které integrují funkčnost a pohodlí spolu s celkovým zážitkem z jízdy, který chce svým zákazníkům poskytnout.

Pneumatiky této značky jsou sice dražší než jejich protějšky, ale jsou navrženy z těch nejlepších materiálů a procházejí výrobními procesy, které vytvářejí vysoce kvalitní produkt ospravedlňující cenovku každé pneumatiky.

Kombinace funkcí integrovaných do každé pneumatiky umožňuje splnit jízdní výzvy, zatímco jejich odolnost vytváří téměř dokonalý produkt. Skutečnost, že pneumatiky Pirelli jsou vytvořeny z prvotřídních materiálů znamená, že je není třeba často měnit a že jsou z dlouhodobého hlediska hodnotnou investicí.

Motorsport

Dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při rozhodování o koupi pneumatik Pirelli, je skutečnost, že jsou jimi vybaveny všechny závodní vozy Formule 1, což je snad nejpopulárnější sportovní událost na světě.

Během jediného závodu Formule 1 týmy dohromady projedou 1700 pneumatik. Aby pneumatiky zvládly tak náročné úkoly a zároveň poskytovaly výjimečnou užitnou hodnotu, vyžaduje to soustředěné úsilí na konstrukci pneumatiky nejvyšší kvality. Základem pro inovace v oblasti designu a testování pneumatik jsou výzkumná zařízení společnosti.

Poznatky získané při účasti na motoristických závodech se nepochybně promítly i na trh s pneumatikami pro spotřebitele, kde jsou začleněny podobné vlastnosti. To zaručuje, že nákup pneumatik Pirelli výrazně zlepší zážitek z jízdy.

Technologie

Jak již bylo uvedeno, společnost Pirelli má několik výrobních závodů rozmístěných po celém světě. K tomu navíc provozuje rozsáhlou divizi výzkumu a vývoje (R&D). Zaměstnává 1800 lidí v 11 různých zemích ve snaze odhalit a využít nové inovativní technologie, které mohou být přidány ke zlepšení výkonu pneumatik. Společnost dále spolupracuje s 28 univerzitami, aby podpořila excelenci a zároveň využila nejbystřejší mladé mozky.

To vše s cílem vytvořit nové materiály, procesy, software a elektroniku, které lze v budoucnu využít. Skutečnost, že společnost Pirelli neustále usiluje o pokrok v technologii pneumatik, dává spotřebitelům jistotu, že každá pneumatika byla pečlivě analyzována a testována, aby byla vytvořena dokonalá.

Konstrukční vlastnosti

Jízdní komfort

Společnost poskytuje komfortní zážitek z jízdy prostřednictvím všech svých variant pneumatik tím, že do nich zabudovává prvky zvyšující pohodlí.

Systém Pirelli Noise Cancelling poskytuje cestujícím vynikající komfort tím, že minimalizuje zvuky související s pneumatikami a vibrace spojené s jízdou po nerovných a hrbolatých cestách. Dále přidává do pneumatik technologii

Pirelli Self Supporting Run Flat, která poskytuje další vrstvu bezpečnosti. Zákazníci společnosti Pirelli si mohou být jisti, že nikdy nezůstanou s píchnutou pneumatikou uprostřed ničeho.

Ovladatelnost

Společnost Pirelli dokázala vytvořit mimořádně výkonné pneumatiky, které jsou kompatibilní s některými z nejvýkonnějších vozidel, jako je například McLaren P1. Úspěch této společnosti je dán vynikající ovladatelností a trakcí, kterou její pneumatiky poskytují.

Asymetrický dezén běhounu s širokými obvodovými a příčnými drážkami odolává hydroplaningu a deformaci pneumatiky a zároveň poskytuje výjimečné jízdní parametry. Konstrukce ramen obsahuje široké bloky, které jsou společností Pirelli navrženy tak, aby zlepšovaly boční přilnavost pneumatiky, ta je potřebná pro nezbytnou trakci při průjezdu zatáčkami ve vysokých rychlostech.

Bezpečnost a odolnost

Pneumatiky navržené společností Pirelli jsou dokonale zpracovány tak, aby byly pevné a odolné, což zajišťuje bezpečnost pneumatiky a v důsledku toho i řidiče.

Většina pneumatik navržených touto společností má pevnou vnitřní strukturu, která přispívá k jejich celkové odolnosti. Konstrukce je tvořena dvojitými ocelovými pásy, vyztuženými nylonovými vrstvami pláště. To zvyšuje odolnost pneumatiky při rychlé jízdě.

Speciálně tvarované pneumatiky jsou navrženy tak, aby podporovaly rovnoměrnou tendenci opotřebení, mají oddálit předčasné opotřebení. Pirelli dále využívá nanokompozity k ochraně pláště pneumatiky.

Nejlepší pneumatiky Pirelli

Společnost Pirelli v průběhu let vyrobila několik úžasných pneumatik. Pneumatika Pirelli P-Zero se stala synonymem pro super auta. Výrobce však zkonstruoval i další pneumatiky, které byly stejně dobře přijaty. Naše recenze pneumatik Pirelli se věnují mnoha nejlepším pneumatikám této společnosti v historii. Níže uvádíme několik vybraných…

Pirelli P-Zero

Pneumatika P-Zero poskytuje celoroční schopnosti v konstrukci, která zajišťuje přesné ovládání, vynikající brzdnou sílu a skvělou akceleraci. Díky těmto nabízeným výhodám se jedná o ideální pneumatiku pro vysoce výkonná vozidla.

Speciálně navržená směs běhounu je obohacena o siliku a polymery, které umožňují stejnou přilnavost na suché i mokré vozovce. Vzhledem k tomu, že pneumatika trpí pouze v těžkých sněhových podmínkách, jedná se o jednu z nejlepších ultra-vysoce výkonných pneumatik, které kdy byly vytvořeny.

Pirelli Cinturato P7

Pneumatika Cinturato byla vytvarována tak, aby poskytovala vyšší trakci, komfort při jízdě a úspornost - snížením valivého odporu. Unikátní polymerová konstrukce poskytuje pneumatice mimořádnou přilnavost a trakci.

Asymetrický dezén běhounu s doprovodnými ramenními bloky zlepšuje přilnavost vozidla v zatáčkách a zároveň zvyšuje odezvu řízení. Díky konstrukci se dvěma ocelovými pásy je tato pneumatika robustní a má dlouhou životnost.

Majitelé sportovních kupé a sedanů by se měli poohlédnout po pneumatice Cinturato P7.

Vysoce výkonné letní pneumatiky

 • Pirelli Cinturato P1 Plus
 • Pirelli Cinturato P7
 • Pirelli P-Zero
 • Pirelli P Zero Nero
 • Pirelli P Zero Nero GT
 • Pirelli P Zero Rosso
 • Pirelli P Zero System
 • Pirelli P6000

Cestovní celoroční pneumatiky

 • Pirelli Cinturato P7 All Season
 • Pirelli Cinturato P7 All Season Plus
 • Pirelli Cinturato Strada All Season
 • Pirelli Cinturato Strada Sport All Season
 • Pirelli P4 Four Seasons
 • Pirelli P4 Four Seasons Plus
 • Pirelli P6 Four Seasons
 • Pirelli P6 Four Seasons Plus


Vysoce výkonné celoroční pneumatiky

 • Pirelli P Zero All Season Plus
 • Pirelli P-Zero Nero All Season


Standardní celoroční pneumatika

 • Pirelli P-Zero Nero M+S


Zimní pneumatiky

 • Pirelli Winter Ice Zero FR

Pneumatiky pro lehké nákladní vozy / SUV / Crossovery

 • Pirelli Scorpion All Terrain Plus
 • Pirelli Scorpion ATR
 • Pirelli Scorpion STR
 • Pirelli Scorpion Verde
 • Pirelli Scorpion Verde All Season
 • Pirelli Scorpion Verde All Season Plus
 • Pirelli Scorpion Zero
 • Pirelli Scorpion Zero All Season Plus
 • Pirelli Scorpion Zero Asimmetrico