Pneumatiky vyvinuté s cílem zajištění patřičného výkonu a chování za zimních podmínek umožňující lepší přilnavost, snížení spotřeby paliva a zajištění vynikající trakce, to vše díky speciálně navrženému vzorku pneumatiky.

Výsledkem je zmenšení brzdné dráhy, záruka lepších jízdních podmínek při současném  zvýšení bezpečnosti. Od listopadu 2012 po zavedení nařízení UNECE 117, které bylo do osnov Evropské unie zaneseno vyhláškou 661/2009, je vyžadováno od pneumatik určených do zimního období dosažení určitých kritérií (brzdění a trakce) při jízdě na sněhu. Jestliže pneumatiky při speciálním testování splní tyto podmínky, mohou být označeny zvláštním symbolem třícípé sněhové vločky(3PMSF, z anglického Three-Peak Mountain SnowFlake). Takovéto označení je doplňkové, není tedy povinné. Zároveň zůstává možností značení M+S, aniž by bylo právně vázáno na splnění minimálních hranic při testování v zimních podmínkách.

Zkrátka pneumatiky s označením 3PMSF jsou nezávislým testováním, ustanoveným mezinárodními institucemi, prověřené gumy určené na sněhem pokryté a zledovatělé silnice, které mohou směle vyjet do těchto podmínek i v dobách zákonné povinnosti obutí zimních pneumatik.

Symbol třícípé sněhové vločky se rovná dokonalosti v zimním období. Za účelem zisku tohoto označení pro své pneumatiky soustředila společnost Pirelli svou pozornost na zvýšení trakce pomocí prohloubení drážek a optimalizaci směru běhounu. Takovéto úpravy přispěly ke zvýšení životnosti pneumatik při zlepšení výkonnosti i během těch nejchladnějších dnů. Pirelli nabízí širokou škálu pneumatik s označením 3PMSF od obutí pro nákladní automobily a autobusy do kritických zimních podmínek (FW:01a TW:01) až po pneumatiky pro přívěsy.