Recenze pneumatik Firestone

Společnost Firestone byla založena v roce 1900 ve městě Akron ve státě Ohio a je uznávaným výrobcem pneumatik, který již 118 let zásobuje americký trh pneumatikami. Společnost je známá výrobou pneumatik pro všechny typy osobních vozidel, SUV a nákladních vozidel.

Její odborné znalosti v oblasti výroby znamenají, že vytváří pneumatiky, které splňují několik různých potřeb spotřebitelů, jako jsou celoroční pneumatiky, pneumatiky do každého počasí, cestovní pneumatiky, pneumatiky s velmi vysokým výkonem, terénní pneumatiky a mnoho dalších.

Společnost Firestone se 75 let těšila postavení jedné z předních značek vyrábějících pneumatiky v Americe, přičemž s konkurenčním Goodyearem prakticky soupeřila, dokud ji koncem 70. let minulého století nepřinutila finanční nestabilita k odkoupení japonskou značkou Bridgestone v roce 1988. Firestone dodnes působí jako dceřiná společnost

Bridgestone.

Co je odlišuje?

Spokojenost zákazníků

Společnost Firestone se odlišila od trhu tím, že se profilovala jako podnik orientovaný na spotřebitele, který musí uspokojovat jedinečné potřeby každého zákazníka. S tímto cílem společnost Firestone vytvořila takzvanou "90denní záruku na nákup a vyzkoušení".

Společnost Firestone potvrdí nákup a umožní Vám používat její pneumatiky po dobu až 90 dnů. Pokud během této doby pneumatiky nesplní požadavky zákazníka a Vy zůstanete nespokojeni, můžete tyto pneumatiky vrátit a získat buď výměnu nebo náhradu.

Takové nabídky poskytují velké pohodlí, protože kupující si vyzkouší, zda mu konkrétní pneumatika bude schopna poskytnout požadovaný výkon a zda stojí za uvedenou částku.

Dokážeme se postarat o všechny Vaše potřeby

Společnost Firestone vyrábí celou řadu dezénů, které pokrývají celé spektrum jízdních podmínek, které budou chtít pokrýt jak běžní řidiči, tak nadšenci.

Firestone vyrábí celoroční pneumatiky, které fungují po celý rok a umožňují potřebné jízdní vlastnosti bez nutnosti výměny pneumatik pro změnu ročního období. Vychází také vstříc spořivým kupujícím, kteří mají zájem o snížení výdajů za palivo tím, že formuje pneumatiky s nízkou spotřebou paliva a také umožňuje hobbyistům užívat si v přírodě díky použití svých terénních modelů.

Možnosti pneumatik Firestone zahrnují také zimní pneumatiky, navržené tak, aby poskytovaly skvělou trakci na zasněženém povrchu. Vyrábí také výkonné pneumatiky, které poskytují optimální ovládání, určené pro luxusní nebo sportovní vozy. Tento široký výběr pneumatik vytvořených společností Firestone znamená, že všechny typy zákazníků si budou moci najít vhodné pneumatiky. Recenze pneumatik Firestone se zabývaly několika z těchto různých designů pneumatik.

Důraz na bezpečnost

Pneumatiky Firestone jsou navrhovány s ohledem na to, že každá konstrukce musí nabízet především stabilitu. Netestovaná pneumatika může vést k několika výrobním vadám, které mohou mít za následek nepředvídatelné okolnosti.

Společnost Firestone navrhuje své pneumatiky s prvky, jako je technologie Pulse Groove, která vytlačuje vodu ven mimo stopu pneumatiky. Přítomnost podpůrných drážek dále zvyšuje brzdné schopnosti vozidla.

Takovéto drobné prvky se plynule spojují s estetikou a výkonem pneumatiky a zajišťují kontrolu nad vozidly, která na mokré vozovce neztrácejí kontrolu nad vozidlem. Bezpečnostní prvky pneumatiky Firestone jsou výslovně zmíněny v recenzích pneumatik Firestone.

Vlastnosti designu

Manipulace

Společnost Firestone klade důraz na potřebu pneumatik s úžasnými jízdními vlastnostmi prostřednictvím vlastních konstrukcí.

Pneumatiky Firestone zdokonalují ovladatelnost Vašeho vozidla díky konstrukčním vylepšením, jako jsou směsi běhounu s integrovaným oxidem křemičitým a tvarované asymetrické dezény běhounu. Tyto konstrukční volby umožňují lepší zatáčení a celkovou ovladatelnost na suchých silnicích.

Přidání řezaných drážek na každé pneumatice zvyšuje nabízenou trakci za každého počasí. Působivé jízdní schopnosti, které poskytuje se v recenzích pneumatik Firestone setkaly s velkou chválou.

Úspora paliva

Společnost Firestone si uvědomuje potřebu stále častěji dodávat na trh majitelům osobních automobilů pneumatiky s nízkou spotřebou paliva. Je to ve snaze jednak snížit emise plynů díky optimalizované jízdě, jednak snížit náklady, které musí řidič vynaložit.

Společnost vyrábí pneumatiky, jako je například Firestone Champion Fuel Fighter, které snižují valivý odpor ve srovnání s průměrnou pneumatikou. Díky tomu je pneumatika cenově výhodnější.

Trvanlivost

Společnost Firestone nedělá kompromisy v oblasti odolnosti, kterou musí mít každá pneumatika, aby mohla nabídnout skvělý poměr ceny a výkonu. Získala cenné zkušenosti s navrhováním pneumatik pro nákladní vozidla a SUV, které vyžadují odolnost pro jízdu v náročném terénu.

Společnost Firestone navrhuje pneumatiky se silnými rameny a bočnicemi, které jsou schopny odolat většině otlaků, k nimž dochází při nárazu kamínků a jiných materiálů do pneumatiky. Většina nákladních pneumatik Firestone je vybavena vyhazovači kamenů a bláta, které odstraňují nánosy nečistot a zvyšují životnost běhounu pneumatiky.

Skvělé pneumatiky Firestone ke koupi

Za 100 let své existence a dokonalosti vytvořila společnost Firestone jedny z nejlepších konstrukcí pneumatik, jaké kdy byly k vidění. Snažíme se Vám poskytnout poznatky jen o několika jejich nejlepších, v současnosti dostupných pneumatikách. Recenze pneumatik Firestone jsme již dokončili pro 3 z níže uvedených pneumatik. Chcete-li se seznámit s podrobnější analýzou jednotlivých pneumatik, přečtěte si každou z nich.

DESTINATION M/T2

Konstrukce Firestone určená pro majitele nákladních automobilů a SUV, kteří si o víkendech užívají jízdu v terénu.

Destination M/T2 je vybavena chytrými konstrukčními prvky, které poskytují úžasnou užitečnost řidičům nákladních vozidel, kteří musí projíždět náročným terénem.

FIREHAWK Indy 500

Firehawk je mimořádně výkonná pneumatika určená pro letní jízdu. Pneumatika se vyrábí v různých rozměrech a je vhodná pro většinu luxusních a sportovních vozů. Poskytuje také výjimečnou ovladatelnost a přesné řízení při projíždění vysokorychlostních zatáček.

Firestone Champion Fuel Fighter

Jak již bylo zmíněno, jedná se o pneumatiku speciálně navrženou tak, aby poskytovala výjimečnou úsporu paliva.

Přestože její výkonnost výrazně klesá na zasněženém povrchu, nabízí tato pneumatika skvělý poměr ceny a výkonu na suchém i mokrém povrchu.

Vysoce výkonné letní pneumatiky

 • Firestone Firehawk GTA 03
 • Firestone Firehawk Indy 500
 • Firestone Firehawk Wide Oval Indy 500

Cestovní celoroční pneumatiky

 • Firestone Affinity Touring
 • Firestone Affinity Touring S4 FF
 • Firestone Precision Touring

Vysoce výkonné celoroční pneumatiky

 • Firestone Firehawk AS
 • Firestone Firehawk GT
 • Firestone Firehawk Wide Oval AS
 • Firestone FR740
 • Firestone Precision Sport
 • Firestone Primewell PS850


Standardní celoroční pneumatiky

 • Firestone All Season
 • Firestone Champion Fuel Fighter
 • Firestone Champion HR
 • Firestone FR690
 • Firestone FR710

Pneumatiky pro lehká nákladní vozidla / SUV / Crossover

 • Firestone Destination A/T
 • Firestone Destination LE
 • Firestone Destination LE 2
 • Firestone Destination M/T
 • Firestone Destination M/T2
 • Firestone Destination ST
 • Firestone Transforce AT
 • Firestone Transforce AT2
 • Firestone Transforce HT