Dezén pneumatikyVyberte si svůj rozměr v našem eshopu

První zimní pneumatika na světě s přilnavostí za mokra třídy A

Nová zimní pneumatika Nokian WR D4 zvládá proměnlivé středoevropské zimní počasí

Nejnovější produkt průkopníka v technologii zimních pneumatik, Nokian WR D4, je všestranným chameleonem pro zimní silnice. Je to šampion v přilnavosti, jehož jedinečné inovace umožňují bezpečnou a vyváženou jízdu jak na mokré, tak na zasněžené vozovce. Tento svrchovaný vládce všech typů zimního počasí je první prémiovou zimní pneumatikou na světě pro osobní automobily, která nabízí přilnavost na mokru v nejlepší třídě A podle štítku EU pro pneumatiky. Zaměřené inovace od vývojáře zimních pneumatik: Nokian Block Optimized Siping a Nokian Twin Trac Silica nabízejí kontrolované řízení a pevnou přilnavost v extrémních podmínkách.

Rozsáhlý výběr rozměrů pneumatiky Nokian WR D4 zahrnuje rozměry od 14 do 20 palců s rychlostními třídami od Q (160 km/h) do W (270 km/h). Všestranný výběr nabízí přesné rozměry pro sportovní jízdu i moderní elektromobily. Speciální produkty ve výběru využívají technologii Flat Run a mnoho produktů je označeno XL pro nejvyšší možnou nosnost u pneumatik pro osobní automobily.

Testovaná přesnost a klid na duši

V současné době se zimní počasí ve střední Evropě pohybuje mezi vánicemi, prudkým deštěm a suchými obdobími. Pneumatika Nokian WR D4 je vytvořena pro proměnlivé počasí a představuje to nejlepší z odborných znalostí společnosti Nokian Tyres v oblasti přizpůsobení: je to ekologická kvalitní pneumatika, která zvládá měnící se podmínky. Tato nekompromisní zimní pneumatika představuje novou generaci, která navazuje na Nokian WR D3, vítěze mnoha srovnávacích testů motoristických časopisů.

Přesná a bezpečná pneumatika Nokian WR D4 je produkt šitý na míru, jehož struktura a pryžové směsi byly vyladěny v laboratořích a autentických testech předního světového výrobce zimních pneumatik. Jedinečná testovací metoda slushplaning, která je k dispozici na testovací dráze Nokia, umožnila optimalizovat vlastnosti pneumatiky na sněhu. Rozsáhlý výzkum byl doplněn neúprosným testováním v arktických podmínkách vlastního testovacího centra společnosti Nokian Tyres v laponském Ivalo. Kromě království ledu a sněhu se na několika středoevropských testovacích tratích dolaďovaly také výrazně lepší vlastnosti nového produktu na mokré a suché vozovce.
Bezpečnost jako nikdy předtím, a to i na mokré vozovce

Šípovitá pneumatika Nokian WR D4 je skutečná zimní pneumatika, která se řídí vyváženě a má naprosto pevný záběr ve skutečném zimním počasí, tedy při jízdě na sněhu a rozbředlém sněhu. Léta práce

Nokian Tyres a tisíce kilometrů zimních testů hovoří jasně: směrový dezén je ideální volbou pro různé zimní podmínky.

Kvalitní zimní pneumatika dokáže vycítit a zvládnout všechny prvky zimy. Vynikající přilnavost a jízdní vlastnosti pneumatiky Nokian WR D4 jsou výsledkem technologicky vyspělého funkčního dezénu běhounu v kombinaci se zcela novou pryžovou směsí Nokian Twin Trac Silica a optimalizovaným lamelovým dezénem Nokian Block. Každý blok běhounu a každá lamela mají specifickou úlohu. Nyní můžeme řidičům nabídnout dokonalý bezpečnostní doplněk, který funguje spolehlivě a předvídatelně jak na mokré vozovce, tak na sněhu a ledu, říká Olli Seppälä, manažer vývoje produktů ze společnosti Nokian Tyres.

O jedinečnosti vysoce výkonné pneumatiky Nokian WR D4 vypovídá i označení EU, které má spotřebitelům usnadnit porovnávání pneumatik. Poprvé se skutečná zimní pneumatika dokáže úspěšně vypořádat i s nástrahami mokrých silnic: břečkou a vodou. V několika rozměrech může pneumatika Nokian WR D4 dosáhnout nejvyšší třídy na štítku EU: třídy A. Pro řidiče to znamená rozdíl v brzdné dráze více než 18 metrů, jinými slovy čtyři délky vozu (rozdíl mezi třídami A a F).

Zimní pneumatiky Nokian WR D4

Zimní pneumatika Nokian WR D4

Dezén pneumatikyVyberte si svůj rozměr v našem eshopu