Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Zimní radiální pneumatika Kingstar je protiskluzová zimní pneumatika určená speciálně pro zimní provoz v severních evropských zemích. Jedním z hlavních rysů tohoto modelu je absence čepů, které jsou nahrazeny nesčetnými lopatkami.

Původní dezén ve tvaru písmene V

Při vývoji dezénu této pneumatiky se čínští odborníci rozhodli využít stávající technologie, které se již osvědčily zejména na zimních vozovkách. To se týká uspořádání prvků běhounu ve tvaru písmene V, které tomuto modelu propůjčuje řadu vlastností, jež jsou pro každou zimní pneumatiku nezbytné. Nejdůležitější z nich jsou velké rozměry kontaktní plochy, které zůstávají stabilní za všech jízdních podmínek. Díky tomu se pneumatika chová na zimní vozovce spolehlivě a hlavně předvídatelně.

Vynikající směrová stabilita

Přestože je pneumatika Kingstar SW40 určena pro zimní použití, její dezén odpovídá spíše letním modelům. V samém středu běhounu je široké podélné žebro s vysokou odolností proti dynamické deformaci. Pneumatika tak mnohem lépe udržuje stabilitu při vysokých rychlostech. Současně se výrazně zkracuje doba odezvy řízení, což přispívá k jasným a přesným jízdním vlastnostem pneumatiky.

Vynikající přilnavost na ledu

Absence hrotů nijak nebrání schopnosti pneumatiky poskytovat dobrou přilnavost na zledovatělém povrchu. Toho je dosaženo tím, že běhoun je vybaven speciálními S-lamelkami, které jsou umístěny v hojném počtu na všech jeho prvcích. Tyto lamely se při kontaktu s povrchem vozovky rozevírají, čímž poskytují kontaktní ploše běhounu dostatek dodatečné trakce. Zároveň jsou jejich stěny díky svému vlnovitému tvaru mezi sebou pevně fixovány, což výrazně zvyšuje tuhost bloků běhounu, a tím zlepšuje jízdní vlastnosti nejen na ledu, ale i na suchém asfaltu.

Klíčové vlastnosti pneumatik Kingstar SW40

  • Originální dezén ve tvaru písmene V je nejlépe optimalizován pro jízdu na jakémkoli zimním povrchu.
  • Vynikající směrová stabilita je zajištěna vysokou odolností proti dynamické deformaci širokého podélného žebra ve středu běhounu.
  • Díky mnoha jednotlivým blokům a S-drážkám má pneumatika vynikající trakci na sněhu i ledu.

Zkušenosti zákazníků s dezénem

Jsem příjemně překvapen. Pneumatika drží na suchých i mokrých silnicích a to i mimo město (na silnici pochopitelně). Ve vyšších rychlostech je někdy hlasitá, ale jde si na to zvyknout. Slušná kvalita za rozumnou cenu.

Radek D.

Mám najeto cca 2000 km a zatím velká spokojenost. Velmi dobře drží na silnici suché i mokré. I se sněhem si poradí. Super cena, doporučuji.

Lubomír K.

I přes můj původně skeptický názor na pneumatiky levných značek jsem s Kingstary velmi spokojen. Doporučil jsem je i mým přátelům.

Ondřej F.

Kingstar SW40

Zimní pneumatika Kingstar SW40

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Kingstar na videu