Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Nová vysoce výkonná zimní pneumatika pro kontrolu na sněhu a ledu.

 • Efektivní zrychlení a ovladatelnost na sněhu
 • Vynikající kontakt na mokré vozovce
 • Na zimní pneumatiku výjimečná ovladatelnost a brzdění na suchu

Pozoruhodné vlastnosti dezénu

Sava Eskimo HP2 je směrová zimní pneumatika bez hřebů, určená pro osobní vozy střední třídy. Podle výrobce se tento model vyznačuje vynikající trakcí a stabilní odezvou při řízení, stejně jako účinným brzděním na mokru a sněhu.

Ve srovnání se svým předchůdcem, modelem Eskimo HP, se druhá generace pneumatiky High Performance vyznačuje lepší trakcí na sněhu a ledu, což pomáhá zajistit maximální kontrolu nad vozidlem v zimních podmínkách.

Pneumatika Sava Eskimo HP2 zajišťuje díky vylepšenému dezénu účinnější odezvu při řízení na zasněžených a zledovatělých vozovkách. Střední část směrového dezénu je vybavena bloky běhounu ve tvaru háku , které díky velkému počtu lamel v nich zlepšují akceleraci i ovladatelnost na zasněžených silnicích.

Za druhé, kontury pneumatiky s více poloměry vytvářejí dlouhou a širokou stopu s rovnoměrným rozložením tlaku mezi pneumatikou a vozovkou. To zajišťuje nejen vynikající kontaktní plochu s vozovkou na zledovatělých a kluzkých silnicích, ale také rovnoměrné opotřebení, a tedy delší životnost běhounu.

Inženýři společnosti Sava se zaměřili také na zlepšení celkové ovladatelnosti. Vnější bloky byly zesíleny. Robustnější bloky zvyšují schopnost přenosu síly a zajišťují výjimečnou ovladatelnost a brzdění na suchu.

Obvodové drážky byly navíc optimálně umístěny tak, aby absorbovaly a rychle odváděly vodu a břečku z běhounu pneumatiky. Tato vlastnost zajišťuje vynikající kontakt na mokré vozovce.


Výhody pneumatiky

 • Krátká brzdná dráha na ledu
 • Výjimečná trakce na sněhu
 • Dobrá trakce na ledu

Důvody ke koupi pneumatiky

 • Mnoho řidičů zmínilo dobré ovládání těchto pneumatik na sněhu.
 • Cenu pneumatiky považuje většina řidičů za dobrou.
 • Modle mnohých řidičů s citlivou ovladatelnosti a ostrou odezvou řízení na mokru i na suchu.
 • Někteří uživatelé považují pneumatiku za tichou.
 • Tato pneumatika nahradila pneumatiku Sava eskimo hp.

Nejprodávanější pneumatiky zima 2022/2023

Sava ESKIMO HP 2 225/45 R17 91H FP 3PMSF

Sava ESKIMO HP 2 205/55 R16 91H 3PMSF

Sava ESKIMO HP 2 205/60 R16 92H 3PMSF

Sava ESKIMO HP 2 215/60 R16 99H XL 3PMSF

Sava ESKIMO HP 2 215/55 R17 98V XL FP 3PMSF

Sava ESKIMO HP 2 225/40 R18 92V XL FP 3PMSF

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Velmi dobrá pneumatika s novým dezénem. Velmi dobře se chová na suchém i mokrém asfaltu a má slušné jízdní vlastnosti na sněhu. Vzhledem k ceně nabízí velmi dobrou hodnotu a dobrý výkon. S nákupem jsem velmi spokojená.

Ivana M.

Přilnavost za sucha je velmi dobrá. Přilnavost za mokra je dobrá, velmi předvídatelná a vždy víte, kde je limit. Často jezdím po silnici s krátkým dřevěným mostem - v dešti při 10 °C moje předchozí pneu úplně ztrácelo boční přilnavost, ale Sava drží pevně. Přilnavost na sněhu a ledu je výjimečná - jede a jede. Opotřebení dezénu je nízké. Za tu cenu výjimečná pneumatika.

Martin P.

Pravděpodobně nejvýhodnější pneumatiky, které jsem kdy měl. Nejsou to nejsportovnější nebo nejcitlivější pneumatiky, ale protože je to zimní pneumatika a v zimních měsících jezdím převážně ve městě s mírnou rychlostí, je mi to jedno. Úžasná přilnavost a trakce na sněhu, velmi dobrá na suchu i na mokru.Nemají tak daleko od prémiových zimních pneumatik za poloviční cenu. Určitě koupím znovu.

Jan H.

zimní pneumatika Sava ESKIMO HP 2

Zimní pneumatika Sava ESKIMO HP 2

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Sava na videu

Sava
Pneumatiky Sava se vyvíjejí v Evropě s využitím technologie Goodyear. Pneumatiky, na které se můžete spolehnout, za rozumnou cenu.
Sava quality