Nová pneumatika WinterContact™ TS 870 P je vybavena vylepšenou koncepcí lamel a dezénu, která zajišťuje vynikající přilnavost na sněhu a ledu, a nová směs umožňuje optimalizovaný výkon na mokru, mimořádně nízký valivý odpor a vysoký kilometrový výkon.

Tato pneumatika nahradila pneumatiku Continental WinterContact TS 860 S.

Žádné roční období nekombinuje tolik různých povětrnostních podmínek jako zima. Přesto chceme, abyste je všechny spolehlivě zvládli. Nová pneumatika WinterContact TS 870 P je vybavena vylepšenou koncepcí lamel a dezénu, která vám zajistí vynikající záběr na sněhu a ledu. Nové složení naší směsi CoolChili zároveň umožňuje optimalizovaný výkon na mokru, mimořádně nízký valivý odpor a vysoký kilometrový výkon, abyste si mohli užívat bezpečnou zimní jízdu kdykoli - za jakýchkoli podmínek.

Vlastnosti

  • Přesné ovládání vozu na sněhu a ledu díky inteligentní koncepci lamel a dezénu.
  • Zažijte vynikající výkon na mokru díky novému složení naší směsi CoolChili.
  • Využijte výhod vysokého kilometrového výkonu a nízkého valivého odporu, což vede k nízké spotřebě paliva.

Aby byla zajištěna větší bezpečnost pro řidiče, kteří používají širší pneumatiky, rozhodli se vývojáři opustit konvenční dezén ve tvaru písmene "V". Místo toho se společnost Continental u pneumatiky WinterContact TS 870 P rozhodla pro tužší konstrukci se čtyřmi velkými obvodovými drážkami probíhajícími mezi řadami bloků běhounu. Tato inovativní konstrukce běhounu, která se výrazně liší od své předchůdkyně, přináší zásadní výhody - zejména za mokra. Velmi rychle vytěsňuje vodu z kontaktní plochy, což má za následek lepší ovladatelnost, kratší brzdnou dráhu a účinnou ochranu proti aquaplaningu.

V porovnání s osvědčeným předchůdcem pneumatiky vývojáři dosáhli čtyřprocentního zlepšení brzdných vlastností na mokru a osmiprocentního zlepšení vlastností při aquaplaningu - aniž by se zhoršily její vlastnosti v jiných ohledech. Zvláštní zmínku si zaslouží zlepšení brzdění na ledu o pět procent, ovladatelnosti na suchu o šest procent a ovladatelnosti na sněhu o šest procent. Tato nová zimní pneumatika Continental se rovněž vyznačuje přesvědčivými ekologickými parametry: Snížení valivého odporu o dvě procenta jde ruku v ruce se zvýšením kilometrového výkonu o 16 procent.

Produktová řada zahrnuje zpočátku 52 rozměrů pro osobní automobily a SUV pro ráfky o velikosti 16 až 21 palců s poměrem stran od 35 do 65 a v šířkách od 205 do 255 milimetrů - mnohé s ochranným žebrováním ráfku a/nebo označením XL označujícím vyšší nosnost - a s homologací pro rychlosti do 270 km/h. Díky tomu je WinterContact TS 870 P ideálním řešením při montáži nových pneumatik na sedany, SUV a sportovní vozy, jako je Audi TT. Díky tuhé konstrukci je pneumatika také vynikající volbou pro těžší modely s elektrickým pohonem.

zimní pneumatika Continental WinterContact TS870P