Nástupce osvědčené a odborným tiskem velmi oceňované pneumatiky WinterContact TS 860 jde v jejích stopách a kombinuje vynikající výkon v zimě s vynikajícími vlastnostmi za mokra a zároveň se vyznačuje přesvědčivými ekologickými vlastnostmi - například dalším snížením valivého odporu a zvýšením kilometrového výkonu. Pneumatika WinterContact TS 870 je však zcela novým produktem, který byl od základu vyvinut z hlediska konstrukce, dezénu a směsi. Výsledkem je model, který v přímém srovnání poskytuje o tři procenta kratší brzdnou dráhu na ledu a o pět procent lepší ovladatelnost na sněhu.

Vlastnosti

Nová pneumatika WinterContact TS 870 rovněž nabízí zlepšení přilnavosti na sněhu, vlastností za mokra a ovladatelnosti na suché vozovce. Vzhledem k protichůdným cílům, s nimiž jsou vývojoví inženýři pravidelně konfrontováni, pokud jde o vlastnosti důležité pro bezpečnost versus ekologické vlastnosti, je pokrok dosažený v obou oblastech působivý: Desetiprocentní zvýšení kilometrového výkonu je doprovázeno dvouprocentním snížením valivého odporu.

Výsledkem je, že tato novinka opět představuje výjimečně vyvážený výkon ve všech disciplínách, který koncoví uživatelé od zimních pneumatik Continental již dávno očekávají. Zvýšenou přilnavost na sněhu zajišťují nově vyvinuté 3D propojené lamely, nastavené pod nejlepším možným úhlem pro záběr se sněhem. Když se bloky běhounu zaryjí hlouběji do sněhu, mohou se s ním účinněji propojit a zajistit tak mimořádnou přilnavost. Další bezpečnost zajišťují hluboké lamely uspořádané rovnoběžně s diagonálními drážkami. Tyto lamely představují velký počet hran, což umožňuje efektivnější přenos dynamických sil a zajišťuje dobrou přilnavost v přímém směru i v zatáčkách na zasněžených silnicích.

Pro vývojáře bylo jednou z výhod této konstrukce to, že jim umožnila vytvořit v běhounu ještě větší sněhové kapsy. Ty se naplní sněhem a zajistí ještě lepší přilnavost. Zjednodušeně řečeno, nejlepší přilnavost na sněhu totiž nezajišťuje adheze mezi kontaktní plochou a zasněženou vozovkou, ale adheze mezi sněhem a sněhem. Sníh se dostává do drážek běhounu, kde se zhutňuje. A tento zhutněný sníh v pneumatikách se pak spojí se sněhem na vozovce. Čím lépe drážky běhounu zadržují zhutněný sníh, tím lepší je přilnavost. Společnost Continental zde využívá technologii SnowCurve+. Pneumatiky s touto technologií mají speciální strukturu stěny drážek, která se s utuženým sněhem propojuje ve více než 1 000 bodech běhounu. To přináší lepší přilnavost a umožňuje lepší přenos brzdných sil - zejména při zatáčení.

Pro další zkrácení brzdné dráhy na kluzkých zimních silnicích zvýšil Continental počet bloků běhounu v kontaktní ploše pneumatiky WinterContact TS 870 až o deset procent. Hrany a lamely těchto bloků fungují jako stěrače čelního skla, rychle rozptylují tající sníh a zajišťují dobrou přilnavost na zledovatělém povrchu. Pneumatika WinterContact TS 870 má dezén ve tvaru písmene V, který od té doby převzalo mnoho výrobců pneumatik. Jednou z výrazných inovací zde však je, že hlavní drážky ve tvaru písmene V směřují ke zvlněné středové drážce probíhající kolem pneumatiky, což dává novému zimnímu specialistovi společnosti Continental zcela odlišný vzhled od většiny jeho konkurentů. To ale není všechno. Kombinací drážek Hydro Grooves a středové drážky dosáhli vývojáři ještě rychlejšího vytlačování vody při jízdě v dešti. To poskytuje ještě účinnější ochranu proti aquaplaningu a přináší další zlepšení brzdného výkonu na mokré vozovce. Dalším faktorem, který pomáhá dosáhnout krátké brzdné dráhy, je nově vyvinutá směs běhounu, která stejně jako u předchozího modelu nese název Cool Chili. Ta díky směsi speciálních pryskyřic zajišťuje lepší přilnavost a kratší brzdnou dráhu na mokru.

Tajemství zlepšených ekologických vlastností pneumatiky spočívá především v polymerní směsi. Optimalizovaná hustota příčných vazeb umožňuje větší pružnost a zlepšuje kvalitu kontaktu pneumatiky s vozovkou, tím se snižuje opotřebení a zvyšuje se kilometrový výkon pneumatiky. Zároveň směs Cool Chili snižuje valivý odpor, čímž snižuje spotřebu paliva a tím i emise CO2.

Pneumatika WinterContact TS 870 byla vyvinuta pro modely jako VW up!, VW Golf a Citroën C4. Také modely vyšších cenových kategorií, včetně BMW řady 1 a řady 3, budou na této nové zimní pneumatice bezpečně projíždět chladným obdobím. Produktová řada zpočátku zahrnuje 19 rozměrů pro 14- až 17palcové ráfky s poměrem stran od 45 do 65 a v šířkách od 175 do 225 milimetrů - některé s ochranným žebrováním ráfku nebo označením XL označujícím vyšší nosnost. V příštím roce společnost Continental rozšíří nabídku o dalších 45 rozměrů. Tyto pneumatiky jsou schváleny pro rychlosti do 240 km/h.

zimní pneumatika Continental WinterContact TS870