Sníh, led, mráz, silný déšť nebo mokré listí často způsobují v zimě nebezpečné podmínky na silnicích. Profily Hankook Winter i*cept evo a i*cept evo SUV proto těmto výzvám čelí díky vylepšeným běhounovým směsím a optimalizovaným funkcím konstrukce. Mimo jiné je použita vysoce disperzní nanokřemičitá směs, která zabraňuje tvrdnutí pneumatiky při nízkých teplotách, a tím zajišťuje lepší přilnavost na zimních a mokrých vozovkách díky větší pružnosti kontaktní plochy pneumatiky. Díky další optimalizaci profilu pneumatiky byla dále zvětšena styčná plocha pneumatiky, což má rovněž pozitivní vliv na přilnavost na sněhu a dešti, navíc zajišťuje lepší výkon při aquaplaningu.

Vlastnosti zimní pneumatiky Hankook Winter i*cept evo2 W320

  • vylepšená ovladatelnost a odezva řízení
  • dlouhá životnost
  • odolný výkon

Hankook I*cept Evo 2 W320 je zimní pneumatika s optimalizovaným dezénem, který byl navržen tak, aby poskytoval účinnou trakci na sněhu a výrazně zlepšoval záběrové priority pneumatiky. Hankook navrhl pneumatiku I'cept Evo 2 se směsí, která se skládá z vysokého podílu oxidu křemičitého, který zůstává pružný v mrazivých podmínkách, snižuje se tak riziko ztráty přilnavosti pneumatiky. Také obsahuje širokou vrstvu ocelového pásu, která funguje tak, že zajišťuje konzistenci běhounu, čímž zlepšuje jízdní vlastnosti pneumatiky.

Hankook I*Cept Evo2 W320 je ambiciózní nabídka zimních pneumatik, která má poskytovat "ultra vysoký" výkon v zimních povětrnostních podmínkách. Byla zkonstruována s ohledem na množství prvků pro jízdu v zimě, jako je jedinečný asymetrický dezén běhounu, 3D lamely a širší boční drážky, které zvyšují trakci a snižují pravděpodobnost hydroplaningu na mokré vozovce. Směs běhounu pneumatiky Hankook I*Cept Evo2 W320 využívá dodatečný oxid křemičitý, takže pneumatika zůstává pružná i při nízkých teplotách a poskytuje lepší přilnavost na mokré vozovce.

Unikátní je zejména dezén pneumatiky, který byl vytvořen s asymetrickou konstrukcí určenou k odvádění vody z povrchu vozovky a ke zlepšení přilnavosti na sněhu, břečce a ledu.

Širší ramenní bloky běhounu v kombinaci s konstrukcí dezénu poskytují této pneumatice lepší přilnavost na suché vozovce, což je něco, co mnoho řidičů zmiňuje v recenzích na tuto pneumatiku. Jízdní komfort i hlučnost jsou vynikající. Pneumatika nabízí pozoruhodně hladkou a tichou jízdu, zejména ve srovnání se zimními pneumatikami s podobnými specifikacemi a výkonnostními cíli. Je k dispozici v rozměrech od 205/55 R16 do 275/40 R19 s rychlostními třídami H a V. Hankook nabízí také omezenou záruku na běhoun.

Klady:

  • spolehlivý výkon na sněhu a lehkém ledu
  • na poměry zimních pneumatik velmi tichá
  • vynikající trakce a ovladatelnost na suchu a mokru

Nevýhody:

  • měkčí směs běhounu může snížit životnost běhounu

Celkové názory

Technologie pneumatik se neustále vyvíjí a inženýři společnosti pokračují v inovacích konstrukční stavby, dezénů a směsí běhounu. Hankook v posledních letech vyrobil několik velmi dobrých pneumatik a I*Cept Evo2 W320 je jistě ambiciózní nabídkou.

Tato pneumatika je vynikající v mnoha oblastech, zejména v jízdních vlastnostech a trakci na mokré i suché vozovce. Poskytuje také velkou míru jízdního komfortu a hlučnosti, zejména na zimní pneumatiku. Dalším velkým plusem tohoto modelu je nižší cena. V porovnání s některými jinými významnými značkami Vám W320 může ušetřit nějaké peníze navíc.

Bohužel tato pneumatika zaostává v jediném oddělení, kde zákazníci očekávají, že zimní pneumatika bude vynikat a to je hluboký sníh a led. Ne že by byla samozřejmě hrozná, ale máme pocit, že neobstojí ve srovnání s některými jinými špičkovými pneumatikami v této třídě. V kombinaci s měkkou směsí běhounu, která urychluje opotřebení běhounu v průběhu životnosti pneumatiky, se I*Cept Evo2 W320 rychle stává typem zimní pneumatiky střední třídy.

zimní pneumatika Hankook W320 Winter i*cept evo2