Hankook I'cept RS2 W452 jsou zimní pneumatiky pro automobily, které se dodávají v 90 různých variantách. Model I'cept RS2 W452 (Winter Tyre) se dodává v různých velikostech ráfků od 13 do 17 palců. Modelová řada pneumatik I'cept RS2 W452 (Winter Tyre) má rozměry pneumatik, které byly oficiálně ohodnoceny jako pneumatiky s přilnavostí na mokré vozovce v rozmezí C až B.

Tyto pneumatiky jsou klasifikovány jako zimní pneumatiky. Speciální směs zimních pneumatik jim umožňuje zůstat měkčí při nízkých teplotách, nabízí tak lepší přilnavost, lepší brzdění a přesné řízení. Tento model Hankook zahrnuje varianty, které jsou klasifikovány jako zesílené (XL). To znamená, že společnost Hankook tyto pneumatiky navrhla tak, aby byly schopné unést větší zatížení. Model Hankook I'cept RS2 W452 (Winter Tyre) má hodnocení spotřeby paliva v rozmezí od C do F, hodnocení hlučnosti v rozmezí od 71 do 72 bodů.

Klady:

 • velmi dobrá odolnost proti aquaplaningu
 • výjimečné jízdní vlastnosti na mokru
 • skvělé jízdní vlastnosti na sněhu
 • výjimečná trakce na sněhu
 • krátká brzdná dráha na suché vozovce

Zápory:

 • vysoký valivý odpor, vysoká spotřeba paliva
 • vysoká úroveň hluku při jízdě
 • vysoká úroveň hluku v kabině

Popis výrobce

Optimalizovaná konstrukce dezénu pro optimální výkon na sněhu. Nová zimní pneumatika pro kompaktní a středně velké vozy poskytující vyvážený výkon za všech zimních podmínek.
Konstrukce pneumatiky:

 • lepší přilnavost na sněhu a mokru a nižší valivý odpor
 • zesílený pás bez kloubů (ideální pevnost běhounu)
 • široká vrstva 2 ocelových pásů (zajišťuje optimální tuhost běhounu a zlepšuje jízdní vlastnosti).
 • použití výplně patek s vysokou tvrdostí (zlepšuje ovladatelnost a odezvu řízení)
 • Drát s velmi vysokou pevností patky (zlepšuje rovnoměrnost a trvanlivost polohy patky)

Pozoruhodné vlastnosti

Hankook W452 Winter i* Cept RS2 je směrová třecí zimní pneumatika s optimalizovanou konstrukcí. Technologie použité v této pneumatice zajišťují optimální výkon na sněhu u široké škály vozidel. Je určena pro městské kompaktní a středně velké vozy, manažerské sedany a rodinné minivany v zimních povětrnostních podmínkách střední a západní Evropy. Model pneumatiky Hankook Winter i* cept RS2 W452 z roku 2015 přišel nahradit model Winter i* cept RS W442 a vylepšil výkon svého předchůdce na mokré vozovce a sněhu. Použitím užších bloků běhounu se konstruktérům podařilo zvýšit jejich celkové množství o 28 %, což vedlo ke zvětšení celkové délky záběrové hrany a odvodňovacího systému pneumatiky.

Velikost styčné plochy při rovnoměrném rozložení tlaku se zvýšila o 5 %, což zajišťuje lepší brzdný výkon jak na mokré, tak na suché vozovce. Směrový dezén ve tvaru písmene V s širokými obvodovými drážkami, které se s přibližováním k ramenním oblastem rozšiřují, účinně odvádí vodu a břečku z kontaktní plochy. To vede ke zvýšení odolnosti proti hydroplaningu a posiluje přilnavost pneumatiky na rozbředlém povrchu.

Zlepšení trakce na sněhu zajišťuje také nový dezén, který má skvělý záběr na sněhu. Vícenásobně drážkované 3D lamely omezují pohyb bloků běhounu, což vede ke zvýšení trakce a také k lepší ovladatelnosti a brzdnému výkonu na kluzkých zimních silnicích. Mimořádnou přilnavost na zimních površích s nízkou adhezí k vozovce i na mokré vozovce zajišťuje oxid křemičitý obsažený ve směsi běhounu.

Specifika dezénu Hankook W452

Speciální protismykové drážky a inovativní ostré "3D drápy" zlepšují trakci pneumatiky Hankook Winter i*Cept RS2 na sněhu při průjezdu zatáčkou vysokou rychlostí. Dobře vyvážený výkon tohoto modelu pneumatiky v jakýchkoli zimních jízdních podmínkách zajišťuje optimalizovaná běhounová směs s obsahem jemnozrnného oxidu křemičitého.

Výrobce zaručuje, že nová běhounová směs pneumatiky Hankook W452 Winter iCept RS2 je odolná vůči nízkým teplotám, díky čemuž zůstává materiál pneumatiky pružný i při teplotách pod bodem mrazu a poskytuje skvělou trakci a účinný brzdný výkon. Robustní bočnice a silná výplň optimalizují odezvu při jízdě a trakci na suchém povrchu.