Goodyear UltraGrip Performance+ je zimní pneumatika navržená tak, aby poskytovala silný výkon v zimních měsících. Společnost Goodyear vyvinula pneumatiku UltraGrip Performance+ s ohledem na výkonné vozy - pracuje na zlepšení výkonu na mokru, suchu a v zimě.

Vlastnosti:

 • Vylepšený výkon za mokra i za sucha v zimě
 • Spolehlivé brzdění v zimním počasí
 • Silná trakce na sněhu a ledu

Pneumatika je vybavena technologií "Traction Protect Technology" společnosti Goodyear, která zlepšuje deformační a reformní schopnosti pneumatiky, to znamená, že při brzdění se vynaložená síla účinněji přeměňuje na přilnavost. Vylepšená směs běhounu umožňuje lepší pružnost při poklesu teplot pod 7 stupňů Celsia. To zvyšuje schopnost pneumatiky přilnout a získat trakci na sněhu i ledu.

Pneumatika Goodyear UltraGrip Performance+ byla vyhlášena vítězem testu zimních pneumatik Auto Express Winter Tyre Test, 2019. Auto Express uvedl, že tato pneumatika nastavuje "nové měřítko, které nyní musí konkurenční zimní pneumatiky překonat".

Při posledním testování v tomto rozměru v roce 2019 zvítězila pneumatika Goodyear Performance+, která získala šest vítězství v kategorii a dvě druhá místa. Tentokrát sice nezvítězila, ale výsledky mezi ní a pneumatikami Michelin a Hankook byly těsné.  Při testování krátce po uvedení na trh v tomto rozměru byla pneumatika UltraGrip mistrem sněhu, ale jak jsme viděli loni, na zmrzlých testovacích tratích byla předstižena. Také výsledky na mokru a suchu byly podobné.

Klady:

 • Velmi dobrá odolnost proti aquaplaningu
 • Výjimečná ovladatelnost na mokru
 • Výjimečná trakce na sněhu
 • Skvělá ovladatelnost na sněhu
 • Krátká brzdná dráha na sněhu

Zápory:

 • Nepohodlná, hlučná jízda
 • Delší brzdná dráha na suché vozovce
 • Špatná ovladatelnost na suché vozovce
 • Delší brzdná dráha na mokré vozovce
 • Vysoká úroveň hluku při jízdě

Popis výrobce

Pneumatika Goodyear UltraGrip Performance+ přináší spotřebitelům, kteří hledají vynikající výkon v zimě, lepší brzdění a přilnavost.

Pneumatika Goodyear UltraGrip Performance+ zlepšuje svůj výkon na mokru, suchu a v zimě pro vysoce výkonné vozy díky dvěma klíčovým technologiím. Technologie Traction Protect zahrnuje novou pryskyřici, která zlepšuje deformační a reformulační schopnosti pneumatiky. To umožňuje lepší přeměnu brzdných sil na přilnavost. Technologie Winter Grip nese novou směs směsi vedoucí k lepší pružnosti pryže při nízkých teplotách, což zvyšuje přilnavost na sněhu a ledu.

Pozoruhodné funkce

Goodyear UltraGrip Performance+ (Plus) je zimní pneumatika s evropským typem tření, která zajišťuje spolehlivou přilnavost a účinné brzdění na sněhu i na mokrém a suchém povrchu. Tento model pneumatiky je určen pro montáž na vysoce výkonné osobní vozy. Nový produkt zkonstruovaný pro zimní sezónu 2019/2020.

Dezén pneumatiky Goodyear UGP+

Pneumatika Goodyear UltraGrip Performance+ je vylepšenou verzí modelu UltraGrip Performance Gen-1, která po svém předchůdci zdědila dezén běhounu a optimalizovanou směs pryže, což výrazně zlepšilo její chování na zimních vozovkách.

Blokové aktivátory

Pneumatika UltraGrip Performance Plus je vybavena technologií Goodyear "Traction Protect Technology", která díky nové pryskyřici obsažené ve směsi běhounu zlepšuje deformační a reformulační schopnosti pneumatiky. V podstatě to znamená, že při brzdění se vynaložená síla účinněji přeměňuje na přilnavost.

Díky použití patentované technologie Winter Grip se konstruktérům podařilo zlepšit pružnost pryžové směsi při nízkých teplotách, což následně posloužilo ke zlepšení přilnavosti pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ na sněhu a ledu.