Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Nová zimní pneumatika Pirelli je určena pro trh s náhradními díly a je určena pro vozy střední velikosti, které najezdí velké množství kilometrů: typické pro dojíždění do práce a profesionální použití.

Její dezén a struktura byly navrženy tak, aby poskytovaly bezpečnost a spolehlivost ve všech podmínkách, které jsou pro zimní měsíce charakteristické. Inženýři společnosti Pirelli konkrétně pracovali na způsobech, jak zkrátit brzdnou dráhu. Tento úkol byl splněn díky použití technologie "Multiactive 4D Sipe". Ta se skládá ze směrových lamel, jejichž tvar se mění podle aktuálních jízdních požadavků. Jinými slovy, všechny tyto lamely se řadí ve stejném směru, aby se maximalizovaly trakční a brzdné účinky podle potřeby.

Například při brzdění na zasněženém povrchu se lamely zpevňují, což umožňuje, aby se dezén běhounu stal kompaktnějším a vůz zastavil na kratší vzdálenosti. Když se však vůz snaží získat trakci, lamely se otevřou, aby zachytily více sněhu a našly potřebnou přilnavost.

Jinak je tomu na mokrém povrchu, kde se pohyb lamel při jízdě zahřívá a zvyšuje přilnavost směsi běhounu. Přilnavost je také maximalizována díky zvýšení hustoty lamel. Kdyby se všechny lamely položily od konce ke konci, vytvořily by řadu dlouhou 40 metrů (délka čtyř autobusů). To je nárůst o více než 50 % ve srovnání s hlavní referenční pneumatikou.

Tato pneumatika nahradila pneumatiku Pirelli Winter Snow Control Series 3 a tato pneumatika byla nahrazena pneumatikou Pirelli Cinturato Winter 2.

Výhody

  • Velmi dobrá odolnost proti aquaplaningu
  • Skvělá ovladatelnost na sněhu
  • Krátká brzdná dráha na sněhu
  • Nízká úroveň hluku při jízdě
  • Krátká brzdná dráha na ledu

Popis a vlastnosti produktu Pirelli Cinturato Winter

Pirelli Cinturato Winter jsou zimní pneumatiky pro automobily, které se dodávají ve 46 různých variantách a v různých velikostech ráfků od 14 do 17 palců. Modelová řada pneumatik Cinturato Winter má rozměry pneumatik, které byly oficiálně ohodnoceny jako pneumatiky s přilnavostí na mokru v rozmezí od C do B.

Speciální směs zimních pneumatik jim umožňuje zůstat měkčí při nízkých teplotách, nabízí tak lepší přilnavost, lepší brzdění a přesné ovládání. Tento model Pirelli zahrnuje varianty, které jsou klasifikovány jako zesílené (XL). To znamená, že společnost Pirelli navrhla tyto pneumatiky tak, aby byly schopné unést větší zatížení.

Pneumatiky mají hodnocení spotřeby paliva v rozmezí od C do E a hodnocení hlučnosti v rozmezí od 66 do 68. Těší se důvěře výrobců automobilů a byly originální pneumatikou montovanou na některá vozidla BMW. Historie společnosti Pirelli je již více než sto let postavena na vysoce výkonných pneumatikách, v jejichž výrobě je Pirelli světovou jedničkou jak v oblasti originálního vybavení, tak na trhu s náhradními díly.

Nový produkt, vyvinutý pro potřeby evropských spotřebitelů z hlediska bezpečnosti a výkonu na všech druzích povrchu, doplňuje portfolio produktů Pirelli v rodině Cinturato. Představuje nejvyšší úroveň zimní technologie a byla vyvinuta pro dosažení maximální bezpečnosti a kontroly za všech zimních podmínek.

Vlastnosti

  • Vynikající výkon v zimních podmínkách
  • Kompletní nabídka v segmentu osobních automobilů, městských SUV a crossoverů
  • Široké pokrytí trhu
  • Konkurenční hodnocení ekologickou značkou

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Na těchto pneumatikách jsem jel z České republiky do Řecka a zpět v zimním období. Jízda s nimi byla velmi příjemným zážitkem. Setkal jsem se jak se suchými, tak se zledovatělými silnicemi a odezva byla skvělá.

Tomáš M.

Asi před měsícem jsem na svůj vůz namontoval tyto zimní pneumatiky. Rozhodoval jsem se mezi pneumatikami GoodYear Ultra Grip 9, Michelin Alpine 5 a těmito a nakonec jsem zvolil tyto, protože byly za dobrou cenu a v pneuservisu mi řekli, že jsou to opravdu dobré pneumatiky.

Petr V.

Mnoho toho nenajezdím, navíc jsem hledala i velmi dobrou pneumatiku na mokru a na ledu. Většinou jsou totiž u nás v zimě silnice mokré s možností tvorby černého ledu. Zatím jsem měla možnost s těmito pneumatikami jezdit na suchu, mokru a břečce a byly skvělé. Tak snad vydrží po celou zimu.

Alena M.

Pirelli CINTURATO WINTER

zimní pneumatika Pirelli CINTURATO WINTER

Vyberte z naší nabídky pneu