Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Pirelli je dobře známá pro svou neuvěřitelnou nabídku originálních pneumatik, ale její pneumatiky pro trh s náhradními díly mohou být někdy přehlíženy. Pirelli naštěstí usilovně pracuje na tom, aby to změnila a s uvedením nové pneumatiky Pirelli Cinturato Winter 2 doufá, že bude mít zimní pneumatiku, která bude konkurovat těm nejlepším v nezávislých testech.

Společnost Pirelli uvádí na trh novou zimní pneumatiku Cinturato Winter 2: zimní pneumatiku pro vozy střední třídy a CUV. Tato pneumatika představuje několik nových důležitých technologií, které italská firma zavedla jako průkopníka, jako jsou lamely na dezénu, které se v průběhu životnosti pneumatiky prodlužují a zachycují více sněhu, čímž nabízejí větší přilnavost. Pneumatika Cinturato Winter 2, která je při uvedení na trh k dispozici v 36 různých rozměrech od 16 do 20 palců, nabízí mimořádnou ovladatelnost na zasněžených a mokrých vozovkách a také napomáhá pohodlí řidiče v nejchladnějším období roku. Cinturato Winter 2 nabízí špičkové výkony na trhu za všech druhů zimního počasí, což dokazuje i renomovaná německá certifikační komise TÜV SÜD, která nové pneumatice

Pirelli udělila značku Performance Mark.

VĚTŠÍ BEZPEČNOST V PRŮBĚHU ČASU DÍKY VARIABILNÍM LAMELÁM PNEUMATIKY

Nejnovější pneumatika Pirelli přichází s inovativními rozšiřitelnými lamelami, které zvyšují bezpečnost za všech druhů zimních jízdních podmínek od sněhu po déšť, stejně jako na kluzkém i suchém povrchu v chladném počasí. Díky 3D struktuře pneumatiky se tyto lamely při opotřebení gumy skutečně prodlužují a mění se z lineárního tvaru na klikatý. Tím se zvětšuje jejich celková plocha, účinnost a pneumatika Cinturato Winter 2 tak získává mimořádný výkon na sněhu, mokru i suchu, i když je opotřebovaná. V důsledku toho má delší životnost než její předchůdce. Celkem je zde přibližně 43 metrů lamel, které zlepšují přilnavost na zasněženém povrchu, přičemž ve srovnání s pneumatikou Sottozero 3 se zlepšila přilnavost na sněhu o 30 %.

VÍCE KILOMETRŮ S NOVOU SMĚSÍ

Nová pneumatika Cinturato Winter 2 ujede ve srovnání s předchozí generací zimních pneumatik Pirelli více kilometrů díky nové směsi, dezénu a struktuře, které prodlužují výkonnost pneumatiky po celou dobu její životnosti. Inovativní směs pneumatiky Cinturato Winter 2 byla vyvinuta s využitím inovativního systému tekutých polymerů, který dokáže zlepšit výkonnost na mokru a sněhu, a to na základě patentovaného postupu společnosti Pirelli, který vychází z rozsáhlých zkušeností společnosti v motoristickém sportu. Tento proces maximalizuje rovnoměrnost složek ve směsi, čímž zvyšuje výkonnost pneumatiky po delší dobu na zasněženém nebo mokrém povrchu.

TICHOST A OHLEDUPLNOST K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

Zvláštní pozornost byla věnována ekologické udržitelnosti, která pomáhá snižovat spotřebu paliva a škodlivé emise. Valivý odpor se u pneumatiky Cinturato Winter 2 snížil v porovnání s jejím předchůdcem, který byl na evropském štítku pneumatik zařazen převážně do kategorie B a C. Pro zlepšení jízdního komfortu má pneumatika Cinturato Winter 2 díky specifickému designu dezénu běhounu nízkou hlučnost na silnici, což má následné výhody pro životní prostředí, které novou pneumatiku řadí do kategorie A a B na evropském štítku pneumatik.

VYVINUTÝ POMOCÍ VIRTUÁLNÍ SIMULACE

Konkrétní návrh dezénu běhounu byl vytvořen pomocí procesu virtuálního vývoje zaměřeného na optimalizaci tlaku v kontaktní ploše. Začalo to návrhem drážek, které zaručují účinný odvod vody, což umožňuje ovládání vozu i v situacích aquaplaningu a pokračovalo definicí a rozmístěním lamel, které zajišťují maximální přilnavost na sněhu.

TĚSNĚNÍ UVNITŘ ZNAMENÁ ŽÁDNÉ STAROSTI ANI PŘI DEFEKTU

Pneumatika Cinturato Winter 2 je v některých rozměrech k dispozici se špičkovou technologií Pirelli Seal Inside, která řidičům poskytuje ještě větší bezpečnost. Ta umožňuje pokračovat v jízdě i v případě defektu do hloubky čtyř milimetrů. Specifická pěna uvnitř pneumatiky vytvoří těsnění, které se obklopí kolem cizího předmětu, jakmile pronikne do pneumatiky a zabrání tak úniku vzduchu a ztrátě tlaku v pneumatice. Po vytažení předmětu stejný materiál utěsní vzniklý otvor.

ELEKTRICKÉ PNEUMATIKY PRO MAXIMALIZACI DOJEZDU ELEKTRICKÝCH A HYBRIDNÍCH VOZIDEL PŘIPOJITELNÝCH K ELEKTRICKÉ SÍTI

Pro elektromobily a plug-in hybridy jsou ve vybraných rozměrech k dispozici pneumatiky Cinturato Winter 2 s označením Elect. Jedná se o balíček technologií spojující směs, strukturu a dezén běhounu, který zaručuje nízký valivý odpor a maximalizuje dojezd na baterie. K tomu přidává sníženou hlučnost na vozovce, aby bylo možné těžit z ticha a pohodlí elektromobilů a také okamžitě dostupnou přilnavost, která zajišťuje výkon a točivý moment typický pro elektromotory, a to již od nízkých otáček.

PIRELLI OBNOVUJE SVOU ZIMNÍ ŘADU

Nová pneumatika Cinturato Winter 2 nahrazuje první generaci zimních pneumatik Cinturato Winter v rozměrech 16 až 18 palců a také dodatečně prodávanou pneumatiku Sottozero 3, která doplňuje model P Zero Winter. Pirelli představuje zimní pneumatiky pro výkonnější vozy s rozměry většími než 18 palců. Pneumatika Cinturato Winter 2 uzavírá kompletní obnovu rodiny pneumatik Cinturato, kterou společnost Pirelli provedla po představení nejnovější letní pneumatiky Cinturato P7 v roce 2020 a nové pneumatiky Cinturato All Season SF2 na začátku letošního roku.

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Výborné pokračování už tak výborné gumy, rozhodně doporučuji.

Olga L.

Guma pro všechny, kdo sází na jistotu a bezpečí na zimních silnicích.

Karel S.

Břečku zvládla bravurně, uvidíme, jak se s tím popere, když začne mrznout. Ale celkově zatím spokojenost. Lhal bych, kdybych řekl, že ne.

Martin M.

Pirelli CINTURATO WINTER 2

zimní pneumatika Pirelli CINTURATO WINTER 2

Vyberte z naší nabídky pneu