Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Každá zimní pneumatika Pirelli Sottozero 3 má vylepšené vlastnosti, včetně širších drážek, většího počtu lamel než mnoho jiných podobných pneumatik a dvojitého šípového dezénu, který zvyšuje trakci a poskytuje ještě větší přilnavost při jízdě na mokrých silnicích nebo na sněhu a ledu. Delší životnost běhounu lze očekávat, pokud tyto pneumatiky používáte pouze pro zimní provoz, protože profil pneumatiky Winter Sottozero 3 zaručuje rovnoměrnou stopu, která vede k rovnoměrnějšímu opotřebení běhounu.

Sportovní zaoblená ramena a hlubší drážky znamenají, že hydroplaning a problémy, které představuje mokrý povrch, řidiče tolik netrápí, přičemž v mnoha recenzích jiných majitelů těchto pneumatik se uvádí, že i když jeli po silném lijáku a přes kaluže na silnici, měli pocit, jako by jeli po suchém povrchu.

Zimní pneumatiky Sottozero 3 vynikají při teplotách pod bodem mrazu, poskytují komfortní jízdu a řidiči poskytují dobrou zpětnou vazbu za volantem. Cestování po dálnici je plynulé a jen málo hluku ruší zážitek z jízdy. Pirelli nabízí pneumatiky Sottozero 3 v široké škále rozměrů 16-21 palců a najdete v ní pneumatiky s rychlostními stupni H, V a W. K dispozici jsou také velikosti Run-flat a na všechny pneumatiky se vztahuje omezená záruka na běhoun.

Výhody

 • Vynikající trakce, brzdění a akcelerace na sněhu, ledu, rozbředlém sněhu a mokré vozovce.
 • Trakce na suchu, stabilita v zatáčkách a ovladatelnost na studené vozovce je nejlepší ve své třídě
 • Hladká pohodlná jízda v chladnějších podmínkách s velmi nízkou hlučností
 • Kvalita za dobré peníze

Celkové dojmy

Pokud jde o mimořádně výkonné zimní pneumatiky, Pirelli Winter Sottozero 3 se trefila do černého ve všech oblastech. Ať už se jedná o jízdu na mokru nebo na hlubokém sněhu, ledu, břečce, mrznoucím dešti či jiných živlech, poskytují spolehlivou trakci a ovladatelnost. Jízda je navíc plynulá a pohodlná. Absorbují většinu všech nárazů od výmolů a jiných nerovností vozovky.

Přilnavost, ovladatelnost a stabilita v zatáčkách na suchu jsou stejně dobré jako u mnoha letních pneumatik, přičemž mnoho majitelů špičkových vozidel uvádí, jak tyto pneumatiky s radostí používají po celý rok. To bychom sice nedoporučovali, ale svědčí to o tom, jak dobře tato pneumatika funguje.

Negativem je, že životnost běhounu je kratší než u jiných zimních pneumatik, pokud je používáte dvanáct měsíců v roce nebo neustále jezdíte po suchém povrchu, takže je vhodné je používat pouze pro jejich hlavní účel jako zimní pneumatiky.

Celkově lze říci, že co se týče vysoce výkonných zimních pneumatik, Sottozero 3 se prostě řadí k těm nejlepším ve své třídě. V našem hodnocení nejsme sami, protože nespočet dalších řidičů ve svých recenzích a úvahách o této pneumatice také uvedlo, jak působivě si tato pneumatika vede.

Pirelli Winter Sottozero 3 používají inovativní směs se specializovanými polymery, které zlepšují mechanické, tepelné a dynamické vlastnosti pryžové směsi běhounu. Směs je vytvarována do směrového dezénu, který se vyznačuje zvětšenou kontaktní plochou tvořenou středovými bloky ve tvaru šípu a zaoblenějšími rameny, které vytlačují vodu a břečku. Technologie 3D lamel s vysokou hustotou zlepšuje brzdný výkon a trakci na sněhu. Vnitřní struktura pneumatiky zahrnuje dva ocelové pásy vyztužené spirálovitě ovinutým polyamidem, který zvyšuje tepelnou stabilitu a činí pneumatiku méně citlivou na změny teploty vozovky a vzduchu.

Zimní / sněhové pneumatiky Sottozero 3 splňují průmyslové požadavky pro provoz na těžkém sněhu a jsou označeny symbolem třívrcholové horské sněhové vločky (3PMSF). Vzhledem k trakčním schopnostem doporučuje společnost Pirelli jejich použití pouze v sadách po čtyřech, aby byly zajištěny nejlepší jízdní vlastnosti a výkon pneumatik.

Pneumatika Pirelli Winter SottoZero je ideální pro náročné zimní podmínky. V podmínkách, jako je led, silný déšť nebo sníh, si můžete být jisti maximální kontrolou při jízdě, která Vám pomůže zlepšit celkový zážitek z jízdy. Tato pneumatika je prémiová pneumatika, která je určena pro vozidla vyšší třídy. Výrobci prémiových pneumatik, jako je Pirelli, investují celou řadu času a peněz do výzkumu a vývoje. Díky tomuto výzkumu a vývoji se společnost Pirelli snaží zlepšit bezpečnost řidiče, kontrolu nad vozidlem a celkovou úroveň výkonu za všech zimních povětrnostních podmínek.

Popis a vlastnosti pneumatik Pirelli Winter Sottozero 3

 • Směrový dezén s dvojitými šipkami
 • Vynikající jízdní vlastnosti a brzdný výkon na mokré vozovce
 • Vysoká přilnavost za všech zimních povětrnostních podmínek

Zimní pneumatika Winter Sottozero 3, která je dokonalou odpovědí na výkon za všech zimních podmínek a je k dispozici v různých rozměrech, je novou zimní pneumatikou vyvinutou pro vozy nové generace. Jedná se o pneumatiky s mimořádně vysokým výkonem vyvinuté pro vozy prémiového segmentu se středním až vysokým objemem motoru. Je navržena tak, aby zlepšila sportovní vlastnosti vozů, na které je namontována. Optimalizovaný profil zaručující delší životnost pneumatiky díky rovnoměrné stopě, zaoblenější rameno pro větší odvod vody, hluboké drážky na povrchu pro lepší rozptyl vody.

Výhody

 • Krátká brzdná dráha na suché vozovce
 • Nízký valivý odpor, nízká spotřeba paliva
 • Skvělá ovladatelnost na sněhu
 • Krátká brzdná dráha na mokrých silnicích
 • Výjimečné jízdní vlastnosti na mokré vozovce

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Velmi dobrá zimní pneumatika, která vám dodá větší jistotu na mokru a v chladném počasí. Velmi dobrá na mokru.

Jan T.

Opravdu vynikající zimní pneumatika pro výkonný vůz. Ale spíše pokud jste si jisti, že se ocitnete na sněhu. Pokud si tím nejste jisti, zvažte jinou pneumatiku, která je lepší na suchu. Sottozero 3 jsou také dobré na vodě a v břečce.

Ivan L.

Sottozero 3 zvládají rozjezdy do zasněženého kopce, pomalé návětrné (zasněžené) cesty do kopce, aniž byste museli nasazovat řetězy, takže jsem s nimi opravdu spokojen. Velmi dobrá odolnost proti aquaplaningu, ani v zimním dešti mně nezklamaly. Doporučuji.

Imrich K.

Pirelli WINTER SOTTOZERO 3

zimní pneumatika Pirelli WINTER SOTTOZERO 3

Vyberte z naší nabídky pneu