Pneumatika WinterCraft ICE WP51 byla navržena pro výjimečný výkon na mokrých a zimních silnicích. Směrový dezén poskytuje vynikající přilnavost na sněhu a široké boční drážky rychle odklízejí sníh a vodu. Konstrukce bloků se vzájemným blokováním rovněž zlepšuje boční stabilitu pro lepší výkon na suchu. Je ideální pro osobní vozidla, vozidla SUV a crossovery.

Výjimečná ovladatelnost v zimě díky směrovému dezénu, který je navržen tak, aby rychle odklízel sníh a vodu. Zlepšená stabilita na suchu díky pokročilé konstrukci bloků se vzájemným blokováním, vynikající přilnavost na ledu díky směsi s vysokou disperzí a pokročilým voštinovým sněhovým lamelám.

Klasifikace běhounu: Směrový

Pneumatika Wintercraft WP51 využívá zcela nový dezén a směs, které podle společnosti Kumho pomáhají s přilnavostí v náročných zimních podmínkách. Uspořádání trojrozměrných sněhových lamel posiluje výkon, zlepšuje brzdění a ovladatelnost na zasněžených silnicích, zatímco široké boční drážky pro vytlačování vody posilují výkon na mokru.

Recenze pneumatik Kumho Wintercraft WP51

Tyto pneumatiky jsou určeny pro zimní provoz automobilu. Výrobce je vyvinul pro oblasti a země, kde jsou poměrně teplé zimy s malým množstvím sněhu. Zimní třecí pneumatiky Kumho si s těmito podmínkami poradí, ale nedoporučuje se je používat v silných mrazech, protože ztrácejí své vlastnosti.

Dezén běhounu

Pneumatiky zajišťují bezpečnou jízdu v zimě, uvádějí majitelé vozů v recenzích pneumatik Kumho Wintercraft WP51. Zajišťuje to speciálně navržený zimní dezén běhounu. Ve středu vypadá jako spousta vícesměrných šipek. Ve středu pneumatiky je podélné žebro, které rozděluje bloky na 2 části. Toto řešení přispívá k výraznému zlepšení směrové stability, dynamiky vozu při vysoké rychlosti a výraznému snížení spotřeby paliva, což snižuje náklady.

Vlastnosti spoje

Na boku pneumatik je mnoho bloků. Jsou výrazné a mají mírně nerovný povrch. To výrazně zlepšuje přilnavost. Také průjezd lehkým terénem se stává mnohem snazším. Také jízda na sypkém sněhu nečiní velké potíže.

Drážky

Pneumatika Kumho Wintercraft WP51 205 55 R16 má mezi bloky běhounu speciální drážky. Jsou navrženy speciálně tak, aby co nejrychleji odváděly vlhkost a sníh z povrchu pneumatik. Drážky však mají ještě jeden neméně důležitý úkol. Ve spolupráci s bloky běhounu zlepšují trakci se zasněženými úseky silnic. Drážky se netáhnou v přímce, ale v různých intervalech se otáčejí pod určitým úhlem. Také jejich povrch je mírně zakřivený. Díky tomu do nich padá malé množství sněhu. To výrazně zlepšuje přilnavost na sypkém povrchu a zabraňuje prokluzování kol.

Lamely

Na běhounu pneumatiky se nachází mnoho lamel. Jejich povrch je zakřivený, což zajišťuje lepší přilnavost. Výrobce věnoval povrchu lamel a jejich struktuře velkou pozornost. Jsou posety četnými prohlubněmi a výstupky a mají také zvláštní tvar struktury. V recenzích pneumatik Kumho Wintercraft WP51 se uvádí, že díky tomu nejen zvyšují trakci, ale také se stávají tvrdšími, což zvyšuje jejich zásobu. To následně zlepšuje jízdu při projíždění různých nerovností a obtížných úseků silnic. Řidič pak snáze vyhodnotí situaci.

Zachování vlastností v mrazu

Výrobce dlouho vyvíjel složení těchto pneumatik, přidával a odstraňoval různé materiály. Tak bylo možné dosáhnout nejkvalitnějšího složení pryže. Na rozdíl od předchozích modelů nezačínají pneumatiky Kumho Wintercraft WP51 XL tvrdnout při nízkých teplotách vzduchu a zachovávají si pružnost za všech podmínek. Staly se také odolnějšími vůči namáhání. V mnoha ohledech to závisí na složení, do kterého je přidán oxid křemičitý a mnoho polymerních látek, rovněž nedávno vyvinutých. Díky tomu se vlastnosti stávají stabilnějšími a nezhoršují se ani v náročných podmínkách. Také běhoun se stává tvrdším ve všech oblastech, takže si jeho jednotlivé části vzájemně pomáhají.

Toho bylo dosaženo posílením vazeb molekul mezi všemi přidanými látkami, uvedl výrobce.

Vlastnosti

Pneumatiky Kumho mají ve srovnání s jinými modely mnoho funkcí.

Zde jsou některé z nich:

 • Speciální konstrukce běhounu pneumatiky. Je vyroben ve formě množství stejně zaměřených šípů a poskytuje vynikající trakci. Směrovou stabilitu zlepšuje středové podélné žebro.
 • Na blocích běhounu jsou speciální hrbolky. Výrazně zlepšují přilnavost, eliminují prokluzování kol a zkracují brzdnou dráhu stroje.
 • Zlepšují dynamiku vozu. Díky tomu můžete s větší jistotou projíždět zatáčky ve vysoké rychlosti a manévrovat bez obav, protože trakce je zaručena.
 • Speciální složení pneumatik Kumho Wintercraft WP51 přispívá k dokonalejší přilnavosti a zlepšuje jejich vlastnosti. Proto zůstávají pneumatiky měkké i při nízkých teplotách vzduchu.
 • Drážky mezi bloky co nejrychleji odvádějí vlhkost z povrchu pneumatik, takže při jízdě po mokrých úsecích vozovky se nezhoršuje přilnavost. Přispívají také ke zlepšení přilnavosti při jízdě na sněhu.
 • Snížení spotřeby paliva. Prokázáno velkým počtem testů Kumho Wintercraft WP51. Toho bylo dosaženo díky vývoji běhounu a složení pryže. Tento ukazatel je pro většinu řidičů velmi důležitý, protože výrazně snižuje náklady na údržbu vozu.

Pneumatiky Kumho jsou ideální volbou pro ty, kteří potřebují pneumatiky s dobrými vlastnostmi a charakteristikami, ale zároveň s relativně nízkými náklady.

Popis a vlastnosti produktu Kumho WinterCraft WP51:

 • Zimní pneumatika
 • Vynikající výkon na sněhu a ledu
 • Optimalizovaná pro použití při nízkých teplotách

Kumho WinterCraft WP51 je zimní pneumatika, jejíž design a konstrukce byly optimalizovány tak, aby výkon vašeho vozidla neutrpěl při jízdě v mrazivých podmínkách. Je vybavena 3D designem sněhových lamel. Tyto lamely vytvářejí dodatečnou přilnavost tím, že se "zakusují" do sněhu nebo ledu a pomáhají tak zajistit lepší trakci. Pneumatika WinterCraft WP51 je také schopna rychle odvádět vodu z dráhy běhounu pneumatiky díky použití bočních drážek v dezénu pneumatiky.

Popis

 • Vynikající přilnavost na rozbředlém sněhu a v zasněžených podmínkách
 • Výjimečná ovladatelnost v zimě díky směrovému dezénu navrženému tak, aby rychle odklízel sníh a vodu.
 • Vylepšená stabilita na suchu díky pokročilé konstrukci blokovacích bloků
 • Vynikající přilnavost na ledu díky směsi s vysokou disperzí a pokročilým voštinovým sněhovým lamelám

Některé rozměry obsahují chránič ráfku vylisovaný do bočnice, který pomáhá chránit kola před poškozením na obrubníku. Nová pneumatika WINTERCRAFT ICE WP51 od společnosti Kumho je ideální zimní pneumatikou pro osobní vozy, vozy SUV a crossovery. Je navržena tak, aby poskytovala vynikající výkon na mokrých a zasněžených silnicích. Směrový dezén a příčné drážky pneumatiky WINTERCRAFT ICE WP51 od společnosti Kumho umožňují rychlý a snadný odvod vody, což zvyšuje přilnavost a snižuje riziko aquaplaningu. Křížový dezén běhounu rovněž zlepšuje výkonnost za sucha.

Vlastnosti

 • Kumho WinterCraft WP51 nabízí vynikající přilnavost na rozbředlém sněhu a v zasněžených podmínkách
 • Výjimečná ovladatelnost v zimě díky směrovému dezénu navrženému tak, aby rychle odstraňoval sníh a vodu.
 • Vylepšená stabilita na suchu díky pokročilé konstrukci bloků se vzájemným blokováním
 • Vynikající přilnavost na ledu díky směsi s vysokou disperzí a pokročilým voštinovým sněhovým lamelám

Výhody:

 • Krátká brzdná dráha na ledu
 • Krátká brzdná dráha na sněhu
 • Velmi dobrá odolnost proti aquaplaningu
 • Krátká brzdná dráha na suché vozovce
 • Skvělá ovladatelnost na suché vozovce

Nevýhody:

 • Špatná ovladatelnost na mokré vozovce
 • Delší brzdná dráha na mokré vozovce
 • Vysoká úroveň hluku při jízdě
 • Vysoký valivý odpor, vysoká spotřeba paliva