Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Popis a vlastnosti produktu Dunlop Winter Sport 5:

 • Vynikající přilnavost na sněhu a ledu
 • Spolehlivý výkon v mrazivých podmínkách
 • nížené riziko aquaplaningu

Dunlop Winter Sport 5 je zimní pneumatika navržená tak, aby motoristům poskytovala spolehlivý výkon a zvyšovala přilnavost při řešení jedinečných obtíží, kterým čelí na silnici v mrazivých zimních podmínkách. Pro zlepšení výkonu pneumatiky na zasněžených silnicích navrhla společnost Dunlop u pneumatiky Winter Sport 5 zvýšený počet bloků běhounu, aby se zvýšil počet hran, které přicházejí do kontaktu s vozovkou, což zajišťuje vynikající přilnavost.

Aby se snížilo riziko aquaplaningu pneumatiky, když sníh a led začnou tát, zkonstruoval Dunlop pneumatiku s hlubšími drážkami a speciálním dezénem, který funguje tak, že rychle odvádí velké množství povrchové vody z dráhy pneumatiky.

Pneumatika Dunlop Winter Sport 5 zajišťuje výjimečnou úroveň výkonu díky řadě výhod, jejichž cílem je zlepšit celkové jízdní vlastnosti. Na kluzkém a poněkud obtížném povrchu si můžete být jisti maximální bezpečností a kontrolou díky vynikajícím záběrovým vlastnostem pneumatiky. Na mokré vozovce je voda účinně rozptýlena díky drážkám v běhounu pneumatiky, které zajišťují fantastickou ochranu. Tato zimní pneumatika nabízí také dodatečnou ochranu prostřednictvím chráničů ráfků, které snižují riziko poškození obrubníků. Tato pneumatika je určena pro zimní období a je ideální pro jízdu v zimních podmínkách, jako je sníh, led nebo silný déšť.

Popis výrobce:

 • Přilnavost, kterou potřebujete pro nepředvídatelné zimní cesty
 • Vynikající boční přilnavost na kluzkém povrchu
 • Zvýšený výkon na zasněžených silnicích
 • Ochrana proti aquaplaningu
 • Efektivní využití paliva

Pozoruhodné vlastnosti

Dunlop Winter Sport 5 je dlouho očekávaný model 2015. Jedná se o směrovou nestoupavou pneumatiku High Performance určenou pro použití v mírných zimních podmínkách střední Evropy. Tento sportovní model zajišťuje spolehlivou přilnavost, stabilní a ostré reakce na řízení na kluzkém zimním povrchu, stejně jako vynikající brzdný výkon a palivovou účinnost.

Pneumatika Dunlop Winter Sport 5 přišla nahradit model Dunlop SP Winter Sport 4D a výrazně zlepšila výkon svého předchůdce. Konstruktérům se podařilo "vytáhnout" boční přilnavost na ledu o 10 %, brzdění na ledu o 15 % a palivovou účinnost rovněž o 10 %.

Konstrukce běhounu pneumatiky Winter Sport 5

Evropská pneumatika Winter Sport 5 (WS5) navíc vykazuje lepší přilnavost na mokré vozovce, což je během typické mírné zimy poměrně důležitý faktor a překonává svého předchůdce také v trakci na sněhu a brzdění na sněhu.

Lamely běhounu

Zároveň však na suché vozovce vykazují oba modely přibližně stejné výsledky.

Odvodňovací systém SP Winter Sport 5

Směrový dezén běhounu modelu Winter Sport 5 má větší počet lamelových bloků, které zajišťují lepší přilnavost a trakci na zimních silnicích.

Směrový dezén lamelových bloků

Lamely ve střední části běhounu jsou nyní rovnoběžné s okraji bočních bloků. Obvodové odvodňovací drážky se staly o 6-10 % hlubšími, což slouží ke zvýšení odolnosti proti hydroplaningu.

Optimalizovaná kostra navíc snížila hmotnost pneumatiky Dunlop Winter Sport 5, což se projevilo nižším valivým odporem a lepší spotřebou paliva u tohoto zimního třecího modelu.

Výhody:

 • Výjimečná trakce na sněhu
 • Velmi dobrá odolnost proti aquaplaningu
 • Výjimečná ovladatelnost na mokré vozovce
 • Krátká brzdná dráha na sněhu
 • Skvělá ovladatelnost na sněhu

Nevýhody:

 • Delší brzdná dráha na suché vozovce
 • Vysoká úroveň hluku při jízdě
 • Špatná ovladatelnost na suché vozovce
 • Špatný poměr ceny a výkonu

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Výborný výkon na mokrých silnicích, úžasné v břečce a sněhu. Najel jsem s nimi 3 sezóny a přes 40 tis. km beze strachu a v naprostém bezpečí. S těmito pneumatikami se i v zimě na silnici cítíte, jako byste řídili v létě.

Lukáš S.

Skvělé pneumatiky! Pohodlné, tiché s velmi dobrou trakcí na sněhu a ledu. Mohu říci, že jsou mnohem lepší než srovnatelné Bridgestony, které jsem používal.

Pavel K.

Letos jsem si koupil Dunlop a nemůžu si to vynachválit. Mohu říci, že jsou téměř stejně dobré jako předchozí Continental, ale mnohem levnější. Nebojí se na mokru, ledu ani sněhu, jsou vynikající i na suchu. Doporučuji.

Mirek T.

Zimní pneumatika Dunlop WINTER SPORT 5

zimní pneumatika Dunlop WINTER SPORT 5

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Dunlop na videu