Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Splňuje pneumatika Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure očekávání?

Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure je robustní terénní pneumatika, která poskytuje vynikající ovladatelnost a skvělou trakci na suchém i mokrém povrchu. Stejně slušný je i její výkon v terénu. Dobře si poradí i se zasněženými silnicemi. Pohyb v hlubokém blátě však může být poněkud náročný.

O pneumatice Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure

Pokud máte rádi dobrodružství a rádi se svým vozidlem prozkoumáváte odlehlé oblasti a terény, budete potřebovat pneumatiku, která vás tam dostane. A takovou pneumatikou není žádná jiná než Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure. Pneumatika Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure je určena pro vozy SUV a lehké nákladní vozy a je jednou z nejuniverzálnějších terénních pneumatik, které můžete v současné době na trhu najít.

Podle společnosti Goodyear je tato pneumatika určena pro řidiče, kteří tráví přibližně 80 % svého času jízdou po dálnici a 20 % zkoumáním terénu mimo silnice. Pneumatika Wrangler All-Terrain Adventure je k dispozici v rozměrech P-metckých a LT-metrických. Goodyear tuto pneumatiku vyrábí také v rozměrech Pro-Grade Load Range E.

A díky tak široké škále dostupných rozměrů je vysoká pravděpodobnost, že tato pneumatika bude pasovat na vaše vozidlo, ať už se jedná o starou dodávku nebo novější SUV. Pokud hledáte pneumatiku, se kterou byste mohli během týdne pohodlně dojíždět do práce a o víkendu vyrazit do terénu, pak může být Wrangler All-Terrain Adventure přesně to, co potřebujete.

Konstrukční prvky a technologie

Jak bylo uvedeno výše, pneumatika Wrangler All-Terrain Adventure je navržena tak, aby poskytovala odolný výkon na silnici a pohodlnou jízdu na silnici. A Goodyear tuto pneumatiku vybavil několika konstrukčními prvky a technologiemi, aby zajistil, že splní svá očekávání. Mezi její pozoruhodné vlastnosti a technologie patří například:

Specializovaná směs běhounu

Společnost Goodyear použila u této pneumatiky odolnou běhounovou směs, která se vyznačuje běhounem odolným proti odlomení a odštěpkům. Díky tomuto specializovanému běhounu s dlouhou životností bude tato pneumatika schopna odolávat abrazivním povrchům, jako jsou ostré kameny, štěrk, pařezy a další podobné prvky, zejména během vašich terénních eskapád.

Symetrický dezén běhounu

Směs běhounu pneumatiky Wrangler All-Terrain Adventure byla zformována do vícedílného symetrického dezénu. A tento design dodává pneumatice atraktivní a robustní vzhled. Kromě toho, že tento dezén dodává pneumatice stylový vzhled, pomáhá jí také zajistit trakci v terénu a pohodlí na silnici.

Při bližším zkoumání této pneumatiky pro lehká nákladní vozidla a SUV si všimnete, že její běhoun obsahuje otevřené ramenní bloky, trakční hřebeny i široké obvodové drážky. Tyto tři klíčové prvky společně zlepšují přilnavost a trakci pneumatiky v blátivých podmínkách i na silnicích pokrytých lehkým sněhem.Bloky běhounu jsou navíc po celém povrchu opatřeny klikatými lamelami, které zajišťují záběrové hrany na sněhu.

Technologie Durawall

Společnost Goodyear vybavila pneumatiky Pro-Grade pevnější směsí běhounu, aby zajistila, že pohodlně zvládnou větší zatížení. Rozměry Pro-Grade Load Range E jsou rovněž vybaveny špičkovou technologií Durawall společnosti Goodyear. Tato technologie pomáhá předcházet proražení, proříznutí, odštípnutí, odření a oděrkám, zejména na bočnicích pneumatiky.

Technologie DuPont Kevlar

Pneumatiky Goodyear Wrangler jsou proslulé svou mimořádnou odolností a robustností. A pneumatika Wrangler Adventure není výjimkou. Na rozdíl od ostatních verzí však společnost Goodyear zašla ještě o krok dále a vybavila pneumatiku kevlarem DuPont, který zpevňuje ocelové pásy, což vede ke zvýšení pevnosti a stability.

Kromě zvýšení pevnosti pneumatiky pomáhá použití kevlaru DuPont také zlepšit trakci pneumatiky na mokrých a zasněžených silnicích.
Přidaná ocel

Podle společnosti Goodyear obsahují metrické pneumatiky LT o 30 % více oceli, což zvyšuje jejich pevnost a odolnost. A díky takto superpevné konstrukci můžete tuto pneumatiku používat s menším tlakem uvnitř, což usnadňuje plazení po kamenech a jiných velkých překážkách během vašich jízd v terénu.

Indikátory údržby

Indikátory údržby usnadňují sledování hloubky dezénu pneumatiky. A neustálé sledování hloubky dezénu pneumatiky vám pomůže určit, zda je třeba ji vyměnit, či nikoli. Pneumatika Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure je vybavena standardními indikátory opotřebení běhounu.

Tyto indikátory opotřebení běhounu mají podobu úzkých pryžových lišt, které byly umístěny uvnitř obvodových drážek pneumatiky. Stejně jako u ostatních pneumatik Goodyear je minimální zákonná hloubka dezénu této pneumatiky 2/32 palce.

Když se tedy pneumatika opotřebuje na poslední 2/32 palce, tyto pryžové lišty budou v jedné rovině s jejím povrchem. A v tomto okamžiku byste měli vyměnit celou sadu pneumatik Wrangler All-Terrain Adventure.

Výkon na suchu

Jak již bylo zdůrazněno dříve, pneumatika Wrangler All-Terrain Adventure je určena k použití z 80 % na silnici a z 20 % v terénu. Jak si tedy vede na suché vozovce? Jak se dalo očekávat, tato pneumatika poskytuje vynikající výkon na suchém povrchu. Na jejím výkonu na silnici je téměř nemožné najít jakoukoli chybu. Poskytuje dostatečnou přilnavost v zatáčkách i vynikající trakci při akceleraci. Kromě toho je její brzdná dráha na suchém povrchu krátká, zatímco její stabilita při vysokých rychlostech je působivá.

Její výkon na suché vozovce je jeden z nejlepších ve srovnání s ostatními terénními pneumatikami v této kategorii.

Výkon na mokré vozovce

Působivý je také její výkon v deštivých podmínkách a na mokrém povrchu. Pneumatika Wrangler All-Terrain Adventure je vybavena širokými obvodovými drážkami, které pomáhají odvádět vodu z jejího povrchu. Riziko hydroplaningu je proto minimální. Dobře zvládá i zatáčky, a to i za deště. Jeho brzdná dráha na mokrém povrchu je přiměřeně krátká. Pokud tedy hledáte spolehlivou terénní pneumatiku, která vám zajistí bezpečnou jízdu v deštivých podmínkách, pak si Wrangler All-Terrain Adventure zaslouží zvážení.

Výkon na zasněžených a zledovatělých silnicích

Pokud máte na svém nákladním vozidle nebo SUV sadu této pneumatiky, pak nebudete mít na zasněžených silnicích žádné problémy. Její agresivní dezén poskytuje dostatečnou přilnavost a trakci na zasněžených silnicích. Díky dostatečnému lamelování si dobře poradí i s ledem.

Kromě toho jsou pneumatiky řady Pro-Grade LT-metric opatřeny symbolem 3 vrcholových horských sněhových vloček, což je známkou toho, že mohou dobře fungovat v těžkých sněhových podmínkách. S touto sadou pneumatik na svém vozidle budete dobře zrychlovat na nerozbředlém sněhu a brzdění bude spolehlivé.

Výkon v terénu

Pokud jde o výkon v terénu, patří tato pneumatika k nejlepším v kategorii terénních pneumatik. Ať už jedete po písku, hlíně, kamenitém povrchu nebo štěrku, tato pneumatika zvládá všechny tyto terénní podmínky dokonale. Pokud tedy hledáte spolehlivou terénní pneumatiku, která vás dopraví do vzdálených kempů, na rybářské výpravy, lovecké výpravy nebo jiná terénní dobrodružství, pak bude Wrangler All-Terrain Adventure ideální.

Její výkon v hlubším nebo těžším blátě však není tak působivý, jak byste od pneumatiky Goodyear Wrangler očekávali. Celkově je však její výkon v terénu pozoruhodný, zejména když uvážíte, že se nejedná o specializovanou terénní pneumatiku.

Kvalita jízdy

Pneumatiky Goodyear Wrangler jsou proslulé komfortní jízdou na silnici. a Wrangler All-Terrain Adventure není výjimkou. Poskytuje komfortní jízdu s minimální úrovní hluku. Rovněž jezdí hladce na různých površích, což z ní činí skvělou volbu pro každodenní jízdu.

Kompatibilní vozidla Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure

Pneumatiky Wrangler All-Terrain Adventure jsou kompatibilní s celou řadou lehkých nákladních vozidel, SUV, dodávek a crossoverů. Mezi vozidla, na která se hodí, patří:

 • Dodge Durango, Dakota, Ramcharger a Ram.
 • Nissan Armada, Frontier, Pathfinder, NV1500, Xterra a Titan a Titan XD.
 • Buick Enclave
 • Jeep Liberty, Wrangler, Gladiator, Cherokee a Grand Cherokee
 • Cadillac Escalade EXT a ESV
 • Ford Bronco, Escape, Expedition E-150, Ranger, F-150, E-250, E-350 Super Duty F a Explorer
 • Land Rover Defender 90, Defender 110 a Discovery
 • Mercury Mariner
 • Mercedes-Benz G550, GL350 a Sprinter
 • Chevrolet Colorado, Express, Suburban, Traverse, Tahoe Silverado a C1500
 • Kia Borrego a Sorento
 • Infiniti QX80, QX56, QX70, FX35 a FX37
 • Lincoln Navigator a Aviator
 • Mazda Tribute
 • Honda Pilot a Ridgeline
 • Ram 1500, 2500, 3500, ProMaster a Dakota
 • GMC Jimmy, Sonoma, Sierra, Acadia, Canyon, Yukon, Savana a Envoy
 • Isuzu Rodeo, Trooper, Ascender a Amigo
 • Suzuki Equator
 • Hyundai Veracruz
 • Toyota Highlander, Tundra, 4Runner, Sequoia, Land Cruiser a FJ Cruiser

Je k dispozici v různých velikostech, od 15 do 20 palců. Pokud tedy řídíte některé z výše uvedených vozidel a jeho kola spadají do tohoto rozměrového rozsahu, nemělo by být těžké najít pneumatiku Wrangler All-Terrain Adventure, která bude vašemu vozidlu vyhovovat.

Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure - výhody

 • Působivá trakce a stabilita na suchých silnicích
 • Spolehlivá trakce a ovladatelnost za deště
 • Dokáže se pohybovat po silnicích pokrytých lehkým sněhem
 • Odolná konstrukce
 • Pohodlná, tichá a kultivovaná jízda

Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure - nevýhody

 • Nevýrazný výkon v hlubokém blátě a těžkém sněhu

Měli byste si koupit pneumatiku Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure?

Goodyear Wrangler AT Adventure je jednou z nejvšestrannějších terénních pneumatik na současném trhu. Její trakce na asfaltu, sněhu, ledu nebo terénních stezkách zůstává po celou dobu vynikající. Zároveň poskytuje pohodlnou, hladkou a tichou jízdu na silnici.Pokud hledáte skvělou terénní pneumatiku, která kombinuje komfortní jízdu na silnici a odolný výkon v terénu, pak vám pneumatiku Wrangler AT Adventure vřele doporučujeme.

Zkušenosti zákazníků s dezénem

Dobrá ovladatelnost na štěrku s velmi výjimečnou brzdnou silou. Na asfaltu je brzdění dobré. Dobře se ovládá na mokrém povrchu a trochu klouže na kalužích. Dobře funguje v blátě. Zastavování je velmi dobré a jsem spokojen s tím, jak se tato pneumatika chová na suchu i na mokru. Tyto pneumatiky považuji za velmi pohodlné a hladké.

A. K.

Pneumatiky jsou celkově dobré jak pro běžnou jízdu ve městě, tak pro jízdu po dálnici, pěkný dezén, který se dobře chová za sucha i za mokra. Také minimální hluk od vozovky při jízdě. Mohly by být lepší pro jízdu v terénu, nicméně jsou to stále dobré pneumatiky

Jiří F.

Skvělé pneumatiky a dobrý poměr cena/výkon velmi spokojen. Jsou skvělé v terénu i na silnici.

Jan L.

Letní pneumatika GoodYear Wrangler All-terrain Adveture

Letní pneumatika Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky GoodYear na videu