Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Nová pneumatika Cinturato All Season SF 2 představuje významný krok vpřed u celoročních pneumatik Pirelli. Pneumatika nabízí o 3,5 metru kratší brzdění na suchu a o 2 metry kratší brzdění na mokru než předchozí verze pneumatiky, lepší výkon na sněhu a téměř o 50 % delší životnost běhounu ve srovnání s předchozí verzí Cinturato All Season Plus.

Pneumatika Cinturato All Season SF2 je k dispozici v 65 rozměrech od 15 do 20 palců a v některých rozměrech je k dispozici ve verzích runflat, seal a pro elektromobily.

Klima mění chování zákazníků

V důsledku klimatických změn, kdy se zimy v mnoha částech Evropy stávají méně extrémními, zájem o celoroční pneumatiky rok od roku roste. Historicky byl prodej pneumatik ve většině kontinentální Evropy rozdělen na 60 % na letní a 40 % na zimní pneumatiky, ale trh s celoročními pneumatikami rychle roste: v roce 2014 to byla pouhá 3 %, v roce 2020 14 % a do roku 2025 se předpokládá 20 %. Tato čísla se samozřejmě týkají oblastí Evropy s mírnějšími zimami, pokud žijete ve vysokohorské oblasti, jsou specializované letní a zimní pneumatiky stále nejlepší volbou.

Typ zákazníků, kteří nakupují celoroční pneumatiky, je obvykle prémiový zákazník a vlastní především prémiové vozy. Prioritou těchto zákazníků je klid, což znamená dodržování legislativy týkající se zimních pneumatik, bezpečnost ve všech ročních obdobích, dobrá životnost pneumatik a vyhnutí se stresu z každoroční výměny pneumatik. V těchto kategoriích vynikají celoroční pneumatiky.

Nová pneumatika Cinturato All Season SF2

Nová pneumatika Cinturato All Season SF2, která řeší nedostatky minulého modelu Pirelli Cinturato All Season, přichází s řadou působivých vylepšení.

Všechny rozměry nové pneumatiky jsou označeny symbolem horské sněhové vločky se třemi vrcholy, který ji označuje jako legální zimní pneumatiku v oblastech, kde jsou zákonem vyžadovány, a každý rozměr má výrazně lepší přilnavost na mokru, přičemž přilnavost na mokru je v rámci EU hodnocena jako B u 100 % pneumatik této řady.

Testování Pirelli

Společnost Pirelli, která si je svým novým produktem jistá, pověřila dvě nezávislé testovací společnosti, aby novou pneumatiku oznámkovaly.

První z nich, DEKRA, vyhodnotila pneumatiku jako číslo 1 v oblasti bezpečnosti a číslo 1 v oblasti udržitelnosti při přímém srovnání s pneumatikami Michelin CrossClimate+, Goodyear Vector 4 Seasons Gen 3 a Bridgestone WeatherControl A005 EVO, přičemž pneumatika Pirelli měla nejlepší jízdní vlastnosti na sněhu, nejnižší hlučnost, nejnižší valivý odpor, nejlepší brzdění na suchu a nejlepší kombinované brzdění z průměru svých konkurentů.

Druhý nezávislý zkušební orgán, TUV, udělil nové pneumatice Cinturato All Season SF2 prestižní výkonnostní známku. Ta potvrzuje, že nová pneumatika dosahuje příznivých výsledků ve srovnání s ostatními prémiovými pneumatikami, což u celoročních pneumatik znamená nejlepší celkovou kombinaci v testech brzdění na mokru, přímého aquaplaningu, ovladatelnosti na mokru, zrychlení na sněhu, brzdění na sněhu, hlučnosti, valivého odporu a brzdění na suchu.

Jak dosahuje takového výkonu?

Jak toho všeho nová pneumatika dosahuje? Pirelli tvrdí, že je jedním z největších investorů do výzkumu a vývoje na jednu prodanou pneumatiku, což vedlo k několika novým technologiím pro pneumatiku All Season SF2.

Dezén běhounu má adaptivní technologii s liniovými lamelami, které fungují v letních i zimních podmínkách. V každé kontaktní ploše, která má přibližnou velikost 4 kreditních karet, je 3,8 metru lineárních hran, které pomáhají pneumatice prořezávat sníh.

Nové lamely jsou také vybaveny technologií 3d locking, a přestože se nejedná o novou technologii, je velmi účinná při zvyšování tuhosti bloků na suchu i mokru, což zlepšuje přilnavost a dynamické chování.

Na straně směsi je nový polymer s dvojitým vrcholem, který se zdá být pro celoroční pneumatiku velmi užitečný, protože umožňuje, aby guma měla dva různé vrcholy provozní teploty, což dává pneumatice širší rozsah pracovních teplot.

Pirelli Cinturato All Season SF2 v číslech

 • O 50 % delší kilometrový proběh než u předchozí pneumatiky.
 • O -2 dB nižší hluk ve srovnání s předchozí pneumatikou a -0,9 dB oproti průměru nejlepších konkurentů.
 • O 10 % lepší aquaplaning oproti předchozí pneumatice. Při rychlosti 80 km/h, což je 14,2 litrů za sekundu, pro každou pneumatiku.

Pneumatika Pirelli Cinturato All Season SF2 pokryje 95 % trhu EU díky 65 rozměrům od 15 do 20 palců a v různých rozměrech bude k dispozici v provedení runflat, seal inside, se systémem Pirelli pro potlačení hluku a s označením elect pro elektromobily.

Vlastnosti

 • PRVOTŘÍDNÍ KOMFORT A KILOMETROVÝ VÝKON (Optimalizovaná posloupnost výšek tónů snižuje hluk a zajišťuje pohodlnou jízdu. Vysokého kilometrového výkonu je dosaženo díky vynikajícímu rozložení tlaku a rovnoměrnému mechanickému namáhání);
 • VYNIKAJÍCÍ VÝKON ZA MOKRA I ZA SUCHA (Nová adaptivní směs je schopna zajistit maximální úroveň výkonu v širokém rozsahu teplot. Dezén ve tvaru V se středovými klikatými drážkami zvyšuje bezpečnost, a to i v situacích aquaplaningu);
 • VYNIKAJÍCÍ VÝKON NA ZASNĚŽENÉM POVRCHU (Optimalizované umístění, hloubka a délka 3D lamel zlepšuje přilnavost na sněhu).

Hlavní závěry z testů:

 • Na suchu nevyvážené: krátká brzdná dráha, ale nízká rychlost ovládání.
 • Dlouhá brzdná dráha na mokru a průměrná rychlost ovládání.
 • Průměrná odolnost proti aquaplaningu na přímém úseku.
 • Krátká brzdná dráha na sněhu, dobrá trakce a rychlost ovládání.
 • Nízký valivý odpor.
 • Nejnižší hlučnost.

Zimní pneumatika Pirelli Cinturato All Season SF2

PIRELLI CINTURATO ALL SEASON SF 2

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Pirelli na videu