Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Dezén Nokian PowerProof

Nokian PowerProof je letní pneumatika Max Performance určená pro osobní vozy.

Klid pro ostřejší zatáčky

Nokian Tyres řadí pneumatiku PowerProof do kategorie UHP. Společnost při testování produktu spolupracovala s bývalým mistrem světa F1 Mikou Häkkinenem. Dezén pneumatiky Powerproof je asymetrický a má tři široká hlavní žebra. Pneumatika využívá koncepci dvouzónové bezpečnosti, která se objevuje také u pneumatiky Wetproof; v tomto případě je její zóna stability nahrazena mužně znějící zónou Power. Podle společnosti Nokian tato vnější ramenní oblast "zajišťuje přesné řízení". Je spojena se zónou Wet Safety Zone na vnitřní straně běhounu.

Požitek z jízdy na letních silnicích

Společnost Nokian, která je známá především svými zimními pneumatikami, je výrobcem pneumatik se sídlem ve finské Nokii. Společnost vyrábí a dodává pneumatiky pro osobní a nákladní automobily a speciální těžkou techniku. Značkové pneumatiky Nokian se prodávají ve více než 60 zemích a na trh se dostávají především v oblastech s náročnými jízdními podmínkami, jako jsou oblasti se sněhem, lesy a střídáním ročních období.

Přestože společnost Nokian Tyres Limited byla založena v roce 1988, má ve skutečnosti dlouhou a bohatou historii, která sahá až do roku 1898, kdy byly založeny Finské gumárenské závody. Výroba automobilových pneumatik byla oficiálně zahájena v roce 1932 a první zimní pneumatika na světě, Weather, byla vyrobena v roce 1934. Od té doby společnost Nokian pokračovala ve svém inovačním odkazu.

Nová letní pneumatika Nokian Powerproof zvládá všechny formy léta s příjemnou vyvážeností. Extrémně stabilní jízdní vlastnosti a logické řízení nabízejí klid při rychlých změnách jízdních pruhů i náhlém brzdění. Pneumatika Nokian Powerproof vyzařuje atmosféru kvality a snadné ovladatelnosti a patří do nejvyšší úrovně pneumatik pro osobní vozy: kategorie UHP.

Nokian Powerproof je nový letní model 2019, vyvinutý speciálně pro střední Evropu. Podle výrobce tato asymetrická pneumatika UPH poskytuje logický a předvídatelný pocit z jízdy a rychlou zpětnou vazbu při řízení za jakýchkoli letních povětrnostních podmínek a zajišťuje ostré reakce na řízení jak na sluncem spáleném asfaltu, tak za deště.
Finský výrobce pneumatik Nokian je v čele těsné skupiny s pneumatikami Pirelli a Avon, kde je mezi těmito třemi výrobci jen velmi málo na výběr.

Nokian zaznamenal také pokles výkonu, protože model Powerproof vyhrál test pneumatik pro SUV 2019. Tehdy byla jasnou hvězdou za mokrého počasí, když s přehledem zvítězila v jízdních vlastnostech, zatáčení a brzdění. Konkurence se však posunula dál a v tomto rozměru vozu se to nemělo opakovat - Powerproof obsadila v hodnocení na mokru páté místo. Vrcholem bylo pódium v těsně srovnatelném testu v zatáčkách.

Přední část vozu obecně neměla dostatečnou přilnavost, což umožnilo stabilní zadní část vozu, která však vyžadovala nižší nájezdovou rychlost a méně plynu v zatáčkách. Bylo to bezpečné, ale ne rychlé, a ne takové, jaké jsme pociťovali při jízdě s větší velikostí SUV.

Výhody

  • Přesné a stabilní řízení ve vysokých rychlostech
  • Vynikající přilnavost na mokré vozovce
  • Příjemný pocit z jízdy
  • Výjimečná ovladatelnost na mokru
  • Krátká brzdná dráha na suché vozovce
  • Velmi dobrá odolnost proti aquaplaningu
  • Krátká brzdná dráha na mokré vozovce
  • Skvělá ovladatelnost na suché vozovce

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Velmi dobré na mokru, nesmírně pohodlná jízda za danou cenu, zdá se, že jsou i slušně ovladatelné, přecházím z GoodYear, které jsem měl předtím.

Olin L.

Velmi dobrá přilnavost na mokru i suchu. Hlučnost je nízká a pohodlí skvělé. Tyto pneumatiky doporučuji.

Zdeněk K.

Kombinovaná jízda v Makedonii. Vynikající přilnavost na mokru i suchu. Díky tomu se cítím jistě. Měkký komfortní pocit z jízdy. Daleko lepší ve srovnání s mou předchozí sadou Pirelli. Určitě bych je doporučil. Doufám, že budou stejně dobré i v opotřebení, protože na to je ještě brzy.

Samuel B.

Letní pneumatika Nokian PowerProof

Letní pneumatika Nokian PowerProof

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Nokian na videu