Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Dezén Kumho PorTran KC53

Pneumatika Kumho PorTran KC53 je letní cestovní pneumatika určená pro dodávky. Jde o výkonnou pneumatiku určenou pro náročné a těžké komerční použití, je ideální pro dodávky, stěhováky a obytné vozy.

Široký běhoun pneumatiky se silným středovým žebrováním poskytuje motoristům působivou ovladatelnost za sucha. Zvýšená konstrukce dutin běhounu pomáhá zajistit citlivé ovládání za mokra a snižuje riziko aquaplaningu. Nová generace pro lehká užitková vozidla s vysokým kilometrovým výkonem a dobrými jízdními vlastnostmi.

Pneumatika Portran KC53 je ideální pro celou řadu aplikací včetně kurýrní práce, na vozidlech živnostníků a v rozvážkové službě, protože je navržena tak, aby zvládla těžké zatížení i neustálé zastavování a rozjíždění v městských podmínkách.

Klíčem k vhodnosti pneumatiky KC53 je její symetrický, tuhý dezén bloků běhounu, který jí díky rovnoměrnějšímu opotřebení s nižším valivým odporem směsi poskytuje o 10 % vyšší odolnost než její předchůdce.

Šikmé hrany na středových blocích běhounu a symetrické lamely skrz bloky napomáhají odvádění vody do tří širokých podélných drážek a směrem k rameni pneumatiky, což zlepšuje její ovladatelnost za mokra o pět procent ve srovnání s modelem 857, který nahrazuje. Přináší také snížení rizika hydroplaningu jak v přímém směru, tak při průjezdu zatáčkou.

Do konstrukce byl začleněn pevný středový blok a zesílený pás, aby se lépe vyrovnal s velkým užitečným zatížením. Společnost Kumho také zesílila patku pneumatiky pomocí pásu na vnějším okraji a ploutve na vnitřním okraji, aby pomohla při rozložení hmotnosti a snížila namáhaná místa kolem pneumatiky. Pneumatika KC53 je k dispozici ve 12 rozměrech od 14 do 16 palců.

Výhody

 • Větší šířka běhounu a pevné středové žebro zlepšují jízdní vlastnosti na suchu a kilometrový výkon.
 • Zesílená patka zvyšuje odolnost a zlepšuje oblast ohybové zóny.
 • Specializovaná směs poskytuje nižší valivý odpor a zvyšuje kilometrový výkon.
 • Široká obvodová žebra pro lepší ovladatelnost za mokra a odolnost proti aquaplaningu.
 • Navrženo pro náročné komerční použití.
 • Vynikající ovladatelnost za sucha díky silnému středovému žebrování.
 • Snížené riziko aquaplaningu.
 • Širší šířka běhounu a pevné středové žebro pro lepší ovladatelnost na suchu.
 • Větší objem dutiny, široký rovný obvodový plášť pro manipulaci za mokra / aquaplaning.
 • Nízké RR a vysoký kilometrový výkon.
 • Dezén běhounu ve stylu žeber.
 • Optimalizovaná sekvence roztečí s více roztečemi.
 • Optimalizovaná konstrukce dutin pro zachování tuhosti žeber.

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Podle mého názoru nejlepší pneumatika pro lehké nákladní vozy na trhu. Měl jsem 1,5 tuny a zvládly to dobře. Extrémní přilnavost na mokru, za 100 00 km jsem spotřeboval jen asi 2 mm běhounu. Velmi dobrá cena a tichá na dálnici.

Ondřej K.

Projížděli jsme drsným počasím se srážkami a nevidím na nich žádné problémy. Právě jsem byla na dvoudenním výletě s plnou penzí a jízda byla hladká.

Diana L.

Nyní používám druhou sadu těchto pneumatik. S poslední sadou jsem najel přes 80 000 km, a to jsem táhl dvoutunový karavan na několika velmi náročných cestách. Původně jsem si tyto pneumatiky koupil kvůli jejich pověsti pohodlných lehkých komerčních pneumatik, ale byl jsem překvapen, jak dobře vydržely při tažení karavanu. Myslím, že z první sady bych pravděpodobně mohl mít 100 000 km, ale nerad dojíždím pneumatiky až na zákonnou mez.

Pepa B.

Letní pneumatika Kumho PorTran KC53

Letní pneumatika Kumho PorTran KC53

Vyberte z naší nabídky pneu