Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Dezén Bridgestone Turanza T005

Pneumatika Bridgestone Turanza T005 je vysoce výkonná pneumatika vyvinutá pro vynikající odezvu řízení. Společnost Bridgestone do pneumatiky Turanza T005 zahrnula svou technologii B-Silent, která pomáhá minimalizovat hluk od vozovky a zvyšuje pohodlí řidiče. Byla navržena s hustými lamelami v blocích běhounu pneumatiky - ty pomáhají odvádět vodu z dráhy pneumatiky, čímž snižují riziko aquaplaningu a zlepšují přilnavost za mokra.

Pneumatika Bridgestone Turanza T005, vyvinutá a vyráběná v Evropě, poskytuje vynikající výkon na mokré vozovce a úsporu paliva v kombinaci s vysokým kilometrovým výkonem, aby řidiči získali plnou kontrolu nad vozem v náročných každodenních situacích, zejména v deštivých dnech.

Pneumatika Bridgestone Turanza T005 je na evropském trhu náhradních pneumatik k dispozici v širokém sortimentu od ledna 2018 a nahradila stávající model T001 EVO. Rozměrová řada Turanza T005 zajistila do roku 2019 téměř kompletní pokrytí poptávky po cestovních pneumatikách s více než 140 rozměry pro 14" až 21" ráfky. Současně společnost Bridgestone zjednoduší svou nabídku cestovních pneumatik, přičemž Turanza T005 a DriveGuard pokryjí kompletní segment cestovních pneumatik.

Při hodnocení pneumatiky T005 je těžké odhlédnout od jejího hvězdného výsledku v oblasti spotřeby paliva. Nepochybně jí pomohlo i to, že má rychlostní index W, nikoliv konkurenční Y, což znamená, že je o více než kilogram lehčí než většina jejích soupeřů.

Tato hmotnostní výhoda, přibližně o 750 g nižší než u dalšího nejlehčího modelu, bezpochyby pomohla výsledku valivého odporu, ale tento výkon nelze vysvětlit pouze odlišnou specifikací, protože jsme již dříve viděli, že T005 v testu zvítězil se značným náskokem.

Čtyřprocentní náskok ve spotřebě paliva před dalším nejlepším modelem je působivý a některé řidiče osloví, ale kompromisem za dobrou spotřebu paliva je přilnavost na mokré vozovce, a tu u modelu T005 vidíme. K zastavení potřebovala o sedm metrů více než vítězný Hankook a o pět metrů více než další nejlepší. Když nejlepší zastavil, jel také téměř 23 km/h, což je znepokojující.

Na manipulační trati byla pneumatika T005 stabilní a měla bezpečnou záď, ačkoli s rostoucím záběrem přilnavost výrazně klesala. Na suchu byla blíže špičce a cítila se bezpečně, s dobrou přilnavostí na výkon a dobře držela stopu, i když nebyla tak ostrá jako Conti nebo Goodyear.

Bridgestone Turanza T005 je vynikající univerzální letní pneumatika, která se dokonale hodí pro řadu vozidel od rodinných vozů až po manažerské vozy. Právě díky vhodnosti pro celou řadu různých vozidel je pneumatika Turanza T005 oblíbená u mnoha motoristů ve Velké Británii. Pneumatika Bridgestone Turanza T005, která byla poprvé navržena v Evropě, převzala funkci svého předchůdce Turanza T001 Evo. S modernizací pneumatiky přichází mnoho aktualizovaných vlastností, které jsou exkluzivní pro Bridgestone Turanza T005.

Optimalizovaný dezén

Pneumatika Bridgestone Turanza T005 se může pochlubit řadou různých výhod, avšak jednou z nejviditelnějších předností této pneumatiky je optimalizovaný dezén, který pomáhá snižovat riziko aquaplaningu za mokrého počasí. Aquaplaning je hromadění vody mezi pneumatikami vozidla a povrchem vozovky. To může vést k nedostatečné trakci mezi vozovkou a pneumatikou, což má za následek ztrátu kontroly nad vozidlem. Optimalizovaný dezén pneumatiky Bridgestone Turanza T005 umožňuje maximální výkon za mokrých povětrnostních podmínek, protože pneumatika rozptyluje vodu prostřednictvím vysokých bloků v rameni a široké mezery uprostřed.

Unikátní směs pryže

Do pneumatiky Bridgestone Turanza T005 byla přidána jedinečná a inovativní směs pryže používaná v běhounu pneumatiky. Její výhodou je, že zvyšuje jízdní vlastnosti pneumatiky. Unikátní pryžová směs absorbuje vodu na vozovce, která se dostává do kontaktu s pneumatikou, což má za následek lepší přilnavost k vozovce.
Konstrukce pneumatiky
Pneumatika Bridgestone Turanza T005 je zkonstruována tak, aby byla co nejrobustnější. Pod pryží je pneumatika tvořena ocelí zpevňující manipulaci a tuhým polyesterem, díky čemuž je pneumatika odolná a snižuje valivý odpor. Díky tomu získala pneumatika Bridgestone Turanza T005 označení EU stupněm A za přilnavost na mokru a stupněm B za valivý odpor.
Turanza T005 je doposud nejvýraznější sázkou japonského pneumatikářského gigantu Bridgestone v Indii v segmentu cestovních pneumatik. Vysoce výkonná dálková pneumatika je vyvinuta tak, aby poskytovala trvale příjemný zážitek z jízdy. Pneumatika, která je mezinárodně používána různými výrobci luxusních vozů jako originální výbava, je na koruně opatřena tuhou polyesterovou výztuhou, která má za následek vynikající ovladatelnost, zatímco optimalizované rozložení gumy pláště napomáhá snížení valivého odporu pro vysokou úsporu paliva. Mezi výjimečné vlastnosti patří zkosené okraje drážek a delší životnost běhounu oproti předchůdci. Inovativní zkosení na jedné straně zajišťuje lepší brzdnou sílu a vynikající výkon na mokru s vysokou odolností proti hydroplaningu. Zatímco na straně druhé rozsáhlá životnost a rovnoměrné opotřebení dlouhodobě zvyšují výkon při vysokých rychlostech.

Výhody

 • Vysoká odolnost proti přímému aquaplaningu.
 • Dobrá brzdná dráha na suchu.
 • Dobrý valivý odpor.
 • Dobrá hlučnost.
 • Zvýšená přilnavost za mokra.
 • Citlivá ovladatelnost.
 • O 10 % delší životnost.
 • Mnoho motoristů uvedlo, že tyto pneumatiky poskytují citlivou ovladatelnost a ostrou odezvu řízení za mokra i za sucha.
 • Několik spotřebitelů si pochvalovalo brzdné a zatáčecí schopnosti pneumatiky.
 • Několik řidičů zmínilo, že na ně udělala dojem hladká a tichá jízda a vysoká úspora paliva, kterou tato pneumatika zajišťuje.
 • Většina majitelů se shodla na tom, že pneumatiky představují dobrý poměr ceny a výkonu.
 • Nejlepší výkon na mokru ve své třídě.
 • Vynikající známky na štítku.
 • Vynikající životnost při opotřebení.

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Pneumatiky fungují dobře, stejně jako původní pneumatiky (stejné značky), které byly na vozidlo namontovány při koupi nového vozu.

Anežka P.

S těmito pneumatikami jsem velmi spokojen, mají dobrou přilnavost, nejsou příliš hlučné a jsou dobré na mokru.

Pavel H.

Podle očekávání - za každého počasí - bez problémů.  Jen o něco hlučnější než předchozí pneumatiky. Nejsem si jistý, jaká značka to byla.

Antonín G.

Letní pneumatika Bridgestone Turanza T005

Letní pneumatika Bridgestone Turanza T005

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Bridgestone na videu