Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Dezén Dunlop SportMaxx RT 2

Dunlop SportMaxx RT 2 je letní pneumatika s maximálním výkonem určená pro osobní vozy. Nový soupeř si vede dobře na mokré i suché vozovce. Pneumatiku Dunlop SP Sport Maxx RT2 a pneumatiku Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 dělilo jen velmi málo, ale první jmenovaná pneumatika se těsně přiblížila. Předchůdce Dunlop RT jsme příliš neochutnali, ale novinka se vyrovná těm nejlepším.

Obě pneumatiky dosáhly svých cílových pozic velmi odlišnými způsoby, protože Dunlop je značka zaměřená na závody, měla RT2 na suchu výhodu. Při brzdění skončila druhá, a i když byla poměrně daleko za rychlým Michelinem, stále byla v čele velmi početné skupiny.

V jízdních vlastnostech byla o něco lepší než Asymmetric 3, ale měla stejnou měkkost a nedokázala držet krok s předním Continentalem. Goodyear měl výhodu v mělké vodě, kde Dunlop bojoval o přilnavost přední části na manipulační dráze horské dráhy. Model RT2 potřeboval poměrně dost zámků a skončil zhruba o sekundu pomalejší.

V hlubší vodě v testu aquaplaningu byl Dunlop nejlepší v oboru a s přehledem vyhrál naše hodnocení v zatáčkách. V přímém hodnocení skončila třetí, těsně před Pirelli, ale s velkým odstupem od ostatních. Na pumpách byla konkurenceschopná, ale ne tak působivá jako Goodyear nebo tak dobrá, jak jsme viděli u jiných dezénů Dunlop.

Dunlop Sport Maxx RT 2 je výkonná pneumatika zaměřená na optimalizaci zapojení řidiče při zachování vysoké úrovně přilnavosti v zatáčkách na mokré i suché vozovce. Jako hlavní výhody pneumatiky Sport Maxx RT 2 Dunlop zdůrazňuje zvýšenou pevnost a tuhost, vyšší přesnost řízení a kratší brzdnou dráhu při vysokých rychlostech.

Mezi technické vlastnosti patří asymetrický dezén, který zlepšuje ovladatelnost a odolnost proti aquaplaningu, což zvyšuje přilnavost na mokrém i suchém povrchu, plošší profil běhounu, jehož výsledkem je velká kontaktní plocha pro lepší stabilitu, zpětnou vazbu řízení a přilnavost, a dezén Multi-Radius, jehož výsledkem jsou plynulejší přechody mezi rovinkami a zatáčkami. Bloky běhounu s vysokou tuhostí udržují tuhost při brzdění, aby byl zajištěn maximální kontakt s vozovkou, zatímco směs s dvojitým obsahem siliky zlepšuje akceleraci, snižuje opotřebení a zvyšuje přilnavost.

Poskytuje zvýšenou pevnost a tuhost díky většímu kontaktu pryže s vozovkou a zajišťuje lepší přilnavost v zatáčkách a optimalizuje geometrii vedoucí ke zvýšení tuhosti bloků zajišťující kratší brzdnou dráhu při vysokých rychlostech.

Pneumatika Dunlop Sport Maxx RT 2 byla vyvinuta tak, aby poskytovala lepší přilnavost v zatáčkách v kombinaci s kratší brzdnou dráhou a znatelnou přesností řízení. Pneumatika má asymetrický dezén, který zlepšuje ovladatelnost a zajišťuje vysokou úroveň odolnosti proti aquaplaningu. Dezén běhounu pneumatiky je také vybaven souvislým středovým žebrováním po celé délce pneumatiky. To přispívá ke zvýšení spolehlivosti, zejména na dlouhých cestách.

Společnost Dunlop usilovně pracovala na konstrukci běhounu, aby zajistila, že se pneumatika Sport Maxx RT 2 může pochlubit plošším profilem. Ten vytváří větší kontakt s povrchem vozovky, což zajišťuje stabilitu a citlivou zpětnou vazbu.

Dunlop Sport Maxx RT2 je prémiová letní pneumatika určená pro vozidla s maximálním výkonem, jako jsou manažerské, sportovní a super vozy. Byla zkonstruována s využitím nejnovějších technologií, s novými a exkluzivními vlastnostmi.

Vylepšená přesnost řízení

Řízení bylo výrazně vylepšeno, protože pneumatika Dunlop Sport Maxx RT2 byla vytvořena se sníženým průměrem a povrchovou úpravou. Tato zmenšení mají umožnit, aby byla větší část pneumatiky v kontaktu s vozovkou, což má za následek lepší trakci a přesnost řízení.

Zvýšená přilnavost na mokrém povrchu
Pneumatika Dunlop Sport Maxx RT2 byla zkonstruována tak, aby měla větší záběr gumy s vozovkou. To je dáno tím, že konstrukce pneumatiky je mírně plošší. Tento plošší profil spolu s asymetrickým dezénem nabízí vynikající trakci na mokrém i suchém povrchu.

Kratší brzdná dráha

Kratší brzdná dráha se zlepšila také díky zvýšené tuhosti bloků. To se ještě více projeví při vysokých rychlostech, kdy pneumatika Dunlop Sport Maxx RT2 nachází vynikající přilnavost a výrazně zkracuje brzdnou dráhu.

Výhody

  • Vynikající přilnavost a přesnost řízení.
  • Kratší brzdná dráha při vysokých rychlostech.
  • Vysoká pevnost a tuhost.
  • Silný výkon v zatáčkách.
  • Zvýšená zpětná vazba při řízení.
  • Krátká brzdná dráha.

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Skvělé pneumatiky, dobře fungují za každého počasí a snížily protáčení kol ve srovnání s levnými dezény na předchozích pneumatikách.

Bruno L.

Dobře drží na suché i mokré vozovce. Pocit větší jistoty. Nízká hlučnost. Velmi dobře udržuje tlak v pneumatikách, téměř se nemusely dofukovat.

Dobroslav H.

Dobrý výkon, dobrá přilnavost, snížil se hluk na silnici a dobrý brzdný výkon za mokra. Pneumatika má lepší výkon na vyšším profilu. Celkově jsem velmi spokojená.

Tamara R.

Letní pneumatika Dunlop SportMaxx RT 2

Letní pneumatika Dunlop SportMaxx RT 2

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Dunlop na videu