Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Dezén Barum Brillantis 2

Barum Brillantis 2 je letní cestovní pneumatika určená pro osobní vozy, pro vozidla kompaktní a střední třídy. Výkon, přesnost řízení, dlouhá životnost. Díky minimálnímu opotřebení si můžete být jisti, že dojedete dále - s ohledem na kilometrový nájezd i vynikající jízdní komfort. Pneumatika Brillantis 2 poskytuje dokonalou kombinaci hospodárnosti a dlouhé životnosti. Vyvážené jízdní vlastnosti a přesné reakce na řízení dělají z této pneumatiky dobré všestranné řešení.

Vysoký kilometrový výkon

Plochý tvar pneumatiky Brillantis 2 rovnoměrně rozkládá tlak na vozovku. Tím se zvyšuje kilometrový výkon.
Větší bezpečnost při kritických manévrech řízení

Asymetrický dezén s pevným vnějším ramenem dodává pneumatice dobrou příčnou tuhost ve vnějších ramenních blocích. Výsledek: větší bezpečnost při kritických manévrech řízení.

Větší ochrana proti aquaplaningu a kratší brzdná dráha na mokré vozovce

Souvislé příčné drážky na vnitřní straně a úzké drážky v blocích umožňují volný odtok vody. Tím se zvyšuje prevence aquaplaningu a zkracuje brzdná dráha na mokré vozovce.

Nízký valivý hluk

Díky menší šířce drážek v oblasti ramen a menšímu objemu příčných drážek je hluk na vozovce příjemně tichý.
Pneumatiky Barum Brillantis 2 jsou letní pneumatiky vhodné pro malé a střední vozy, které často převážejí těžké náklady.

Výkonnost na mokré vozovce: Drážky a lamely účinně odvádějí vodu z povrchu, čímž snižují riziko aquaplaningu a zlepšují přilnavost a bezpečnost na mokré vozovce.

Výkon na suchých silnicích: Na suché vozovce: výstupky umožňují přesný přenos výkonu na pneumatiky při manévrech řízení. Tím se výrazně zlepšuje odezva řízení, zejména při průjezdu zatáčkou.

Brzdný výkon: Zlepšené trakční vlastnosti zlepšují odezvu při brzdění při všech rychlostech a na všech površích.
Prodloužená životnost pneumatik: Patentovaný systém plochých pásů začleněný do konstrukce běhounu vytváří plošší styčnou plochu. To umožňuje rovnoměrné rozložení kontaktního tlaku podél běhounu. Díky tomu se výrazně prodlužuje životnost pneumatiky, což zabraňuje nerovnoměrnému opotřebení běhounu.

Úroveň hluku: Pro zvýšení pohodlí jsou úhel výstupků a umístění lamel optimalizovány tak, aby se snížila hladina hluku.

Výhody

 • Vysoký kilometrový výkon
 • Větší bezpečnost
 • Zvýšená bezpečnost při aquaplaningu
 • Krátká brzdná dráha
 • Perfektně se hodí například na vozy Škoda Citigo, VW Golf VII a Renault Mégane
 • Plochý obrys, dobré rozložení tlaku na vozovku
 • Vysoký kilometrový výkon pro dlouhodobou radost z jízdy
 • Příjemně nízký valivý hluk
 • Cenu pneumatiky mnozí považují za tu, která se vyplatí vzhledem k jejímu výkonu
 • Pneumatika podle recenzentů nabízí pohodlnou a tichou jízdu
 • Někteří motoristé uvedli, že tyto pneumatiky poskytovaly citlivou ovladatelnost a ostré reakce na řízení na mokru i suchu
 • Větší ochrana proti aquaplaningu a kratší brzdná dráha na mokré vozovce

Zkušenosti zákazníků s tímto dezénem

Na pneumatikách Barum Brilliantis 2 jsem najel nejméně 50 000 km. Nyní po necelých 5 letech musím z bezpečnostních důvodů koupit nové pneumatiky. Něco dezénu tam ještě zbylo, není zcela sjetý. Přilnavost na mokru je ok. Nikdy neuklouzly do stran. Přilnavost na suchu je dobrá.

Josef B.

Velmi mě zaujalo, jak předvídatelné jsou na suché silnici. Mnohokrát jsem s nimi jel na hranici možností na všech druzích zpevněného i nezpevněného terénu. Dobrá přilnavost. Každopádně jsou daleko lepší než ContiEcoContact3. Vydržely asi 30 000 km (dvě sezóny), ale mějte na paměti, že jsem je nešetřil.

Přemysl P.

Mohu srovnávat pouze s příšernými pneumatikami Toyo, které jsem měl na autě předtím, ale tyto jsou mnohem hladší na řízení, mají lepší přilnavost jak na suchu, tak zejména na mokru. Toyo mě na mokru několikrát vyděsily, protože bez varování ztratily přilnavost, a to jsem nejel bezohledně. Vyměnil jsem tedy pneumatiky Toyo, přestože měly ještě spoustu běhounu. Zdá se, že Barumy také trochu odlehčují řízení, což je dobré, protože auto nemá posilovač řízení. Jsou také předvídatelné - poznáte, kdy jste na hranici přilnavosti, než skončíte v živém plotě. K opotřebení je těžké se vyjádřit, protože najezdíme málo kilometrů, ale zdá se, že se opotřebovávají rovnoměrně. Pneumatiky za rozumnou cenu, určitě si je koupíme znovu.

Ladislav K.

Letní pneumatika Barum Brillantis 2

Letní pneumatika Barum Brillantis 2

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Barum na videu