Vyberte si svůj rozměr v našem eshopu

Dezén Barum Bravuris 5HM

Tradiční česká značka Barum, výrobce pneumatik s více než 70 letou tradicí, přichází s novinkou pro letní sezonu 2019, pláštěm Bravuris 5HM. Jde o jednu z nejžádanějších letních pneumatik na českém trhu. Nabídka rozměrů pokrývá 88 % trhu pro ráfky o průměru 15 až 21 palců a šířce od 175 do 295 milimetrů.

Barum Bravuris 5HM je asymetrická vysoce výkonná letní cestovní pneumatika určená pro osobní vozy a vozy SUV, která se díky optimalizovanému dezénu a speciální směsi pryže vyznačuje dlouhou životností, nízkým valivým odporem a spolehlivou přilnavostí na suchu i mokru. Díky speciálně vyvinuté směsi High Mileage poskytuje vynikající kilometrový výkon, nízký valivý odpor a spolehlivou přilnavost.

Vynikající vysoký kilometrový výkon (Pneumatika Bravuris 5HM je vyrobena ze směsi High Mileage s novou polymerovou technologií, která poskytuje další úroveň odolnosti proti oděru. Její inovativní konstrukce středového žebra s optimalizovanými bočními drážkami a lamelami zajišťuje spolehlivě hladké valivé chování. Vyvážená poloha žeber optimalizuje rozložení tuhosti a rovnoměrný tlak na stopu, což pomáhá předcházet nepravidelnému opotřebení a přispívá ke skutečně vynikajícímu, dlouhotrvajícímu kilometrovému nájezdu).

Spolehlivý výkon na suchu (Pneumatika Bravuris 5HM s vylepšenou směsí nejnovější generace siliky poskytuje valivý odpor a přilnavost na špičkové úrovni. Uzavřené bloky na obou stranách a patentovaná konstrukce propojených lamel zlepšují tuhost dezénu, což vede k přesvědčivému záběru a plné kontrole řízení).

Nízký valivý odpor (Vysoce pružná a zdokonalená teplotně odolná směs se zdokonalenými vulkanizačními komponenty snižuje valivý odpor. Optimalizovaná konstrukce dezénu minimalizuje deformaci pneumatiky a zabraňuje hromadění tepla. To ve skutečnosti znamená: menší tření, hladší odvalování - a v konečném důsledku nízkou spotřebu paliva se skutečně úsporným provozem).

Jsou pneumatiky Barum dobré? Stručný přehled

Barum je česká značka se sídlem v České republice a vyrábí se již od roku 1967. V roce 1993 značku koupil německý pneumatikářský gigant Continental, což značně posílilo postavení značky Barum díky bohatým odborným znalostem, vědomostem a zkušenostem, které Continental značce Barum přináší.

Pneumatiky Barum jsou dobrou a slušnou volbou pro osobní automobily a používají se také na lehkých užitkových a průmyslových vozidlech. Cenová hladina pneumatik Barum je spíše dostupná než výhodná, takže byste mohli uvažovat o pneumatikách Barum směrem k horní hranici segmentu levných pneumatik. Pneumatiky Barum jsou distribuovány hlavně na trhy EU a Ruska, v Evropě jsou oblíbenou a známou značkou, ale ve Velké Británii a USA nejsou až tak známé.

Jaký vliv má Continental na značku Barum?

Partnerství mezi společnostmi Continental a Barum umožňuje společnosti Barum soustředit se na výrobu kvalitních pneumatik, i když obsluhuje jiný trh než společnost Continental.

Společnost Barum využívá pokročilé a inovativní výrobní postupy a technologie, které se používají u konstrukcí pneumatik Continental. Tento vliv se již projevil, neboť společnost Barum pravidelně uvádí na trh nové výrobky a zvýšila svou roční produkci pneumatik na více než 15 milionů kusů.
Barum je kvalita s omezeným rozpočtem

Motoristé důvěřují cenám Barum díky síle německého giganta Continental, která vzbuzuje důvěru v nákup pneumatik za nižší cenu, což není vždy případ obskurních asijských značek, které nejsou spojeny s větší značkou.

Barum poskytuje servis pro několik různých typů vozidel, takže je zde velký výběr a Barum se specializuje na zimní pneumatiky s řadami, které se prodávají za výrazně nižší cenu než konkurenční produkty. Společnost Barum je důkazem, že nákup cenově výhodných pneumatik nemusí znamenat kompromis v oblasti výkonu, bezpečnosti a životnosti.

Konstrukční prvky pneumatik Barum

Ovladatelnost - počítačově optimalizované dezény podporují okamžité brzdění a optimalizují trakci na teplých a suchých silnicích.

Přilnavost - široké obvodové drážky odvádějí vodu bez ohledu na roční období a zimní pneumatiky mají kousací hrany a pokročilé směsi běhounu, které udržují stálou přilnavost na zasněženém nebo zledovatělém povrchu.
Dlouhá životnost - pneumatiky Barum mají zvětšenou styčnou plochu, která prodlužuje životnost pneumatiky, což ve spojení s pokročilými běhounovými směsmi znamená, že se motorista může těšit z dobré životnosti pneumatiky a zároveň z atraktivní pořizovací ceny, což je výhra pro všechny. Pneumatiky Barum jsou vyráběny s indikátory opotřebení běhounu, takže řidiči mohou snadno sledovat stav svých pneumatik v rámci rozumného programu péče o pneumatiky, nicméně Barum tvrdí, že to prostě nebudete muset dělat, protože jejich pneumatiky vydrží tisíce kilometrů.

Výhody

  • Podle některých recenzí je tato pneumatika dobře vyvážená.
  • Mnoho motoristů uvedlo, že tyto pneumatiky poskytují citlivou ovladatelnost a ostré reakce na řízení za mokra i za sucha.
  • Velký počet řidičů považuje pneumatiku za pohodlnou a tichou.
  • Většina spotřebitelů se shodla na tom, že tyto pneumatiky mají dobrý poměr ceny a výkonu.
  • Vynikající vysoký kilometrový výkon.
  • Spolehlivý výkon na suchu.
  • Nízký valivý odpor.

Zkušenosti zákazníků s dezénem

Nedávno jsem si koupil 4 ks Bravuris 5hm, pneumatiky jsou v pořádku, vyvážení na ráfku - žádný problém, až s nimi najedu alespoň 3000 km, budu vědět více.

Luboš D.

Užití cca 1000 km na Opel Astra h 2011 CDTI 1.3. Dobře vyvážené na ráfcích. Dobrý výkon na suchu i na mokru. Silný kontakt na rychlostních limitech. Pneumatiky mají měkký materiál gumy. Není třeba řešit Continental Premium Contact Extra. Barum má stejný výkon, jen limity jsou o 5 procent nižší než u Continentalu. Doporučuji ke koupi.

Bořek S.

Právě jsem si nechal na své vozidlo nasadit tyto pneumatiky Barum Bravuris 5HM a musím říct, že jsem příjemně překvapen svým prvním dojmem z nich. Ještě jsem s nimi nejel v dešti, ale přilnavost na suchu je skvělá, jízda je plynulá i na hrbolatých silnicích a při dálničních rychlostech jsou tiché. Jsou citlivé jak ve městě, tak v dálničním provozu a mají příjemnou hladkou kvalitu jízdy.

Evžen B.

Letní pneumatika Barum Bravuris 5HM

Letní pneumatika Barum Bravuris 5HM

Vyberte z naší nabídky pneu

Podívejte se na výhody pneumatiky Barum na videu